poster

Very Good Girls

Drama

USA, 2013, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fallangell
  odpad!

  Ona je zakomplexovaná, její matka je despotická kráva, její otec dělá, že se ho celý film ani netýká. Její sestry jsou do počtu. Nejlepší kamarádka by o to strašně ráda přišla ale jaksi neví jak. SPOILER: Tak si ona najde největšího blbečka v okolí, kterého by jako sice chtěla její kamarádka, ale to by si pak holky 91 minut tak maximálně brnkali na kytaru a brečely na rameno. Všichni se chovají přehnaně afektovaně... A to vlastně shnuje celý film.(29.6.2014)

 • ScarPoul
  ***

  Pre mňa pomerne svieže. Celý čas som mal zaťaté zuby kedy to spadne do tak silno dramaticky vyhrotenej situácie až sa to utrhne z reťaze a všetky tie postupne budované emócie sa roztrieštia na všetky strany a zostane len vlna pátosu. Nestalo sa tak. Foner je aj formálne zaujímavá( aj keď nečakajte žiadne umelecké dielo), to len Bobby Bukowski ukazuje, že má cit pre farebnosť scén a komponovanie. Zápletka je jednoduchá až to vo finále trochu zamrzí a príliš sa hrá na vážnu nôtu, čo tomu uberá bezprostrednosti. Zároveň sa tu ale ukazuje Fonerina citlivosť voči postavám. Fanning aj Olsen podávajú presvedčivé výkony a na obidve sa veľmi dobre pozerá. Rovnako aj Holbrook ako objekt ich túžby, čo je vlastne taký v pohode chalan s veľmi silným citom pre morálku a hodnoty. Všetko je to pekne pozliepané, herečky aj keď poriadne nič neukážu dráždia svojimi telami neprestajne, a na konci zostáva dobrý pocit z veľmi pekne spravenej žánrovky. Neprevyšuje ostatné a drží sa vo svojich osvedčených vodách, ale našťastie sa nehrá na vysoké umenie, čo mi bolo počas sledovania veľmi sympatické.(1.5.2015)

 • JohnCZ
  ***

  Po všech stránkách průměrný coming-to-age film. Dvě nerozlučné kamarádky poznají pohledného mládence, jedna ho chce, druhá se zamiluje a on do ní taky, ale první o ničem neví, načež se to provalí, chvilku je dusno a pak přichází za doprovodu sluníčkové hudby usmíření a následně i sluníčkový (a k mému potěšení alespoň vizuálně docela výživný) happy end. To by vůbec nevadilo, ale všechno už tu bylo a v lepším provedení. Za hlavní dvojku (a Clarka Gregga) a tradičně příjemný soundtrack musím přesto hvězdu přihodit.(24.8.2014)

 • Thomick
  *

  Takže co tu všechno máme: Rafťáky bez raftů, sluníčka, hezkých holek, humoru a veškerý nadsázky... zato s prapodivně depresivní atmosférou a ještě depresivnějšíma písničkama (jako by snad sex byl tim nejtragičtějšim výmyslem lidstva), navýsost debilníma rodičema a exkluzivnim očnim vyšetřenim pro oba souložící protagonisty. Hm hm. --- Ve výsledku vlastně ani nevim, za co dávám tu jednu osiřelou hvězdičku. Asi za Dakotku, protože jí docela fandim, a tahle hvězdička jí má postrčit za pořádnýma rolema. Ale ne, to asi nedává smysl, co...?(17.11.2014)

 • ABLABLABLA
  **

  "Sure. We can talk about politics again. - Well we could talk about your two favourite subjects. Television and body parts. - Asshole. - That's a body part." Kdo by nechtěl takového prímového otce. Tenhle film si hraje na něco, co není. Hrozně velké drama, psychiku postav prožívajících těžké životní období...boo hoo. Já jim to teda vůbec nežrala. A jako sorry, ale ten Boyd Holbrook není ani trochu hezký, takže nechápu, co by na něm ty dvě viděly? Jako vážně... Obě to jsou moc pěkné mladé holky, Dakota je talentovaná herečka (tady se teda ale vůbec nepředvedla), a obě se zamilují do kluka, který není ani trochu pěkný a ani trochu sexy a prodává nanuky. Za mě je tohle jednoznačně jedno z největším zklamání z roku 2013. 1,5* a ani o krapet víc... mám dokonce chuť tomu dát jen tu 1*, ale to nemůžu Dakotě udělat.(31.7.2015)

 • - Film měla premiéru v roce 2013 na filmovém festivalu Sundance. (R.K.)

 • - Do role Davida Averyho (Boyd Holbrook) byl původně obsazen Anton Yelchin, ale odstoupil kvůli jiným projektům. (Dr Lizal)

 • - V izbe Lilly (Dakota Fanning) možno na stene vidieť plagát z filmu Jules et Jim (1962), v ktorom sa dvaja najlepší kamaráti zamilovali do rovnakej ženy. Very Good Girls má veľmi podobnú dejovú zápletku, len v tomto prípade ide o trojuholník v zložení 2 ženy – kamarátky – Lilly a Gerri (Elizabeth Olsen) a jeden muž – David (Boyd Holbrook). (nirvana91)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace