Very Good Girls

USA, 2013, 91 min

• ABLABLABLA

"Sure. We can talk about politics again. - Well we could talk about your two favourite subjects. Television and body parts. - Asshole. - That's a body part." Kdo by nechtěl takového prímového otce. Tenhle film si hraje na něco, co není. Hrozně velké drama, psychiku postav prožívajících těžké životní období...boo hoo. Já jim to teda vůbec nežrala. A jako sorry, ale ten Boyd Holbrook není ani trochu hezký, takže nechápu, co by na něm ty dvě viděly? Jako vážně... Obě to jsou moc pěkné mladé holky, Dakota je talentovaná herečka (tady se teda ale vůbec nepředvedla), a obě se zamilují do kluka, který není ani trochu pěkný a ani trochu sexy a prodává nanuky. Za mě je tohle jednoznačně jedno z největším zklamání z roku 2013. 1,5* a ani o krapet víc... mám dokonce chuť tomu dát jen tu 1*, ale to nemůžu Dakotě udělat.(31.7.2015)

• Thomick

Takže co tu všechno máme: Rafťáky bez raftů, sluníčka, hezkých holek, humoru a veškerý nadsázky... zato s prapodivně depresivní atmosférou a ještě depresivnějšíma písničkama (jako by snad sex byl tim nejtragičtějšim výmyslem lidstva), navýsost debilníma rodičema a exkluzivnim očnim vyšetřenim pro oba souložící protagonisty. Hm hm. --- Ve výsledku vlastně ani nevim, za co dávám tu jednu osiřelou hvězdičku. Asi za Dakotku, protože jí docela fandim, a tahle hvězdička jí má postrčit za pořádnýma rolema. Ale ne, to asi nedává smysl, co...?(17.11.2014)

• Marqta

Poklidně plynoucí film s pohodovou hudbou a atmosférou "příběhu odvedle" (tedy převážně). Silně pochybuji, že mi cokoli z tohohle snímku nějak uvízne v paměti, protože a jednoduše opravdu není co. Postavy jsou tak minimálně nastíněné, jak jen to jde, děj je prostinký a originální nebo zajímavý prvek by jeden nenašel snad ani s lupou. Netroufám se odhadovat jak by vše dopadlo bez Dakoty a jestli by to vůbec bylo shlédnutelné. Jednoduše je to celé nemastné neslané, místy primitivní a do toho se tam nějak z nepochopitelných důvodů přimotala Dakota Fanning. ----"I can't do it." "No, you can. The question is will you..."----(2.9.2014)

• hygienik

ZBYTOČNÝ KOMENT! Šalamún povedal: "Márnosť nad márnosť!" a US producenti sa tým zjavne riadia. Dakota je pekná a už len kvôli nej by som tomu jednu hviezdu dal. Ona vie hrať, ale s tak suchým scenárom a hlúpymi dialógmi sa toho veľa robiť nedá! Olsenka k nej pasovala asi ako černoch na severný pól! Ak bude Dakota ďalej účinkovať v tak divácky nudných filmoch, bojím sa, že jej herecká kariéra nepotrvá dlho. Čo sa týka castingu, je s podivem, ako možno spackať tak zaujímavo obsadený film.(20.8.2014)

Jako bych tam byla.....lidské, přirozené, sladce smutné.....ach ta nostalgie a suprový písničky. Holky byly prima a David, který nebyl sice žádnej kluk z plakátu, ale hrál dobře a o tom je přece život, že ti princové z našich snů jsou nakonec obyčejní kluci. Žádná filmová pecka, ale mně se líbila právě ta uvěřitelnost některých chvilek, takže jdu do vyšších pater.(14.9.2015)

• - Film měla premiéru v roce 2013 na filmovém festivalu Sundance. (R.K.)

• - V izbe Lilly (Dakota Fanning) možno na stene vidieť plagát z filmu Jules et Jim (1962), v ktorom sa dvaja najlepší kamaráti zamilovali do rovnakej ženy. Very Good Girls má veľmi podobnú dejovú zápletku, len v tomto prípade ide o trojuholník v zložení 2 ženy – kamarátky – Lilly a Gerri (Elizabeth Olsen) a jeden muž – David (Boyd Holbrook). (nirvana91)

• - Naomi Foner napsala scénář k filmu 20 let před jeho premiérou. (dwdb)