Un giorno questo dolore ti sarà utile

Someday This Pain Will Be Useful to You

Itálie / USA, 2011, 95 min

Hlavní postava mi možná trochu nevysvětlitelně připomínala Holdena Caufielda (Catecher in the Rye-Salibger) a to mnohem více než film Igby goes down, který měl být knihou inspirovaný. Škoda že hudba občas působila lacině,stejně jako některé motivy co se tam objevovaly. Řekla bych že tvůrci tady promarnili hrozně moc potenciálu, který tenhle film měl a to mě hodně mrzí. Na druhou stranu někde ta hudba seděla fajnově a scénu s klubem ve Washingtonu jsem ještě chvíli rozdýchávala, jak moc mi to dávalo smysl. 3 hvězdičky, ale spíš za to čím film mohl být, než za to čím byl.(28.12.2015)

• Morien

Nevím, léta zírání na pošahané a inťoušské filmy způsobila, že tento typ snímků je pro mě takřka nehodnotitelný. O to hůř, že to není debut nějakého indie maniaka, ale regulérní počin stařičkého italského univerzitního profesora, který ve volných chvílích zfilmovává tohleto nebo třeba Viewegha. Hádám, že mě filmy začnou nudit ve chvíli, kdy se rozhodnou řešit reálné (a tím podřadné) drama. Románová předloha možná mohla mít nějakou výpovědní hodnotu, ale do filmu se z ní rozhodně nic nedostalo.(2.10.2013)

Celkom dobrý film, Tobyho Regba mám veľmi rada, už v tak mladom veku výborný herec. Páčia sa mi filmy, ktoré človeka prinútia rozmýšľať o živote. James je síce pubertiak, ale vyspelý a to že nevie čo chce v takom veku je úplne normálne. Ja by som život s takými ľuďmi na výške tiež veľmi dobre nezvládala. Skrátka ešte nestretol spriaznenú dušu, teda až na jeho babičku. Ak vás bavia filmy ľahké, o každodennom živote a starostiach, tak tento film odporúčam.(14.4.2014)