Neváhej a zavolej…

For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

Komedie

USA, 2012, 83 min

Už od traileru jsem si říkal, že by to mohla být obyčejná odpočinková ničím nepřekvapující komedie, která jede podle určitého schématu.A tohle jsem dostal.A byl jsem za to rád.Tvůrci nechtěli vymýšlet nic nového, tak to prostě udělali podle definic žánru.A ono to funguje mnohem lépe, než kdyby se film pokoušel o nějakou psychologii postav, která by se vzhledem k jejich povolání mohla hodit.Postavy jsou živélné, a i když přesně víte jak to dopadne, tak Vás baví je sledovat a pouslouchat jejich oplzlé rozhovory s osamělými zákazníky, které mimochodem hrají Kevin Smith a Seth Rogen.Chvilku mě trvalo než jsem si postavy oblíbil, jelikož se chovají nudně a jsou trochu nesympatické a ke všemu do toho je tam Justin Long, který strašně přehrává a irituje.Uplyne pár desítek minut Long se odporoučí na dobu nezbytně nutnou a holky může válet.Chemie mezi Ari Graynor a Lauren Anne Miller je velká a z toho taký film nejvíce těží.Na konci jsem si říkal, že by to holkám mohlo slušet i v jiném filmu a nemusí jí zrovna jen o komedii.Neváhej a zavolej je obyčejná odpočinková ničím nepřekvapující komedie, která dokáže potěšit, když si jí rozhodnete vychutnat.(24.3.2013)

Budú SPOILERy! V podstate úplná sračka.Film pre ženy,bez príbehu a s vulgárnym scenárom.Postavy za celý čas neprebehnú žiadnym vývojom ani zmenou; jedna si rozpustí vlasy a druhá prizná že je panna - to je všetko.Väčšina humoru spočíva v onanistických scénkach,čo občas vychádza - občas nie.Hlavné hrdinky sú tupé a najemočnejšie okamihy prebiehajú počas sexu,predstieraného sexu,prípadne sú utužované malíčkovými prísahami.Od režiséra "The Saddest Boy in the World" som teda rozhodne čakal viac,ale keďže sme boli zhúlení (že kolega),bavil som sa celkom obstojne.Troma hviezdičkami som si neni moc istý; hodnotím takto hlavne pre cameá Rogena a Smitha v oných onan scénach a za zatmievačku (!!!) použitú zhruba pol hodinu pred koncom.A ešte za nové slovo,ktoré ma Justin Long naučil (vznikne spojením slov telefón a anál,ale viacej už neprezradím). Edit: Katie nakoniec o to panenstvo príde,takže áno - deflorácia by mohla byť považovaná za vývoj postavy :D(18.2.2013)

Svým způsobem obdivuji tvory, kteří dokáží ejakulovat při tlachání do telefonu, ale ode mne by to byly vyhozené peníze. Já totiž své sexuální fantazie raději naplňuji a pak si s chutí pokecám o fotbale nebo filmu. Nicméně panna a manažérka si to s růžovými telefony celkem užívaly a já se k tomu tak nějak samovolně přidal. Jako z komedie z toho odvázaný skutečně nejsem, je to lehký podprůměr, ale ta třetí hvězda je za ... teď jsem to zapomněl. Jdu si zavolat.(3.9.2013)

Originální nápad o dvou kamarádkách, který si založí svojí vlastní sex-linku. Většinou na tyhle teenagerské komedie nejsem, i přesto, že jsem cílová demografie, ale tahle mi sedla. Naposledy na mě takhle zafungoval Dirty Grandpa a na to jsem po mém doporučení od svých přátel slyšel pozitivní reakce. Takže, tohle budu taky propagovat, protože si tenhle film zaslouží rozhodně více pozornosti, než dostává. Vyzdvihl bych právě scénáristu, který i takhle oplzlé a v podstatě ploché téma dokázal kvalitně zpracovat, a to jak na komediální linii tak na té dramatické. Ignorujte naprosto nechutný plakát a debilně vyznívajíc český název a zkuste to, myslím, že se alespoň někteří z vás dobře pobaví.(27.7.2016)

Slečinka, která zpočátku jakoby vypadla z 50 odstínů šedi a dcera Cynthie Rothrock (vážně, přesně tak vypadá), se nesnášejí, protože jedna druhou zprostředkovaně pochcala, přesto spolu začnou bydlet a začnou si vydělávat erotikou po telefonu. K tomu jim sekunduje zbytečně nevýrazný Justin Long. A nakonec to bylo fajn, i když se při sledování člověk nemůže zbavit dojmu, že z toho celého šlo vytěžit mnohem více (naprosto nevyužití, a pokud ano, tak zcela tendenčně, rodiče jedné z holek, scén s úplně a zcela debilním ex/přítelem té samé holky bych snesl i více, tak dobou kombiinaci hnusu a zábavy v jednom už jsem dlouho neviděl). Holky jsou hodně fajn, je s nimi i sranda, škoda je, že se celý film nakonec utopí v tendenční neoriginalitě a sériově vyráběných kýčích. Všechny ty zvraty jsou tak předvídatelné a milionkrát viděné. Navíc někde od půlky filmu prostě už jen uslintaně čekáte, kdy na sebe holky skočí a zakousnou se do sebe...(27.3.2015)

• - Snímek byl natočen za pouhých 16 dní. (spiderpig)