Loosies

Loosies

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2011, 89 min

Nenáročná oddychovka s krásnou Jaimie Alexander a pro mě neznámým Peterem Facinellim, ze které se vyklubalo něco, co bych navzdory plakátu nečekal. To "něco" je lehce krimi, lehce komediální, lehce romantické a lehce drama - prostě směska žánrů. Kamera a herecké výkony jsou jako vystřižené z nezávislého snímku a tedy pokud vám civilní styl a nevyumělkované dialogy vadí, tak se vám to asi moc líbit nebude. Zápletka je jednoduchá, ale její provedení mě zaujalo, zejména poslední třetina.(16.11.2013)

• honajz

Poměrně nepříjemný film. Od začátku kamerou, filtry a střihem, trochu i hudbou, posléze i rozplizlým tématem, podivnými záběry a podivnými scénami, vyloženě nesympatickými herci... Přišlo mi, že postavy se chovají tak nějak... jak to říct slušně? Jako ze zvláštní školy? Tak nějak. Tenhle film mne tedy minul nejen obloukem, ale i jinou galaxií.(4.4.2012)

Překvapivě příjemně rychle strávených 89 minut. Hodina a půl utekla hodně rychle, hlavně díky první třetině, kdy se prakticky neděje nic jiného, než krádeže hlavního hrdiny. S přibývající stopáží už tempo radikálně opadá, ale na hodinky jsem se nepodíval ani jednou. Peter Facinelli ani Jaimie Alexander se na mém radaru nikdy neobjevili (a to se po Loosies také nezmění), ale jejich pasáže byly překvapivě o mnoho líbivější než části s Williamem Forsythem a Michaelem Madsenem, u kterých se nedá hovořit ani o "cool faktoru", který se většinou s přítomností podobných osobností dostavuje. Na Loosies se určitě rychle zapomene, tu hodinu a půl ukrojenou z mého volného času ale nelituji.(21.4.2012)

Romantický film, který začíná plánováním potratu, takovéhle originály se mi líbí. Oba hlavní představitelé byli sympaťáci a přála jsem jim šťástaný konec. Klasická poslední zlodějská akce se zvrhne jinak než je obvyklé, čímž z tohohle klišé dělá něco víc. Navíc se oba chovají velmi uvěřitelně, jsou naštvaní, když mají důvod, chovají se krutě, i když důvod nemají, jsou zmatení, soucitní, zamilovaní. Prostě paráda.(22.5.2012)

Pohodová jednohubka se sympatickou dvojicí a jednoduchou zápletkou. A vtipnou! Ano, i na pár fórků se zde našel prostor a tak oněch 89 minut uteče jako voda. Ale celkem nenásilně vám zůstane v paměti každá minuta, a i když je děj dost čitelný, ani chvíli jsem se nenudil. Od teď si však hlídám své kapsy jako ostříž... 70%(29.4.2012)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v New Yorku, na Manhattane a v štáte Rhode Island. (MikaelSVK)

• - Počas jedného z rozhovorov prirovná Tom Edwards (William Forsythe) Nicka Sullivana (Michael Madsen) k "Drsnému Harrymu", čo je odkaz na rovnomenný film s Clintom Eastwoodom z roku 1971. (MikaelSVK)