Mr. Morgans letzte Liebe

• USA Mr. Morgan's Last Love (více)

Postarší americký profesor Matthew Morgan (Michael Caine) žije osamělým a uzavřeným životem v Paříži, kde vyučuje na univerzitě filozofii. Žena, kterou miloval, zemřela před několika lety. Zdá se, že to, co bylo v jeho životě důležité, je nyní minulostí. Vše se změní v momentě, kdy se seznámí s Pauline (Clémence Poésy), mladou optimistickou Francouzkou, díky které tvrdohlavý Matthew najde opět své ztracené štěstí. (ČSFD)

HDeer

Nadčasová dráma, ktorá aj napriek dlhšiemu rozlúsknutiu ma niečo do seba. Cainov zatrpknutý starec a sympatická francúzka pôsobili prirodzene, scenár(po rozbehnutí) prekvapivo pútavý a napokon spracovanie aj s prostredím obnášali akúsi odľahčenú atmosféru, plnú spomienok a prepojení starej lásky. Veľmi príjemné investovanie času. ()

Evander

Lehce nadprůměrný film svého žánru, dávám tedy hodně slabé 4*. Michael Caine byl jako obyčejně vynikající, velmi se mi líbila též, pro mě neznámá, Clémence Poésy. Pořád však mám pocit, že příběhu něco chybělo. ()

1Legend1

Last Love mě překvapilo a konečně jsem viděl Michaela Cainea hrát hlavní roli. Vynikající výkon, děj se občas trochu "pozastavuje", ale je neskutečně prožíván a díky prokreslenosti postavy Matthewa dodává na věrohodnosti. Já osobně mám hodně rád tyto typy dramat a ani tenhle mě tedy nezklamal, ale i nadchnul. Doufám, že nebude na dlouhou dobu poslední. 80% ()

dwbmb

V reálném světě hodně nepravděpodobný příběh, na který se stejně hezky kouká. Sledování Michaela Caina a Clémence Poésy totiž způsobuje prazvláštní příjemné opojení. Dáte si čaj, necháte se filmem jen tak unášet a ani nezaregistrujete, že druhá půlka už je docela nuda. To vám dojde až později. ()

DoubleJo

Komédia to určite nie je, skôr s veľkým citom natočená komorná dráma. Občas úsmevná, v mnohých scénach dojímavá a to hlavne vďaka vynikajúcemu Michaelovi Caineovi, ktorému zdatne sekunduje mladá Clemence Poesy. Veľmi pekný príbeh o tom, ako nové priateľstvo pomôže zahojiť staré rany. Ten Nolan mal asi pravdu, že každý film potrebuje trochu Michaela Caina. ()

JollerCZE

Velice pěkně udělané psychologické drama, v němž se skvělými dialogy diskutuje o otázce smyslu života, o váze přátelství a o lásce. Film má velice pomalý děj, což není na škodu a velice se to hodí. Michael Caine i Clémence Poésy jsou skvělí. Konec sic byl od druhé poloviny filmu předpokládatelný, byť jsem ho nijak nevyčítal a seděl. Dobrý hudební podklad i Paříž. Jediné, co bych malinko vytkl, je až trochu moc opakující situace, ježdění sem a tam a vzájemné minutí. ()

kikin01

Film natočen s jemností, rozesmutní, pousměje, a i skrz nádherné lokace se na něj velmi hezky a pozitivně dívá ... ()

Tillia

Co emočně první tři čtvrtiny filmu zlehka tvořily v jemnostech, ta poslední zbořila. Ty dvě hodiny považuji za promarněný čas a cítím se podvedený. Zůstává jen pár věcí k zamyšlení, dobrý Michael Caine a úsměv Clémence Poésy. ()

doogiemus

Míša to proste vie. Zahraje všetky pridelené roly vynikajúco. Presvedčil ma o tom už ako pán Brown. Napriek tomu však film vo mne vzbudil ľútosť. Nemať v živote večnosť, vieru vo večný život daný v Ježišovi môže skutočne priniesť zúfanie nad odchodom každého človeka a stratu zmyslu vlastného života. Ak len v tomto živote máme nádej a sústreďujeme sa len na tieto veci, tak sme naúbohejší zo všetkých ľudí. Toto zobrazenie len horizontálnych - ľudských vzťahov bez prvku večnosti, vertikálneho prvku, je veľmi deprimujúce a smutné. Ale aspoň som si uvedomil zopár vecí v mojom živote. ()

NSN

Neboli o tom, když spolu rodina neumí komunikovat, a o zlomu, kdy to najednou možný je. To celý na melancholickodepresivní vlně se uondaným tempem rozlejzá do neskutečně dlouhý stopáže a otravuje. ()

lineker

Charismatický Caine a šarmantní Poésy (na té jsem opravdu mohl oči nechat) rozehrávají komorní, příjemný melancholický příběh s hořkosladkým koncem. Jediný kdo mne nebyl po vůli ( co po vůli, vyloženě nesympatický) byl Justin Kirk. Vyloženě mne do filmu nesedl a navíc sbalil tu nejlepší kost. Smůla a hvězda dolů. ()

viax

Jako by tam chyběla ještě jedna příběhová linka, která tomu všemu dá šťávu. Takhle je to sice vcelku uchopitelné, ale ke konci se nějak nebavíte. Vyjde to do ztracena. Škoda, herci byli dobří. ()