Queen: These Are Days Of Our Live (TV film)

Queen: Days of Our Lives

Queen: Dni nášho života

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2011, 2x60 min

Matt O'Casey

Dvouhodinovka v zásadě tradiční dokumentární podívané, která ale tentokrát nenaslouchá jen (pozůstalým) členům kapely, ale dává prostor i dalším lidem, takže se najdou i momenty, kdy je některá věc několika mluvčími popisována naprosto odlišně. Je to vynikající podívaná, která docela solidně narušuje (pochopitelnou) zažitou představu, že Queen byla okamžitě top světová skupina, jejíž členové se topili ve slávě a penězích, a vydrželo jim to několik dekád zalitých sluncem. Záběr filmu od vzniku skupiny až po Tribute ve Wembley po Freddieho smrti (a práce na Made In Heaven) je obdivuhodný. Otázkou je, nakolik bude ten příliv informací stravitelný pro někoho, kdo není takový nadšenec jako já. I když, mojí ženu to taky udrželo u obrazovky po celou dobu, takže 90 % :)(18.11.2018)

Pro tuhle kapelu není komentář...snad jen jedno slovo - Fantastické. A co se týče tohoto dokumentu, můžu říct jen to samé. Byly zde zmíněny velké úspěchy, ale taktéž existenční problémy této rockové kapely. Krásně zde bylo prolínané rozhovory ze současnosti i z minulosti. Povedlo se to a já jsem rád, že jsem to mohl vidět. Nemám už co jiného dodat, snad už jen PARÁDA. 100%(31.1.2012)

Naprosto precizní dokument, který dá spíše opravdovým fandům či znalejším skupiny Queen. Spousta věcí řečena přímo z úst hudebních hvězd a tak věrohodnost dokumentu je opravdu vysoká. Brian May je tu pro Vás opravdu na dlani, Roger Taylor se tu projevuje jako celkem tvrďák, Johna Deacona je konečně slyšet a Freddie? Co by byla kapela Queen bez Freddieho? Opravdu život prožitý naplno do posledních dní. ...ještě že tato kapela vznikla.(13.1.2012)

The Show Must Go On, boys... Pro mne samotného nejlepší hudební dokument, co jsem kdy viděl. Queeny miluju, jejich skladby a koncerty, které znám komplet zpaměti, a které tvořily hudební dějiny, prostě všechna jejich díla, považuji za opravdové klenoty a skvosty, a kdo jen třeba tvrdí, že jsou nic moc, chápu, každý máme rádi něco jinýho, každý máme jinej vkus, ale sakra, lituji těch, kteří jejich skladby neslyšeli nebo je nemají ve velký lásce, jelikož přichází o životní příležitost a nevídaný zážitek. Queeni jsou prostě legenda - každá jejich skladba je jiná, diametrálně odlišná a výjimečná, a pokaždé v něčem tak úžasná, dokonalá, originální a ve své podstatě po hudební stránce absolutně geniální, a tím míním to, že obecně žánr rock je tak velmi rozmanitý a podle mě nejlépe artový žánr, kterými např. rap, hip-hop nebo techno, dubstep a podobné vyumělkované srance, co se v současné době poslouchají a jsou tak "oblíbené", nejsou, jelikož je to všechno ve finále pořád to a samé omílané neustále dokola - kde jsou ty zlatý časy, kdy hudba byla hudbou, a ne jen pouhopouhou přetvářkou? To kurva nevím, a je mi to fakticky líto... Nedivím se, že jejich skladba, dnes již legendární klasika Bohemian Rhapsody (podle mého názoru jejich nejlepší počin a přitom jedna z nejlepších skladeb vůbec) byla britským lidem zvolena za nejlepší. Jejich koncerty jsou tak energické, neskutečně atmosferické a famózně kouzelné. A nejen z toho důvodu se nedivím, že např. jejich velkolepé vystoupení na Live Aid je hudebními kritiky považováno za nejlepší živé vystoupení vůbec... Freddie Mercury byl neuvěřitelně charismatickým a talentovaný člověkem, člověkem s hlasem anděla - aneb on je obdivuhodným důkazem toho, že nesmrtelnost existuje ("Cause he's Princes of the Universe!" ;) ... Brian May a jeho ikonická kytara je něco jen tak slovy těžko popsatelného - jeho sólíčka a kytarový doprovody jsou něco parádního a řízného. Roger Taylor a jeho dynamický smysl pro bubnování je něco tak divokého, energického a dunivého, že to nemá obdoby... No a Jehn Deacon a jeho hravý stylový cit pro basu, to je zase a opět něco nezapomenutelného - respektive, jeho basové linky jsou absolutně jedinečné (především pak v Under Pressure a Another One Bites the Dust - které jsou kritiky a diváky zaslouženě zvoleny za skladby s nejlepšími basovými linkami) --- Tenhle dokumentík jsem si přímo zamiloval a viděl jej ihned několikrát, a po každém zhlédnutí mě prostě nějakým mysteriózním a nevysvětlitelným způsobem fascinuje, pokaždé odlišně (nemám zdání proč?), a to jsem na něj přišel doslova úplnou náhodou. Nádherně a skvěle natočené, audiovizuálně podmanivé, nejen pro hudební fajnšmerky přímo labužnické, navíc parádně zakončené skladbou Kind of Magic, a úsměv na rtech vám vyvodí jako třešnička na dortu a úsměvný zlatý hřeb poslední (potitulková) scéna, kdy Freddie po svých áriích z legendárního koncertu z Wembley r. 1986 (který je dle samotné ČSFD považován za nejlepší koncert vůbec, a dle mého věcného názoru je nejlepší, sorry jako za tu nevýslovnou aroganci, kterou si chci zplna užít) ohodnotí publikum slovy "Fuck You!" --- Jen mi povězte: rozbrečel vás anebo vás strhl v takové obrovské míře někdy nějaký dokument? Do hajzlu, jsem taková zasraná měkkota... Díky moc mé milované BBC za to, že natočila tenhle skvost o této legendě, která svými nesmrtelnými skladbami přetrvá na věky všech věků... Nebudu se nějak dál rozepisovat, jinak bych tu byl hooodně dlouho. Prostě si sedněte na prdel, pusťte si to a zírejte na tu nádheru... 6/5 ... PS: Vadila vám v mém komentáři častá nespisovnost, debilní interpunkce, nebo značné používání výrazu nejlepší anebo jedno z nejlepších? Dvě slova jako (s)prostá odpověď postačí: Fuck you, darling! ;))))(22.2.2017)

Všechno co jste chtěli vědět o >nejoperněji< znějící rockové kapele (...snad krom Pavlov's Dog... ;-) >sedmdesátek< a nestihli jste se Freddieho zeptat... Jasně že to je povrchně všeobjímající, informačně plkavě vyčerpávající, srdcařsky mýtůtvorná - prostě >v rámci žánru< výtečně vyrobená šoubyznysová matérie se ždibky ukázek toho zásadního z tvorby v tom nejlepším(!) smyslu slova... . . . Jo, Queen mám jako starý bohém rád, jako nejlepší možnou oddechovku co znám... Král je sice mrtev, leč ať žije královna! ;o] - - - P.S. We are the champions - jojo, "je to jen písnička a ať jdou všichni do prdele"... ;o))) - - - P.P.S. Neskalním fandíkům igitátor doporučuje k základnímu okuku tenhle set dvd: http://queen.musichall.cz/diskografie/greatest-video-hits-1-dvd.html & http://queen.musichall.cz/diskografie/greatest-video-hits-2-dvd.html a dál už každému co jeho jest... Šou pokračuje i tak dál... - - - - - (Poprvé viděno 8.11.2011 na >královnině prostoru< , hodnocení 18., komentář zde jako třetí - 8.11.2011)(8.11.2011)