Neváhej a zavolej…

For a Good Time, Call...

Komedie

USA, 2012, 83 min

• cukorek

V tomto prípade bez kompromisne dávam odpad, ba dokonca ani toto slovo nevystihuje hodnotu tejto komédie. Aj ten kúsok, ktorý som videl bola len strata času o ktorý ma tento zbabraný film okradol. Naivne demonštrovaná sexuálna zvrátenosť, ktorá sa valila z každého kúta s viac než trápnou pointou vyznela skutočne stupídne. Dá sa to nazvať filmom len preto, že to malo titulky a bolo to zachytené kamerou, inak od filmu ma toto na míle ďaleko.(20.3.2013)

Už od traileru jsem si říkal, že by to mohla být obyčejná odpočinková ničím nepřekvapující komedie, která jede podle určitého schématu.A tohle jsem dostal.A byl jsem za to rád.Tvůrci nechtěli vymýšlet nic nového, tak to prostě udělali podle definic žánru.A ono to funguje mnohem lépe, než kdyby se film pokoušel o nějakou psychologii postav, která by se vzhledem k jejich povolání mohla hodit.Postavy jsou živélné, a i když přesně víte jak to dopadne, tak Vás baví je sledovat a pouslouchat jejich oplzlé rozhovory s osamělými zákazníky, které mimochodem hrají Kevin Smith a Seth Rogen.Chvilku mě trvalo než jsem si postavy oblíbil, jelikož se chovají nudně a jsou trochu nesympatické a ke všemu do toho je tam Justin Long, který strašně přehrává a irituje.Uplyne pár desítek minut Long se odporoučí na dobu nezbytně nutnou a holky může válet.Chemie mezi Ari Graynor a Lauren Anne Miller je velká a z toho taký film nejvíce těží.Na konci jsem si říkal, že by to holkám mohlo slušet i v jiném filmu a nemusí jí zrovna jen o komedii.Neváhej a zavolej je obyčejná odpočinková ničím nepřekvapující komedie, která dokáže potěšit, když si jí rozhodnete vychutnat.(24.3.2013)

• Icefist

Myšlenka slušná, ale postavit na ní veledílo se nedá. Čekal jsem víc scén, i když třeba přestřelenejch, u kterejch bych se zasmál. K mému mírnému zklamání jsem se většinou jen usmíval a bránice se rozechvěla naplno pouze párkrát- za zmínku určitě stojí scéna s Rogenem a rozhodně i ta se Smithem. Celkově průměrných 50 % Oblíbená část- "Vítejte v Jersey, madam."(31.3.2013)

• kaylin

To je zase jedna komedie. Dvě holky, které se nesnášejí, se nuceně dají dohromady. Každá se jeví naprosto jiná, ale ve skutečnosti jsou obě úplně stejné. Jedna si hledá práci a chce nějaké dobré místo, druhá, která má byt, ale ne peníze, se snaží, seč může, aby si byt mohla udržet. A tak občasně volá nějakým chlapíkům, kteří si to chtějí rozdat alespoň po telefonu. Její nová spolubydlící ji jednou zaslechne a zjistí, o co vlastně jde. Nejprve se na to tváří divně, ale pak se dají do kupy a udělají si malou společnost, kdy nechají pány, aby jim volaly. Tedy volá pouze jedna, drhá je spojovatelka. Mají z toho celkem dobrý byznys a jsou z nich najednou BFFs, tedy nejlepší kamarádky nadosmrti. Jenže to by to nebyl film, aby v něm chyběly nějaké ty zvraty a pády. Na snímku "For a Good Time, Call..." je zajímavé, že to je a není romantický film. Není v tom smyslu, že o ty chlapy tady v konečném důsledku zase tolik nejde. Romantika je zde v jiné rovině a to v rovině vztahu obou žen. Ne, není to lesbický film, i když místy k tomu nemá daleko, ale ty holky k sobě prostě nacházejí cestu způsobem, který je obdobný pro romantické filmy, kde jde o muže a ženu. Vlastně není film "For a Good Time, Call..." zas tak moc odlišný od dalšího snímku, o kterém chci psát. "Hlavně nezávazně" je klasickou romantickou komedií, "For a Good Time, Call..." je romantickou komedií méně standardní, ale místy skutečně zábavnou. Taková camea Setha Rogena a hlavně Kevina Smithe rozhodně stojí za to. Jinak ale na film asi snadno zapomenete. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/divosi-10-years-divoka-stvoreni-lets.html(5.3.2013)

• Slartibarkfast

Další laciná komedie na tři doby. Tentokráte o dvou hravých děvčatech, které povzbuzují chlapce po telefonu při jejich masturbaci. Jedna odkopnutá narcistickým nýmandem, druhá panna s pověstí štětky. Ve finanční nouzi se ta odkopnutá vrhne do společného spolubydlení s tou druhou, ač k sobě cítí odpor, vyvolaný dávným konfliktem. O ničem jiném vlastně ani není tento pokus o vtip, tedy nevím, jak to více rozvést. Pár světlých momentů se tam však nalézt dá, ale nejde o nic zásadního. Jedinou super vlastností tohoto filmu je, že na něj okamžitě zapomenete. 40%(5.4.2013)

• - Snímek byl natočen za pouhých 16 dní. (spiderpig)