Potom, čo Sabrinu (Zoë Bell) unesú tajomní útočníci, ocitne sa v podzemnom brlohu, kde je nútená bojovať s ďalšími nevinnými ženami iba pre pobavenie neviditeľných divákov. Každá z týchto bojovníčok má čo stratiť, no len jedna má ostať nažive po skončení brutálnej hry. (Steny94)

rollman1

Bomba!!! Neskutečnej, brutální nářez. Kosti křupou, pěsti lítají a krev stříká všude po aréně. Boj s tou největší fenou jsem si nehorázně užil a křičel z plného hrdla, ať ji Sabrina nakope prdel. Závěrečnej masakerčík byl lahodnej a výbornej. Boje hezky natočené, gore nedigitální a krásné zrealizované. Ještě, že souboje tvořily 80% filmu, jelikož obsah mezi byl docela nudnej. Tento kousek si ty 4* určitě zaslouží. ()

ricci.s

Úplne primitívny film, ale našťastie dostatočne akčný a zábavný. No, tu rozhodne premýšľať netrebalo. Zoznámime sa s hlavnými postavami a hurá do ženskej arény smrti. Všetky sa navzájom podporovali a držali si palce (teda až na jednu), ale aj tak im to bolo hovno platné. Čakal som akurát, že battle dňa medzi hlavnou hrdinkou a najväčšou mrchou (ktorá bola akoby naschvál asi najkrajšia) bude mať trochu iný priebeh, ale to prežijem. Ku koncu krváčik ako má byť. U mňa jednoznačne prevláda spokojnosť, možno aj mierne nadšenie. Bavilo ma totiž čumieť na to, ako sa tie kravy medzi sebou mlátia. A aspoň sa s väčšinou ženských postáv dalo celkom sympatizovať. Keby mali k dispozícii aj iné pomôcky, ako len päste, a sekali by sa tam hlava nehlava na márne kúsky, možno by som dal aj full rating. ()

*CARNIFEX*

Skupinka unesených žien sa ocitá v uzavretom labyrinte bez východu. Vzhľadom k tomu že sú pod tlakom vydierania, ich jedinou záchranou a úlohou je súboj na život a na smrť. Celú zábavu za pomoci kamier sleduje hŕstka zvrátených boháčov. Prežije len posledný. Pomerne plochý, ničím zaujímavý príbeh ponúka realistický pohľad na násilie. Súboje a zranenia s tým spojené pôsobia skutočne vierohodne. Raze až v úplnom závere ponúka niekoľko slušných gore záberov, ktoré spadajú pod žáner horor. S rozuzlením sa dostaví aj malé prekvapenie. Tu plusy končia. Inak pôsobí pomerne nudne. Stále dookola to isté. Bitky bez nápadu, "niekto VS niekto", biedne vykresľovanie charakteru osôb, a finish. Za horor by sa dal pokladať aj Krvavý šport s Van Dammom. A to bol rozhodne kvalitnejší snímok - 50%. ()

JASON_X

Pamatujete si ještě na tu docela sympatickou blonďatou kaskadérskou mužatku z Tarantinova úmorně užvaněného propadáku Death Proof? Tak na ni zapomeňte - tady je vrcholně nesympatická a navíc šeredná jako půlnoc. A naštvala mě svou zákeřností hned v prvním fightu. Ale to samozřejmě znamená, že byla skvělá a že podala dobrý herecký... hlavně tedy bojový výkon... Zajímavá je i epizodní účast dvou jinak celkem známých béčkových hereček (Nichols a Dawson). Každopádně Raze můžu všem milovníkům pokleslých žánrů vřele doporučit - tahle maximálně relaxační a mozkovýplachová vyvražďovačka (nebo spíš vybíječka) je fakt slušný béčkový kousek. Od ujetých tvůrců pro ujeté diváky. Takže z mojí strany naprostá spokojenost, i přes ten nepříliš nápaditý konec. ()

JohnMiller

Tak tomuto vravím šialenosť ! Mix exploitation a WIP s Tarantinovimi herečkami s filmu Death Proof. Zoë Bell, Rosario Dawson a Tracie Thoms. Prvá menovaná tu hrá hlavnú úlohu. Ide o totálnu absurdnosť ktorá by sa v osemdesiatich rokoch určite nestratila, no ani v prvej polovici 90´s by hanbu nespravila. Celí dej sa krúti v podzemných ilegálnych arénach kde proti sebe bojujú najsilnejšie ženy sveta. Jedna je bývalá vojačka, druhá väzenka, ďalšia kickboxerka a tak ďalej. Bojuje sa pre potešenie bohatých divákov proste je to v štýle Shootfighter . Je to nelogické ani moc vážne sa to neberie prirodzene ide o srandu skôr pre potešenie okrajových divákov než pre milovníkov bojových filmov. Ako, tlčú sa tu dievčiny v priliehavých tielkach a teplákoch, a to skoro po celú dobu, ale hľadať v tom nejaké umenie je strata času. V drvivej väčšine sa dalo vidieť že dievčiny nikdy nikoho nenakopali do zadku. Koniec v takomto heroickom duchu som čakal od začiatku. Keby taký nebol tak by som sa skôr prekvapil, no tieto filmy idú na zaužívané istoty hoci sa nejedná o film ktorý by mal zarobiť miliardy ()

Časové pásmo bylo změněno