poster

Človíček Tate

 • USA

  Little Man Tate

 • Slovensko

  Človiečik Tate

Drama

USA, 1991, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lucijelucije
  ***

  Little Man Tate je pěkně zpracovaný a velmi dojemný snímek. Lehkost bytí pro malého Freda neplatí, je natolik bystrý, inteligentní a chytrý, že jeho vlastní máma, která se sice snaží uspokojit jeho dětskou duši klasickými hrami pro děti v jeho věku, si začíná uvědomovat, že tahle cesta není ta, po které by chtěl malý Tate jít. Jenomže život génia a život malého dítěte se značně liší a je jisté, že jedině kompromis by mohl zachránit nejen Freda, jeho mámu, ale také jejich společný vztah. 6/10(9.4.2016)

 • Ondrew
  *****

  Co k tomu dodat? Snad len, ze na snimku podobneho druhu sa mi uz davno nedivalo taaaaaaaaaak dobre. Scenar, vykony hercov (najma maleho "Freda") su bezchybne a Jodie Foster v tomto pripade nezaziarila len ako herecka, ale aj ako reziserka, co sa jej naramne podarilo. Ak bude prilezitost, nebranim sa ani dalsim reprizam. Tento film za to vskutku stoji. 90%.(8.3.2013)

 • Pohrobek
  ***

  Atraktivní téma geniálního dítěte a jeho nelehkého soužití s okolím. Adam Hann-Byrd je ve své dětské roli velmi roztomilý a svůj part zvládá bez problémů. Jeho příběh je však víceméně úsměvný a předem je jasné, že spěje k šťastnému konci. Opravdové drama prezentuje Jodie Foster jako matka, která se musí se svojí nesmírně těžkou úlohou vypořádat. Tento režijní debut se Jodie velmi povedl.(27.8.2006)

 • nascendi
  ***

  Veľmi silné tri hviezdičky. Citlivo nakrútený film o chlapcovi, ktorému príroda dopriala nevšedné nadanie, ale súčasne mu na okolitých deťoch i dospelých ukázala, že nič nie je zadarmo. Jodie Foster sa jej prvotina podarila a bolo vidno, že si aj svoj herecký part odohrala s chuťou. Malý Adam jej bol rovnocenným spoluhráčom. Ostatné postavy a ich stvárnenie niekedy zaváňali figúrkovitosťou.(18.10.2014)

 • nmafan
  ****

  Film, kterému je třeba hodně odpouštět, a neočekávat, že si z něj odnesete plastickou představu o tom, jak asi vypadá dětství génia (neboť skuteční géniové obvykle nemají tak široký záběr zájmů a neexcelují zároveň v poezii i matematice, a mimoto bývají zpravidla přecitlivělí a vzpurní individualisté, nikoliv ambiciózní premianti, co poslušně naklusají před světla reflektorů, aby se o svoji výjimečnost dělili s publikem). Nicméně jako milá, vkusná a úsměvná oddychovka film funguje výborně a zároveň neocenitelně varuje před chapadly všech cílevědomých, chladných bestií, schopných i z nejnadanějších dětí vychovat budoucí užitečné idioty (čti: elity společnosti).(8.2.2020)

 • - Jodie Foster požádala Davida H. Pierce (Garth Emmerick), aby ve filmu hrál, protože si jej pamatovala ze studií na vysoké škole. Oba studovali Yale University. (D3VIL)

 • - Jodie Foster bylao nabídnuto režisérské křeslo poté, co na filmu odmítl pracovat Joe Dante. (D3VIL)

 • - Režisérský debut Jodie Foster. (D3VIL)