poster

Léda (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2011, 94 min

Kamera:

Jiří Lebeda
(další profese)
 • Radek99
  ***

  Bohužel jsem nezažil zlatou éru Činoherního klubu v 60. letech minulého století, ani jsem nestihl navštívit jejich představení v renesanci zašlé slávy na přelomu 70. a 80. let, až s odstupem jsem stihl Zuckmayerova Hejtmana z Kopníku a Hrabalova Něžného barbara, televizní setkání s Lédou je tak po velkém odstupu látání mých diváckých mezer, jenže ač ,,činoherák" nabízí stále ta nejlepší jména ze své zlaté éry (režisér Ladislav Smoček, kmenový herec Petr Nárožný atd.), jejich současný projev mne úplně nestrhl. Zvlášť ženská část souboru mi neseděla a ani hra samotná nebyla právě mým šálkem čaje, i když musím uznat, že Vetchý s Nárožným jsou mistři svého oboru. Léda mnou bohužel jen televizně prošuměla...(30.11.2011)

 • IQ Tiqe
  ****

  Komedie o morálce. Nosný prvek je absurdita - herci kritizují něco, co v tu samou chvíli provádějí. Nárožného poznámky byly fajn, ale i tak v první půlce moc míst k zasmání nebylo, chvílemi jsem se skoro až nudil (to mohlo ovlivnit, že jsem byl opravdu ospalý). Zato jakmile si Vetchý přihnul, začaly se dít věci! Nakonec tedy za slabší 4*. # [viděno: monitor, sluchátka](15.6.2012)

 • Aidina
  ****

  Příběh dvou manželských párů, na jedné straně manželství velkoprůmyslníka Klanfara (Mojmír Maděrič) a zhýčkané Melity (Nela Boudová), na straně druhé manželství Aurela, akademického malíře, jde ale spíše jen o mazala (Ondřej Vetchý) a zpěvačky Kláry (Dana Černá). Mezi nimi skvěle balancuje Aurelův přítel, bývalý diplomat, Oliver Urban (Petr Nárožný). Má pro každého neskutečné rady do života, které jim ale spíše komplikují už tak nelehké životní situace. Melita chce odejít od svého muže, protože miluje Aurela. Ten ale miluje mladou modelku „Lédu“. Melita i Klára jsou milenky Olivera, ten ale nechce přijít o svoji svobodu a manželství rezolutně odmítá. Slušný guláš, že? Ondřej Vetchý je v roli Aurela naprosto přesvědčivý. Při výstupu s Nárožným, kdy přijde Aurel ze schůzky s Melitou, která po něm chce, aby se rozvedl, a odjel s ní pryč, je geniální. A jeho opilecká scéna je nezapomenutelná.(25.2.2013)

 • Mallinali
  *****

  Geniální, naprosto geniální Nárožný, můj oblíbenec Vetchý jako intošský pozér, moje oblíbenkyně Dana Černá jako emancipovaná žena která se emancipovat nechce, skvělá Nela Boudová coby chvíli naivní a chvíli šlechticky arogantní dáma a Mojmír Maděrič ve fazóně, kterou bych od něj nečekal. Co k tomu dodat? Něco přece - vypravím se brzy do Činoherního klubu za Nárožným, ať o tom jednou můžu vypravovat vnoučatům a exmanželkám.(30.11.2011)

 • dave91
  ****

  Je mi naprosto jasné,že každá divadelní hra musí mít svůj kratší či delší úvod.V tomto případě však trval až neskutečně dlouho a pomalu jsem hru řadil mezi ty méně povedené,přestože samotní aktéři se snažili sebevíc.Až druhá polovina dostala ten správný spád.Začala být zajímavá a taky místy docela veselá.Nakonec to u mě dotáhla díky Nárožnému a Vetchému na 4*.Ostatní taky nezůstali moc pozadu.Tleskám.(1.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace