Miloš Forman - americká léta

(TV film)
  • Velká Británie Miloš Forman: Taking Off In America

To, že se Miloš Forman 18. února dožívá osmdesáti let, je sice neuvěřitelné, ale všeobecně známé. Poměrně známé jsou i četné (byť z faktů a veselých historek z natáčení vyplývající) legendy, obklopující fenomenálního režiséra. Tak těch dnes mnoho neuslyšíte. Zato se dozvíte spoustu informací, které jste třeba dosud nevěděli. Například jak Treat Williams ve filmu Vlasy tak dlouho tančil na stole, až mu došly síly a vtom Miloš Forman ... Pokud to chcete vědět, určitě se dívejte. Mluvit bude nejen sám oslavenec, ale také hvězdy jeho filmů, a nouze nebude ani o ukázky. (oficiální text distributora)

waits

Den po českém dokumentu o Formanových filmech v šedesátých letech doma nasadila televize britský dokument o Formanových amerických filmech. A znovu nemůžu jinak než zvolat Výtečně! Stejně zvolená metoda, tedy nechat mluvit přímo Formana je bez chyby. Je totiž skvělým vypravěčem, úplně máte chut se na konci filmu zeptat: Ehm, nebylo natáčeného materiálu víc? Sem s ním! Britský dokument má na víc nádherné záběry na New York a vcelku případné komentáře spolupracovníků (Harelson, Murray Abraham, Michael Douglas, Williams). Parádně strávená hodina. ()

chrispe

Dokument ne nepodobný Miloš Forman: Co tě nezabije... akorát zde pan Forman nemluví ani tak o své minulosti, přítomnosti... a namísto toho se více zaměřuje na své filmy (převážně ty točené za velkou louží). A opět velmi zábavné a zajímavé. ()

Fifer

Forman je skvělý vypravěč, nicméně srovnejte si jeho vyprávění v češtině a v angličtině. Rodná řeč je zkrátka rodná řeč. ()

rekkky

Miloš Forman hovoří o jeho biografii v 60ti minutách zajímavého dokumentu. Doplňující rozhovory s herci a filmové ukázky jen podepisují uměleckou velikost nejslavnějšího českého režiséra, který oslavil osmdesátiny. Materiál se mnohokrát shoduje s obsahem dokumentu Miloš Forman: Co tě nezabije ... ()

pOne

Když člověk vidí takhle v jedné hodině průřez tvorbou Miloše Formana, když navíc slyší, jak o něm hollywoodské hvězdy mluví, tak si uvědomí jeho formát. Ikdyž část historek už zazněla jinde. ()

Bornd

Moc pěkný dokument o Formanovi. Jeho vypravování bylo fakt bezchybné. Titulky hodně slabé plno věcí tam chybělo. ()

blezg

Tak mě tenhle dokument navnadil na Formanovy filmy, co jsem dosud neviděl. Snad i na toho Amadea se podívám. Bylo to tak dobrý, že ani můj táta to nepřepnul, ikdyž to bylo s titulkama. Pravda, titulky mohly být přesnější, ale zas tak hrozný to nebylo. Velmi zajímavé je sledovat, jak se Forman k jednotlivým filmům dostal. Kolik dokumentů o Formanovi jsem už viděl a přesto se vždycky na další těším. Paráda. ()

caniferus

Film vynikajuci, avsak ceske titulky, to sa mi snad stalo po prvy krat, stali uplne za prd!!!! Prekladatelovi uchadzali velmi dolezite informacie, ktore vypustal, preklad skratka vobec nekoresponodval so slovami. Proste prekladatelovi davam velku 5 s hviezdickou. FIlm ale fakt supr!!! ()