poster

V kruhu koruny: Jindřich IV. (2. díl) (TV film)

 • Velká Británie

  Henry IV, Part 2

Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2012, 115 min

 • Gemini
  *****

  Richard Eyre and Loki are gods - Part 2. Sledujeme střídání stráží nejen na trůnu, ale především v hlavě mladého zhýralce Toma Hiddlestona, a je to opět podívaná velkolepá. A - jakkoliv jsem se u nich bavil - rozhodně hodnotnější než Avengers z téhož roku:) Jeremy Irons coby zdravím zrazovaný starý král je z rodu nezapomenutelných, a jeho společná scéna s mladým Jindřichem je dokonalost sama. A rytíř Jan Falstaff je zase ukázkou toho, o jaké talenty jsou filmoví diváci ochuzováni, když velcí herci jako Simon Russell Beale hýří svým talentem "jen" na divadelních prknech na druhé straně Kanálu. Takže omyl - až teď k tomu není co víc dodat. Jakpak asi Jindřich V. naložil se svou nově nabytou dospělostí a odpovědností? 90%(3.6.2014)

 • Fuksinka
  ***

  Bohužel v tomto dile se nic moc nedeje a hodne se soustredi na Flagstafa. Prerod Hala v krále je trosku odbyty. Za to ale muze predloha. Zachranuji to vyborni herci a zejmena scena s umirajicim kralem a jeho synem. Vykaslat se na uctu k Shakespearovi a udelat z Henriho IV. jeden film, bylo by to jiste lepsi.(11.6.2016)

 • DaViD´82
  ****

  Docela i chápu, proč jsou obě části Jindřicha IV. tak často uváděny jako jedna pokrácená hra, protože proč mít dvě velmi dobré, když můžu mít jednu fenomenální, že? Každopádně jak ve druhé části poněkud stagnuje dějová stránka, tak kulminuje vývoj postav (a úměrně tomu herecké výkony). Výjimku tvoří Tom Hiddleston, který „pouze“ skokově přepíná z módu charismatický floutek do módu nekompromisní charismatický státník a nic mezitím, byť mu k tomu látka dává dostatek prostoru. Aby ovšem nedošlo k mýlce; v obou zmíněných polohách je nepřekonatelný.(21.5.2013)

 • IvcaSammet
  ****

  Pro mě zatím nejslabší díl seriálu. Souhlasím s tím, že už samotná předloha vcelku pokulhává, i když naprosto chápu, proč se tvůrci rozhodli nespojit první a druhou část pouze do jedné. Je pravda, že jsem dějovou linku Falstaffa taky nijak zvlášť nevyhledávala, ale pro pochopení celého díla je i tato linka důležitá. Nejvíc mě ale samozřejmě dostal samotný závěr, který byl naprosto výborně natočený a znovu mě dal silný pocit toho, že se opravdu dívám na Shakespearovo dílo. Herecké výkony dle očekávání úžasné.(9.7.2017)

 • Revelate_17
  *****

  Tak, momentálně mám za sebou oba díly Jindřicha IV. a jsem nadšená. Vlastně víc než jen to. Nejraději bych si oba díly pouštěla ještě nějaký ten pátek stále dokola, abych mohla znovu a znovu smekat před hereckým koncertem Jeremy Ironse a Toma Hiddlestona. Jejich role jim neuvěřitelně sedly. Jindřich IV. jako pravý státník s léty ovšem chřadnoucí a nešťastný ze svého lehkovážného syna Jindry a plný obav o Anglii pod jeho budoucím vedením. A vedle něj mladý Jindra - ano, v prvním díle opravdu šílený floutek, že bych mu taky nejradši dala facku. Ovšem hned na konci první části jsem byla nucena tu facku trochu přehodnotit, protože šel chlapec do sebe. A nejkrásnější pro mě bylo jeho přiznání v druhém dílu, proč dělá to, co dělá - jak hluboká je jeho bolest a obava ze ztráty milovaného otce....a potom samozřejmě - SPOILER - jedna ze závěrečných scén, kdy vzal svému otci korunu z polštáře během své úžasné řeči - a jak věrohodné byly jeho slzy když seděl na trůnu, zlomený bolestí nad ztrátou... nevím, jak to T. Hiddleston dělá, ale rozplakal mě taky, ach jo!(29.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace