poster

Visitors - Strach na palubě

 • Česko

  Nezvaní návštěvníci

 • Austrálie

  Visitors

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

Austrálie, 2003, 100 min

Scénář:

Everett De Roche

Kamera:

Ellery Ryan

Scénografie:

Stewart Burnside
(další profese)
 • cariada
  ***

  Solidní psychárna, krásná Georgia se plaví kolem světa sama na jachtě chce udělat rekord. Jenže jí postihne bezvětří a kolem lodi se nalepí řasy jiný svinstvo a Georgia má halucinace není se co divit sama být na moři jen s kocourem a s tím si povídá vidí svoje rodiče , který během její cesty umřou. Přepadnou jí piráti, který se jí taky pořád zjevují. Do toho se jí vybavují vzpomínky z minulosti jak z dětsví , tak z doby před plavbou. Její jediný kontakt se světem je vysílačka. Je to místy docela hustá psychárna. Solidní horor.(24.4.2009)

 • lennyd
  ***

  Pustíš na palubu jednoho, a potom přijdou i ti ostatní. I ti zlí. Tak přesně tohle říkal kocour Georgii při plavbě okolo světa. Ono už brát kočku sebou přý přináší smůlu. A když se ještě zastaví otec, aby sdělil že právě zemřel, matka která se chce pomstít za svoji sebevraždu, tlupa pirátů, tak to už jde o rozum... Richard Franklin docela pěkně stupňuje napětí, strach z neviděného postupně nahrazuje strach z "tušeného". Osvědčené lekačky tady fungují docela dobře (tedy skoro vždycky). I Radha Mitchell (mimo jiné pilotka z Pitch Black) v hlavní roli je skvělá. Perfektní film na osamělé plavby lodí :)(10.7.2004)

 • Rex Mundi
  ***

  Kúpila som si originál DVD hlavne kvôli Radhe Mitchell. Zahrala to výborne, film bol napínavý a záhadný... ale na konci sa čosi pokazilo. *** POZOR, NASLEDUJE SPOILER *** Nerozumiem, prečo tvorcovia rozbehli vcelku vážnu (a trochu sci-fi) tému halucinogénnych rias, keď ju v závere úplne odignorovali. Loď sa konečne začala plaviť a riasy teda odpadli a prestali škodiť(?) Hrdinka sa spamätá a uháňa za slobodou... Podľa záveru by som film mala chápať ako psychologickú drámu, kde si hlavná postava rieši svoje vzťahy a zaháňa svojich démonov - ale za prvé mala byť v tomto prípade lepšie rozvinutá línia osudového Kaia a za druhé, načo potom celý ten mysteriózny obsah, stupňovanie nervozity, napätia, načo tá hororová zložka?!? Toto fakt nepochopím. *** KONIEC SPOILEROV *** Mimochodom, ten jej kocúr bol náádherný!(9.2.2008)

 • Faustka
  ***

  Nedozírný oceán, naprostá izolace, zrádné bezvětří a posléze i zvyšující se fluktuace nezvaných narušitelů, to vše začíná doléhat na jachtařku Georgii plnou vahou, kterou zatím drží při životě snad jen kocour-esoterik Taco a rada lékaře „neopuštět od svých zaběhlých zvyklostí.“ Bohužel co jí začíná zrazovat je zdravý rozum, který je v takových chvílích jakýmsi záchranným lanem na cestě za nadějí mořeplavců - blikajícím majákem. :-)(6.2.2010)

 • kitano
  ***

  Zaujímavý psycho horor, ktorý by fungoval lepšie, keby trval aspoň o pol hodinu menej. Stiesnená atmosféra samoty a rozmazávanie hranice medzi fikciou a realitou zo začiatku funguje bezchybne, no neskôr sa rozpadáva hlavne repetívnosťou scén a neschopnosťou priniesť originálny prvok. No a pri horrore takéhoto druhu nieje určite nikto zvedavý na nejaký lacný happyend, ktorý pochová aj zvyšky atmosféry. (5.2/10)(26.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace