Reklama

Reklama

Trans

  • Velká Británie Trance (více)
Trailer 1

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (33)

Trailer 1

Recenze (769)

Tosim 

všechny recenze uživatele

-MŮŽU TI NĚCO ŘÍCT? -RADŠI NE. Střed snímku rozdělují motivy postavy lékařky a středobodem se stává hypnóza, nakolik jste schopni ji respektovat a uvěřit, že zrovna takto by mohla být využita. Stejně mám pocit, že si Boyle a spol. hlavně dost hráli (tablet), přesto závěrečné zvraty berou dech svým nasazením. 90%. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

"Sme súčet všetkého, čo sme kedy povedali, urobili a cítili. Sme omotaní unikátnym vláknom týchto vnemov, ktoré si neustále pripomíname. Aby bol človek sám sebou, musí si sám seba neustále pripomínať." Sofistikovaná hra s divákom, ktorá síce nedáva úplne zmysel (nabrala si toho na ramená PRÍLIŠ), ale je od prvej do poslednej minúty nepredvídateľná a sakramentsky zábavná, tajuplná a sexy. Boyle sa v nej baví kaleidoskopicky pestrým vnímaním udalostí a zmätenou motiváciou postáv, a v akčnom tempe odhaluje svoju slabosť pre thrillery Briana DePalmy. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Dovolím si nesouhlasit se zdejším názorem, že děj je překombinovaný, viděl jsem mnoho jiných daleko víc překombinovanějších filmů, některý byly tak překombinovaný, až se mě z toho udělal uzel mezi nohama, ale tenhle biják mezi ně fakt nepatří. Trans je prostě vyprávěn tak aby měl divákovi co nabídnout i ve stý minutě filmu a to se mu podařilo. Ano tvůrci si mohli lecos odpustit, například několikeré bouchnoutí do Jamesovi hlavy v záakulisí aukční síně a jeho útěk. Pravda našli se tam i zcela nečekané záběry, jako třeba zaostřenej detailní záběr na vyholenou kundičku hlavní představitelky nebo její náhradnice. To bylo hodně podstatný a velmi významně to posunolo celý děj. Nepochybuju o tom, že kameraman filmu si půjde pro Oscara, za celoživotní přínos světové kinematografii. Pokud jde o hrecký výkony, tak Jamese ja moc nemusím u Rosario ukázala na celý plátno svoji čárku, ale herecký talent moc vidět nebyl, já jí prostě tu roli nevěřil. Za to Vincent ten jede jako vždy vyšší ligu. Hudební stránky nebyla marná, hlavně když se vždy vyvsětlovalo jak se věci mají a že se to vysvětlovalo každých patnáct minut. Vlastně to je film, kde se na začátku něco stane a pak se to neustále vysvětluje. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Klasický vyprázdnený Boyle, ktorý sa kŕčovito snaží byť niečo viac, niečo, o čom budete diskutovať s inými divákmi, že "čo to akože malo celé znamenať". Neznamenalo to ale nič. Svižná forma, sem-tam šokujúce gore, super herci... a samoúčelná báchorčička okorenená hypnózou a akože prekvapujúcimi zvratmi, ktoré sme už videli inde a dávali tam väčší zmysel. Druhá polovica už ma prakticky nebavila. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

"Už spíš, vole?". "Ne, ještě ne, chybí mi ten metronom.". "Ok, takže tik tak, víčka ti těžknou, uvolněný jsi jak sviňa, za chvíli budeš ve stavu, kdy si s tebou kdejaký neuvěřitelný šarlatán bude moct dělat papírové čerty."."Chrrrrr.". "Teď dobře poslouchej, slizký Mekevoji. Kdykoliv uslyšíš písmeno "a", praštíš hlavou do zdi, dokud si nevzpomeneš, kam si zašantročil toho čornutého Fangoga! Aha, tak ne, byl to Gója, ale mlátit budeš furt! Lusk! Je naprogramovanej, dem to zkusit. ANANAS!". "Kurva, z čeho mám furt ty boule....". "ANANANANANAS!". "Tak jo, už dost, toho Rembranta mám ve skříni.". Unylý, místy až debilní, překombinovaný hypnotizérský maglajz, po němž vám, až se proberete z transu, naskáče kopřivka, kdykoliv si vzpomenete, jak jste se ten večer príma nudili. A to do té doby, než na vás někdo luskne prsty nebo vám zase nějaká sexy, čokoládová samice Nouplisáka ukáže kozy, které to celé stejně nijak nevytrhrly. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (16)

  • Originál Goyova obrazu „Létající čarodějnice“ se nachází ve španělském Museo del Prado, které jej zakoupilo v roce 1999. (Hvězdář)
  • Nafta se takto nevznítí, když se pořádně zahřeje, jak je ukázáno ve filmu. Výstřel, který ve filmu padl, by tedy neměl požadovaný efekt, jelikož by nestačila ani drobná jiskra. (TaNya_)

Související novinky

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a…

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně…

Reklama

Reklama