Reklama

Reklama

Z for Zachariah

Trailer 1

Obsahy(1)

Príbeh je zasadený do sveta po nukleárnej vojne. Mladá Ann (Margot Robbie) má strach, že môže byť tou príslovečnou "poslednou ženou na Zemi". Táto obava sa však rozplynie, keď jedného dňa uvidí niečo neuveriteľné: ďalšiu ľudskú bytosť. Je to Loomis (Chiwetel Ejiofor), vedec, ktorý vplyvom radiácie a neúspešného hľadania iných ľudí takmer prišiel o rozum. Medzi týmto párom, aj vďaka okolnostiam, pomaly vzniká romantický vzťah. Keď však do ich údolia zavíta ďalší neznámy, Caleb (Chris Pine), ich krehké puto sa začína rúcať. (xzajox)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (117)

tron 

všechny recenze uživatele

Okrem troch hercov v tejto post-apokalyptickej dráme/romanci uvidíte už len reďkovky, burgyňu, traktor, (opekané, aj živé) ryby, sliepky, zemiaky, ľadový šalát, psa a austrálsku mrd-pannu Margot Robbie. Dej sa síce odohráva v „dobe po ľuďoch“, ale nečakajte boj o prežitie s tlupou kanibalov, ani nič podobné. Producenti Tobey Maguire a Gary Ross (v roku 2003 robili Seabiscuita – Dupot koní) dali dokopy film, ktorý neponúka bežné sci-fi súčiastky. Tým môže naštvať divákov, ktorí o ňom vedia len to, že sa odohráva v post-apokalyptickej budúcnosti. Mne ale práve „nekonfliktnosť“ a absencia „poriadnych“ problémov vyhovovala. Hoci... čo je väčší problém, ak nie láska? Otvorený koniec pokladám za mínus. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Už mi ty komorní postapa začínají lézt na nervy. Nejen, že většina z nich postrádá nějakou atmosféru, všechny kromě dvou totiž mají odfláknutý scénář a nepromyšlený svět, ve kterém se odehrávají. Z for Zachariah není výjimkou a v mém osobním žebříčku je někde mezi nejhoršími. Má to sice úžasnou kameru, Margot Robbie hraje celkem dobře, ale jinak není o co stát. "Příběh" je jen soubor klišé z milionkrát profláklého tématu milostného trojúhelníku, včetně jeho klasického "vyvrcholení". Jinak se tu nic neděje, jen nudné postavy pronášejí nudné dialogy, atmosféra je neznámo kde a ani pokus tu o ni není znát a na nějakou hloubku tu člověk taky může zapomenout. Teda, na hloubku si to hraje, ale neříká nic jiného, než co už vzešlo z téma milostného trojúhelníku. Navíc mi jaksi uniklo, jak dlouho už je svět po apokalypse, protože vypadá úplně normálně jak kdyby se nic nestalo, příroda všude krásně zelená, obloha bez následků, zničená města nikde... Asi ta válka byla vlastně fajn, jenom při ní jaksi pochcípalo hodně lidí. Každopádně fakt nechápu smysl existence takových filmů. Jiné z podobného ranku se aspoň o něco snaží, a to i ty ne zrovna povedené (The Survivalist, I Think We´re Alone Now), ale Z for Zachariah mi prostě připadá jako zbytečný film. Lepší 1* ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Strašně zdvořilý a milý film s decentními konflikty. Na postkatastrofický snímek hodně netradiční průběh zápletky - krásná dívka v chatě na horách, kterou navštíví černý a pak bílý muž. Když jsem to začal vykládat známému, myslel že popisuju úvod pornografického filmu... kriste pane. :D Herecky hodně silné, fantastická Margot Robbie, jako dívka snů a oba pánové si také nic nedarují. Konec spíše pro zamyšlení, krásná reflexe naší doby. Konflikt vědy a víry. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

A pointa? A proč se to jmenuje Z for Zachariah? Uniklo mi něco nebo snad k tomu musí někdo podávat vysvětlující informace? A nebylo to taky třeba trochu málo post-apokalyptické? A taky vám tam tolik různých věcí nedávalo smysl? A nezdá se vám, že Chiwetel Ejiofor se ve všech filmech tváří stejně tragicky a ublíženě? Dám tomu jen jednu hvězdičku, protože se mi to prostě moc nelíbilo? A není tento komentář vytvořený jen ze samých otázek? ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Hmm tak co se to ke mě zase dostalo za unikát? Artové drama z postapokalyptické budoucnosti??? Ne já to vzdávám já se prostě nemůžu koukat na tyhle nudný rádoby umělecký filmy kde se po celej film nic neděje. Kromě toho, že mě to brutálně nudilo mi ani nikdo z ústřední trojice nebyl sympatickej. Pobaví snad jenom Chris Pine z vizáží houmlesáka kterej to svým nástupem po úvodní půlce která není pravda taky nijak zázračná, ale aspoň jsem to neměl chuť každých 5 minut vypnout zabije úplně. Pak už se z toho stává jenom divná Švédská trojka s totálně nijakým koncem. Jestli je tohle to jediný co na zemi po nukleární válce zůstalo, tak to je teda hodně špatný. Nemůžu zkrátka na tenhle typ filmu koukat a nemůžu. Potíž je v tom, že jsem si neměl co pustit. Mám v merku asi tři filmy, ale jeden zatím nemám kde stáhnout a ke zbejvajícím dvěma zase ještě nejsou titulky, tak co jsem měl sakra dělat?! No možná radši tupě čumět do zdi. Bylo by to efektivnější.10% ()

Galerie (14)

Zajímavosti (8)

  • Film se natáčel na Islandu, ve Švýcarku a na Novém Zélandu. (herr_carter)
  • Maska, kterou má na sobě na začátku filmu Ann (Margot Robbie), je ve skutečnosti paintballovou maskou Dye i4. (TaNya_)

Související novinky

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie

24.01.2015

Takový vzestup tu nebyl snad od... Megan Fox v Transformers? Blonďatá kráska Margot Robbie nabrala díky Vlkovi z Wall Street armádu fanoušků a studio Warner Bros. to dobře ví. Přihrává jí proto samé… (více)

Reklama

Reklama