Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

zigíš

předpokládám, že toto je přesně ten typ filmu, co intelektuální žabožroutský nerdi považují za komerci, takže ..líbilo (80%) ()

strelenaL

Hodně emotivní příběh Na dřeň byl pro mě trochu oříškem. Především z počátku. To však neznamená, že jsem film ohodnotila, díky tomu moc přísně. Dle mého názoru filmu uškodilo příliš rychlý spád. Taková ta akce seznámení, bum prásk akce – kolize - následný happyend. ()

Autogram

Koľko by sa na tomto filme dalo nájsť vecí, ktoré mi vadili, a predsa som ho pozeral so záujmom až do konca. Divné dialógy by sa dali nazvať ľudsky prirodzenými, možno aj dabing s nimi niečo urobil, a ku koncu filmu som ich bral už ako samozrejmosť. Športové filmy tiež nemusím, boxerské zvlášť nie, ale to prekonávanie neprekonateľných prekážok života je téma, ktorú žeriem. Možno ani Vilo Roboril by nedal do dvoch hodín toľko osobnej tragédie, ako bolo v tomto filme. Vykorčuľovať z toho vlastnými silami sa vždy nedá, pomoc je vítaná, a môže mať aj zvláštnu podobu nezvyčajného vzťahu. –––– Je tady smrad, co? To asi páchnu já. –––– Tak platí? Budeme spolu, ale ne jako nějaká zvěř! –––– Tak co, Robocope? ()

Lenulinka

Čekala jsem silný strhující příběh, čekala jsem velikou lásku, čekala jsem slzavé údolí. Nebylo to tak. Průměrný film s nadprůměrně krásnou herečkou, který sice na city hraje, ale moc mu to nejde. Velká škoda. ()

zuza99

Čekala jsem strašnou pecku, nad kterou budu ještě měsíc přemýšlet. To se nestalo, ale i tak nadprůměrný film, který asi neosloví úplně klasického diváka. Kamera byla skvělá. Herci průměrní. Ale aby všechnu větší akci narvali do posledních pěti minut, to nebylo úplně dobrý. Tím pádem to bylo trošku táhlejší, nezáživný, ale film jsem chtěla dokoukat a spát se mi nechtělo, takže dobrý :D. Na začátku to vypadalo jako klasika, chlap potká holku a budou se milovat. Co se mi ještě líbilo bylo to, že si člověk není do konce filmu jistý jak příběh dopadne. Tak nevím, jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale nějak mě to zatím táhne k té 4. ()

Almásy

málokedy sa stane že film s takouto tématikou by nebol sentimentálny alebo citovo vydierajúci. herecky, režijne aj scenaristicky tak civilné, človek by povedal že až chladné, až veríte skutočne každému jednému slovu ktoré sa tam odohráva. dialógy medzi Stephanie a Alim sú mrazivo realistické, aj ich reakcie, všetko, máte pocit akoby sa dívate na záznam skrytej kamery. nesmierne sugestívny film s ešte silnejším posolstvom. ()

rudess

paráda, Audiard! to si vymyslel na pláži, keď si čumel holým babám na prsia? alebo na kosatkovej show? či keď si videl pouličnú bitku? keď si zanedbával syna, rozmýšľal o sexe, pozeral sa do slnka? dostalo sa mi to až do kosti, celá tá zmeska a musím opäť pripomenúť, že Marion je herečka par excellanse! ()

giovanni3

Zajímavý a zároveň hodně rozporuplný film. Vztah arogantního, problémového rváče a milé, životem zkoušené Stephanie. Aliho chování vůči svému blízkému okolí kolísá mezi arogancí a snahou pomoci a přesně tak "létá" i stěžejní vztah a emoce celého filmu. Je zde mnoho pasáží,které zahřejí až na duši (první koupel, zkusíme zda to funguje, první manažerování Stephanie, paprsky slunce, tanec na křesle...), ale také množství těch co pošlou děj až do smutku a zírání, co je Ali "za vola", či jak jsou lidé zlí obecně. Tudíž složité na hodnocení. Herecké výkony jsou zde skvělé Marion Cotillard potvrdila svoji extratřídu a Matthias Schoenaerts zvládl roli "arogantního rváče s občas laskavým srdcem" bravurně, ač mi jeho postava pocitově příliš neseděla.Chválím také kameru a hudbu. Celkově silnější 3z5. ()

pavcas

Film plný nečekaně silných okamžiků i jemných náznaků, mozaika střípků, kterou si musíte sami posbírat a slepit, aby dávala ucelený obraz...Stejně tak jako hlavní hrdinové musí sebrat svůj život rozbitej na kousky, aby nakonec zjistili, že někdy je potřeba "padnout na kolena", aby mohli jít mnohem silnější dál. ()

LuciusWlk

Jako sociální drama celkem chladné a místy jednotvárné. Netvrdím, že špatné, jen na takovýto druh snímku musím být naladěn. ()

DavidS.

Cote d'Azur bez příkras, pravda o kosatkách a Cotillard bez nalíčení..Absence přebytečných slov i zvuků...Prostor, kde se syrovost mísí s poetikou...Ale až "Na dřeň" to není...Nikomu jsem se nedostal pod kůži, nestrachoval se, nefandil... ()

Mistickzz

Francúzi vedia, hlavne čo sa týka nezvyčajných osudov a príbehov. Marion Cotillard opäť potvrdila, že je najlepšou europskou herečkou a i bez nôh v tom naozaj vie chodiť. Film je svojou atmosférou veľmi syrový a ťažký , ale dojme vás toľko krát, že z toho budete až na mäkko. 75% ()

serger

Na můj vkus moc velké (a občas nepříliš logické) skoky v čase a moc malá možnost nahlédnout do nitra postav, které často činí zásadní rozhodnutí, aniž by byly blíže analyzované jejich pohnutky či vysvětleno, proč to vůbec udělali. Po filmu ve mně zůstal takový nijaký pocit a pár nezodpovězených otázek, nad kterými by mě ale na rozdíl od jiných filmů, kde není řečeno vše, nebavilo přemýšlet. Úplná nuda v kině ale taky nebyla, takže kompromisní 3 hvězdičky. ()

klukluka

Jsem už asi tak zblblej z předvídatelnosti amerických filmů, že mi film, kde se někdo může chovat jinak než archetyp typickýho představitele jakékoliv sociální skupiny, připadal dost dlouho jako sci-fi. Furt jsem si říkal, proč ten borec dělá to, co dělá, a docela dlouho mi trvalo pochopit, že právě tohle je (pro mě zdánlivě paradoxně), člověk z masa a kostí. Ale možná jsou v tom americký filmy nevinně, možná jsem jen tupan. Ještě existuje taky třetí možnost, že byl tenhle film naprosto výjimečnej. A k té se přikláním a Na dřeň okamžitě zařazuji do své TOP 10. Závěrečný happy end beru jako takový režisérův vtípek na odlehčenou. :-) Vynikající pecka! ()

Chmur

Do určité míry zklamání. Jakoby se jednalo o sérii krátkých videí ze života dvou lidí, které někdo neuměle poskládal v celovečerní film. Nějak se mi nepodařilo proniknout do psychologie postav. Tím pádem jsem nechápal jejich chování, motivace k tomu co dělají atd. I když film pracuje s extrémními situacemi, emocionální dopad byl v případě mé osoby nulový (až na závěrečných asi deset minut). Prostě průměrný film. ()

Wally

Film dostál svému českému názvu...byl opravdu na dřeň lidsky syrový a drsný... M. Cotillard snad nikdy nezahrála špatně a pro mne neznámý M. Schoenaerts ji perfektně sekundoval. Moc dobrý film! ()

kedl

Musím se podepsat pod komentář RobRoye, na film jsem se strašně těšil a čekal jsem silnou dávku emocí, která ale k mé smůle vyvrchilila předčastně, bylo to scénou, když Stépanií zjistila, že přišla o nohy, pak už se to neslo v takovém poloemocionálním duchu, což není špatný, ale já doufal ve Full emocionální bombu, nicméně i tak si snímek zaslouží 80 % (časem, po druhé projekci možná i těch *****) a to především zásluho hlavních protagonistů Marion Cotillard a Matthiase Schoenaertse + skvělá hudba Alexandreho Desplanta. ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)