Naboř a ujeď

Udri a zdrhni!

Hit and Run

Akční / Komedie / Romantický / Road movie

USA, 2012, 100 min

Celkom obyčajná, ničím výnimočná, prachom zapadnuteľná komédia, ktorá sa tvári ako road movie. Dax Shepard patrí k menej známym, priemerným hercom, ale je sympatické, že ma vyššie ambície a ciele. Tu sa podujal napísať scenár, režírovať a ešte si aj zahrať. Dosiahol svoj cieľ? Nemyslím si. Podľa môjho názoru sa mu maximálne tak podarilo natočiť úplne zbytočný film, ktorý divák skôr ofrfle (hlavne kvôli strate času) ako pochváli. Na komédiu málo srandy, málo hlášok. Dejovo ploché, bez nápadu, ktorý by zaujal. Šťastie, že tam hrala Kristen Bell. Jediná záchrana pred tým, aby som namiesto sledovania filmu pozeral von z okna. Ale snaha sa cení, takže u mňa s odretými ušami, zaťatými päsťami, zlomenými palcami a vypichnutými očami slabučký priemer. 50/100(14.2.2014)

Naboř a ujeď se snažilo být tou nejcoolovější jízdou posledních let, plnou našláplé akce a nařachaných kár, drsných postav, peprných dialogů, nezapomenutelných hlášek, černohumorných scén, prostě být kulervoucí stylovkou jak kráva, disponující vším, co mají mladí a neklidní rádi. Bohužel, nakonec ale zůstalo jen u té snahy a především touhy Daxe Sheparda, vytvořit film, který by tím vším disponoval a navíc tím i dokázal na publikum zapůsobit. Shepard totiž není jednoduše tím typem autora, o kterém by se dalo tvrdit, že je mužem mnoha řemesel. On se tu sice bezostyšně zhostil jak hlavní role ve svém vlastním scénáři, tak si vše i po svém pěkně zrežíroval, ovšem s ničím z toho si ve výsledku nedokázal nikterak úchvatně poradit. Jako herec není vůbec přesvědčivý, nemá charisma a ani bůhvíjaký talent. Jako scénárista pak nedokázal vytvořit skutečně funkční zápletku, nedokázal navodit jediný překvapivý, či jinak zajímavý moment a i z tohoto pohledu jde prostě z jeho strany jen o skutečně nevýrazný pokus udělat něco zábavného. A jako (spolu)režisér tomu všemu nevtiskl ani žádnou štávu, atmosféru a vlastně ani to nejpodstatnější, tedy nějaký výraznější styl. Já na druhou stranu ale nechci ani tvrdit, že bych se u Naboř a ujeď i nějak vyloženě nudil. Celé to poměrně slušně odsýpalo, většina postava a jejich hereckých představitelů jsou v pohodě, pár scén dokonce pobavilo, takže jako vyloženě autorská jednohubka prostě ok, zkrátka to ve výsledku ale nenadchne, ovšem ani neurazí.(14.6.2013)

• cukorek

Seriálové postavy Veronika Marsová (Kristen Bell) a záporak zo seriálu Smallvile (Michael Rosenbaum) si dali "rande", ale hviezdy na nebi im veľmi nepriali. Celé to vyznelo tragicky, nemyslím to doslova, lebo od tragédie to malo ďaleko a tak isto aj od romantiky a tak putovanie do Los Angeles bolo ešte horšie ako rozprávková cesta vajca, ktoré sa vybralo na vandrovku. Herecké obsadenie nezachránil ani Bradley Cooper, ktorému sa ušla pre zmenu vizáž a kostým, ktorý z neho urobil šaša z ulice. Scenár a réžia tu riadne zlyhala v auto naháňačkách, v nepodarenej role ochrancovi svedkov, zapojením nahých dôchodcov a tak ďalej. Dalo sa pozerať akurát na autá, ktorým dominoval nablýskaný Lincolnom, takže slabých 20%.(26.2.2013)

Tak tohle je taková vtipná blbina, která se nemůže brát vážně. I přes pěkné honičky všemožnýma autama a různé akčnější pasáže, je to spíš komedie, u které jsem se pobavil. Většina hlavních hrdinů je jsou spíš trhlá individua, dělající samé nesmyslnosti. Hudba je tu povedená a pěkně do všeho zapadla. I když je to spíš jednorázová vymejvárna, mě se to líbilo. 75% :)(25.5.2014)

Příjemná herecky nadprůměrná hovadinka. Příběh byl poměrně neurčitý, tedy spíše nahodilý, kde se komplikovala jedna věc za druhou, a divák tak jen málokdy mohl něco předem očekávat. Co mě také překvapilo bylo hodně příjemné herecké obsazení, kdy si v hlavních rolích zahrál Dax Shepard po boku s půvabnou Kristen Bell. Potěšen jsem byl také vedlejší rolí Michaela Rosenbauma, který ve své filmografii nemá téměř žádné velké filmy, a znám ho spíše jen ze Smallville, ovšem zde mi dokázal, že dokáže perfektně zahrát i ve velkém celovečerním akčním filmu. No a samozřejmě Bradley Cooper, který se předvedl v roli padoucha s dredama na hlavě. Dějově docela akční ale spíše zvrhlé s časnými jednoduchými vtípky. Rozhodně bych se na to znovu rád podíval. 85%(20.8.2014)

• - Rozpočet predstavoval iba 2 milióny amerických dolárov, z čoho polovica bola utratená za práva na hudbu použitú vo filme. (m.a.t.o.)

• - V úvodní scéně, kdy Randy (Tom Arnold) telefonuje s Charliem (Dax Shepard) a zároveň řídí, drží svůj iPhone vzhůru nohama. (Dr Lizal)

• - Ide o nezávislý film natáčaný bez podpory veľkého štúdia, ktorý produkoval Dax Shepard (Charles Bronson) spolu so skupinou svojich priateľov, vrátane jeho priateľky Kristen Bell, ktorá si zahrala rolu Annie Bean. (m.a.t.o.)