Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

RISOvonVODKA

Jeden z lepších hororov poslednej doby, ale rozhodne nie najlepších. Tento film mi dal veľa. Naučil ma napríklad, že ak chcete niekoho pripútať k rúre, priviazať ruky je príliš staromódne, a preto použite radšej vlasy. Tiež som zistil, že ak by som raz chcel vidieť ducha, tak pravé miesto kde hľadať bude street view v google maps. Ale inak vážne slušný horor, ktorý má pár krát zachytil nepripraveného a vybafol na mňa, že som takmer sral bobky. Trochu ma mrzelo, že duch začal šarapatiť už tak skoro a nemohol som si vychutnať tu atmosféru z neznámeho. Inak som veľmi spokojný. ()

noKOMERZIALL

Lepší průměr.Škoda jen že je děj tak nepřehledný a pořádně jsem nevěděl kdo je kdo a čí je.Každopádně ale koukatelný dílko s několika opravdu silnými momenty kdy mě i husí kůže naskočila a to je co říct.Žádná fantasmagorie,pěkný horor ve kterém duch není ten zlý. ()

BioRaj

Duchařský hororek se vším, co k němu patří . Velice zajímavá kamera při níž by stačilo v jakékoliv časti filmu jen bafnout a lekačka by byla na světě, mimochodem jich tam bylo i tak dost na částečnou zástavu srdce . S přáteli jsme u projekce tak řvali , že se došoural pes z chodby podívat co se vlastně děje a 4D bylo rázem na světě. Kvůli jeho bezhlučnému příchodu a siluetě ve spoře osvětlené místnosti, část osazenstva popadala z křesel . Naprostá spokojenost . ()

Yelush

Ďalšie príjemné žánrové prekvapenie, ktoré ma len utvrdzuje v tom, že ku každému hodnoteniu hororu treba vždy pripočítať 20%, aby bolo hodnotenie naozaj objektívne. Film má síce pozadie klasickej duchariny v americkom dome, ale rozuzlenie s JUDASom je predsa len dostatočne originálne, čo filmu veľmi prospelo. Pocit strachu a napätia spolu s vynikajúcou kamerou bolo pre mňa dostatočne strašidelné a film ma udržal v napätí celú dobu, čo je na tento žáner v súčasnej dobe naozaj rarita. Herecké výkony boli dostačujúce a hlavná hrdinka ma vôbec nevyrušovala, podobne ako aj nelogického správania sa postáv bolo veľmi málo, čo je tak isto v tomto žánri málo vidané, takže aj v tomto smere spokojnosť. Aj Casper pozitívne prekvapil, takže aj keď sú 4 hviezdičky asi veľa, mám rád horory a tých dobrých býva pomenej, tak prečo nie. Dobrý film. ()

Traktorista

Atmosféricky pěkně udělané, pointa zajímavá, hudební doprovod skvělej. Jak je jednoduchý natočit kvalitní horror bez tuny krve, pracujícím hlavně na budování atmosféry. Postav tak akorát, efekty udělané parádně, lekačky slušné - co víc si přát? Každému doporučuji zhlédnout více než jednou, bo tenhle filmek si to rozhodně zaslouží. ()

kriplozoik

Myslel jsem, že je to béčko (protože jsem o něm do poslední chvíle ani neslyšel) a byl jsem příjemně překvapen. Je to docela "real deal", pokud k tomu přistupujete jako k bijáku před spaním a neočekáváte, že vám něco dá. Chybky se ale najdou, tu a tam zdlouhavé, nijak světoborné či nápadůplné, ale stále dost dobré na příjemný noční prožitek u televize. ()

lineker

Možná i tři plus. Ale film jsem viděl v poměrně krátké době od Sinister a to je pro mně v tomto roce mezi horory jasný Best of. ()

silencewater

No moc jsem se bala. Zacatek se rozjizdi pozvolna a vypada to na klasiku, potom tam ale neco nesedi, sakra co to je? Je to perfektne napsany, je to docela realny i uveritelny (dokonce tak, ze jsem se pak jeste par dnu otacela za sebe) a hlavne tam nenajdete nelogicnosti a co miluju, ze to na konci do sebe vsechno krasne zapadne- nenasla jsem zadnou chybu, horor podle meho gusta. PS.: jak tak ctu zdejsi komentare nechapu je, bud uz jsou hororovi fanousci tak zdegenerovani, nebo postradaji i spetku empatie... ()

lahvi

Klasickej, dobře udělanej horor. V tomdle žánru považuju za nejtěžší dneska zaujmout. Člověk se přeci jen pořád dokola nebude bát stejných věcí. Tady neni nic převratnýho nebo novýho. To určitě ne. Rozhodně to ale nenudí, neni to nijak trapný, jako většina dnešních hororů apod. Postavy se nechovaj, jak debilové...zkrátka je to ok. Dokonce se jim to povedlo poměrně pěkně zkloubit jak duchařinu, tak lidský faktor. Ale až začínam bejt na tydle filmy asi starej. Musel jsem v půlce rozsvítit lampičku :) Dřív sem si to ujížděl hezky za tmy ()

Saryk08

Duch a šílenej masovej vrah?No proč ne?The Pact je příjemným duchařským hororem,který diváka neurazí,naopak potěší a docela i postraší,celou dobu film plynule utíká a než se nadějete celý snímek máte za sebou (v dobrým slova smyslu) a tak trošku přemýšlíte,proč takovýhle duchařských filmů nám nenabídnou režiséří víc.Trochu mě zklamalo,že Casper Van Dien,který na seznamu figuruje v popředí hlavních hrdinů,si všeho všudy střihnul trochu zoufalých max 20 min. z celého filmu.Nicméně to všechno zachránila nijak zvlášť známá (tedy alespoň pro mě) Caity Lotz,která v této roli ukázala,že hrát určitě umí.Mě se to líbilo 4* ()

JerryPilsen

Konečně slušná duchařina,kde je vše rozdané hned na začátku.Vše je nakonec umně poskládáné a duch se nechová jak idiot. ()

sobol1

tohle mělo s hororem pramálo společného otřesně natočené k leknutí tam není vůbec nic. toho svého strýca co vylezl z podlahy měla zabit rovnou jak lezl nebo ho měla střelit přes ten sádrokarton jak na sebe na hlédaly nebo jak to tam vůbec bylo tento film si nejde ani zapamatovat ()

gfrusvk

Konečne atmosferický horor kde duchovia naozaj strašia a nie sú len kozmetický doplnok do scenára... Atmosféra bola fakt nabitá a síce tie ľakačky by som mohol spočítať na prstoch jednej ruky po rande s cirkulárkou, boli kvalitne časovo zosúladené a tá výplň medzi nimi mala ten správny hororový šmrnc.. Takže za splnenie žánru by som dal ****. Trošku to kazí síce to vyvrcholenie a ten koniec, ale The Pact rozhodne doporučujem ak sa chcete báť.. Aj keď nebyť tohto filmu, nikdy by som nepovedal, že v súboji pištoľ vs obraz vyhrá obraz. A hneď v ďalšom nôž vs. vešiak na šaty ten vešiak :-D Finálne skóre 3 a pol * ()

danny79

Stara skola prace s kamerou, ktera na me fungovala a parkrat jsem se polekal a jakztakz me to i bavilo. Jinak ale nesmysl, ktery postradal veskerou logiku. Jedine plus a pozitivni hodnoceni je za napeti, atmosferu a lekani. ()

Antagonist

Konečně po dlouhé době horor, kde není parta ožralých a zkouřených teenagerů (které režisér potkal cestou z hospody, popřípadě na ně náhodou narazil při velkolepém castingu ve zvláštní škole), nebo nechutně uječená kravka, kterou vyděsí sebemenší šramot… Jednalo se o docela slušnou bubařinu se závěrečnou příchutí krimi a koukatelnou hlavní postavou. ()

Bassko

Hodnotenie je niečo medzi 2/3, takže neviem ako to označiť. To nič, nápad bol veľmi dobrý a zaujímavý, prevedenie už trochu škrípalo a finále bolo len také, aby bolo. Chvíľami sa tam budovala atmosféra, ktorá však vzápätí padla ani neviem prečo, plus tie dialógy boli hrozné. Takých 45% si to podľa mňa zaslúži. ()