Very Good Girls

USA, 2013, 91 min

Pre mňa pomerne svieže. Celý čas som mal zaťaté zuby kedy to spadne do tak silno dramaticky vyhrotenej situácie až sa to utrhne z reťaze a všetky tie postupne budované emócie sa roztrieštia na všetky strany a zostane len vlna pátosu. Nestalo sa tak. Foner je aj formálne zaujímavá( aj keď nečakajte žiadne umelecké dielo), to len Bobby Bukowski ukazuje, že má cit pre farebnosť scén a komponovanie. Zápletka je jednoduchá až to vo finále trochu zamrzí a príliš sa hrá na vážnu nôtu, čo tomu uberá bezprostrednosti. Zároveň sa tu ale ukazuje Fonerina citlivosť voči postavám. Fanning aj Olsen podávajú presvedčivé výkony a na obidve sa veľmi dobre pozerá. Rovnako aj Holbrook ako objekt ich túžby, čo je vlastne taký v pohode chalan s veľmi silným citom pre morálku a hodnoty. Všetko je to pekne pozliepané, herečky aj keď poriadne nič neukážu dráždia svojimi telami neprestajne, a na konci zostáva dobrý pocit z veľmi pekne spravenej žánrovky. Neprevyšuje ostatné a drží sa vo svojich osvedčených vodách, ale našťastie sa nehrá na vysoké umenie, čo mi bolo počas sledovania veľmi sympatické.(1.5.2015)

Jako bych tam byla.....lidské, přirozené, sladce smutné.....ach ta nostalgie a suprový písničky. Holky byly prima a David, který nebyl sice žádnej kluk z plakátu, ale hrál dobře a o tom je přece život, že ti princové z našich snů jsou nakonec obyčejní kluci. Žádná filmová pecka, ale mně se líbila právě ta uvěřitelnost některých chvilek, takže jdu do vyšších pater.(14.9.2015)

Neobyčejně obyčejné. Nemám problém možná trochu nadhodnotit, neboť nějak takhle si představuji dobrý coming-of-age film, který je v tomto případě určen spíše pro dospívající dívky. Příběh vypráví o přátelství dvou panen, zamilovaných do stejného kluka, zároveň reflektuje i manželskou krizi v rodině jedné z dívek. Vyzdvihl bych nenucenou civilnost, s níž je film natočen, možnost recipienta se s hrdinkami a jejich problémy a potřebami identifikovat, i povedený soundtrack, bez něhož by to snad ani v této kategorii filmů nešlo. Very good film. Někdy je těžké odpustit sama sobě a musí to za tebe udělat někdo jiný. Lidi tě překvapí.(5.10.2014)

• kaylin

Film vlastně o ničem. Mělo by to být o mileneckém trojúhelníku, který zde vlastně neexistuje, mělo by to být o tom, že se ničí přátelství, ale k tomu fakticky nedojde. Děj by měl mít teoreticky dopad na dívky a jejich vztah, ale to se vlastně neděje. Jediná změna, k níž došlo, je fakt, že jedna z nich není panna. Trochu moc o ničem.(4.10.2014)

• hygienik

ZBYTOČNÝ KOMENT! Šalamún povedal: "Márnosť nad márnosť!" a US producenti sa tým zjavne riadia. Dakota je pekná a už len kvôli nej by som tomu jednu hviezdu dal. Ona vie hrať, ale s tak suchým scenárom a hlúpymi dialógmi sa toho veľa robiť nedá! Olsenka k nej pasovala asi ako černoch na severný pól! Ak bude Dakota ďalej účinkovať v tak divácky nudných filmoch, bojím sa, že jej herecká kariéra nepotrvá dlho. Čo sa týka castingu, je s podivem, ako možno spackať tak zaujímavo obsadený film.(20.8.2014)

• - Film měla premiéru v roce 2013 na filmovém festivalu Sundance. (R.K.)

• - V izbe Lilly (Dakota Fanning) možno na stene vidieť plagát z filmu Jules et Jim (1962), v ktorom sa dvaja najlepší kamaráti zamilovali do rovnakej ženy. Very Good Girls má veľmi podobnú dejovú zápletku, len v tomto prípade ide o trojuholník v zložení 2 ženy – kamarátky – Lilly a Gerri (Elizabeth Olsen) a jeden muž – David (Boyd Holbrook). (nirvana91)

• - Do role Davida Averyho (Boyd Holbrook) byl původně obsazen Anton Yelchin, ale odstoupil kvůli jiným projektům. (Dr Lizal)