Z for Zachariah

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 95 min

Craig Zobel

Předloha:

Robert C. O'Brien (kniha)

Nissar Modi

Tim Orr

Postapo romantika, aneb postapokalyptický svět z pohledu mladé dívky? S postavou Margot Robbie jsem měl největší problémy, protože takováhle bohabojná naivka mi prostě k srdci přirůst nemůže; nicméně i pragmatický Ejioforův vědec by tušil, že mělo-li by přežit více generací, museli by se nějak křížit.. Největší devizou budiž kamera a až idylické záběry vylidněné krajiny. BTW, bylo zajímavé si na wiki přečíst, o čem vyprávěla knižní předloha - žádný milostný trojúhelník, pouze sžití a následné odcizení dívky a majetnického vědce.(27.12.2015)

Nejprosluněnější postapokalyptické sci-fi plné romantických exteriérů a prosté jakýchkoli trikových kreací. Nezávislé komorní drama otáčející se okolo zvláštního citového trojúhelníku tří duší, nesoucích v sobě traumata věcí minulých a budujících základy života budoucího. Příběh se dotýká spousty lidských otázek, jako opětovně se probouzející a téměř pozapomenuté sexuality, otázek životních, duševních či náboženských priorit, vzájemné pomoci či naopak mezilidských konfliktů zasazených do atmosféry tíživé postapokalyptické situace, která je tvořena depresivními zážitky a duševními ranami filmové trojice podbarvenými pochmurnými smyčcovými tóny a zajímavými ,více či méně ofiltrovanými, záběry kameramanské jistoty Tima Orra. 70%(16.9.2015)

nebudem sa tym tajit, ale opat sa mi potvrdilo, ze treba kaslat na hodnotenia od inych uzivatelov. a dobre som urobila, ze som si film pozrela aj napriek tomu. traja herci, jedna farma, minimalisticka hudba. uzasne, vyborne postapo. ak mate radi male, pomale filmy, tomuto musite dat sancu. prekvapi vas a mozno aj prevalcuje. tak dobry je to film. a ako dovetok len tolko, ze aj tu sa ukazuje, co vsetko je clovek ochotny urobit preto, aby prezil. a v tomto pripade aj pre lasku. posledny muz na Zemi rozhodne stoji za vasu pozornost.(11.11.2015)

Minimalistické post-apokalyptické drama, milostný trojúhelník, který táhne především výkon Chiwetel Ejiofora a jeho charakter postavy. Jeho postava je celou dobu paradoxně nejsympatičtější z těch tří. Celý film má zvláštní znepokojivou atmosféru, která pomalu, nenápadně ale jistě graduje. Děj i dialogy o víře a Bohu nutí diváka v průběhu přemýšlet nad lidskostí, morálkou a přirozenými vlastnostmi člověka (sobeckost, žárlivost, láska a nenávist) za nestandardních okolností v extrémním prostředí. Závěr filmu to ještě několikrát důrazně podtrhuje.(19.10.2015)

Strašně zdvořilý a milý film s decentními konflikty. Na postkatastrofický snímek hodně netradiční průběh zápletky - krásná dívka v chatě na horách, kterou navštíví černý a pak bílý muž. Když jsem to začal vykládat známému, myslel že popisuju úvod pornografického filmu... kriste pane. :D Herecky hodně silné, fantastická Margot Robbie, jako dívka snů a oba pánové si také nic nedarují. Konec spíše pro zamyšlení, krásná reflexe naší doby. Konflikt vědy a víry.(14.9.2015)