Dragon Age: Blood Mage no seisen

• Japonsko ドラゴンエイジ -ブラッドメイジの聖戦- (více)

Rytířka Oltáře Cassandra se poté, co je Krvavými mágy zavražděn její přítel a mentor, rytíř Byron, vydává na strastiplnou a nebezpečnou misi, jejímž cílem je záchrana země Orlais. S pomocí Galyana, mága kruhu, se snaží najít malou efí dívku Avexis, kterou chtějí Krvaví mágové využít ke zničení Oltáře, čímž by byla nastolena absolutní moc mágů nad celým světem. Vše je zkomplikováno tím, že mezi rytíři a členy Oltáře jsou zrádci, kteří jsou spolčeni s Krvavým mágem Frenicem. Dokáží Cassandra a Galyan včas zachránit Avexis a tím odvrátit zkázu Oltáře? (Stanislaus)

maciii

Hru jsem nehrála, takže zjevně netrpim nezdravou nekritičností a film hodnotím jako samostatný projekt. Diletantsky působící vizuální stránku, která je něčím mezi plastickym 3D a kreslenym 2D animakem, bych ještě překousla, ale stupidní melodramatický příběh, ve kterém se pohybují samí prvoplánoví pajduláci mě ani tak nenudil, jako mě vyložene vytáčel. ()

Moiraine

Byla jsem zklamaná. Dragon Age byla skvělá hra s dobrým příběhem. Tady mě příběh nebavil, animace, i když měla pár pěkných prvků, tak se mi jako celek nelíbila, postavy mi lezly na nervy.... Dávno jsou pryč ty časy, kdy mi stačilo, že se v tom objeví drak. ()

Sykon

Dragon Age jsem hrál a musím říct, že zatímco ve hře příběh vydržel na několik hodin, ve filmu nestačil ani na tu hodinu a půl. Animace byla místy zajímavá, ale jako celek působila tak nějak laciným, podbízivým dojmem. A podobně na mě zapůsobily i postavy - ploché, klišoidní a nijak zvlášť sympatické ( v případě hlavní hrdinky bych dokonce neváhal použít slovo antipatie...). Jistě, viděl jsem i horší, ale i tak ve finále dávám 2* hlavně ze sympatií ke hře. ()

Cousland

Nevěřim že scénář k tomuhle mohl napsat někdo od Bioware. Nebylo to až tak špatný, ačkoliv těch klišé bylo opravdu moc (záporákovo prokecnutí plánu bylo hrozný) a animace draků a demona vůbec neseděly k zbytku. Tenhle film je paradoxně mnohem míň vhodnej pro fanoušky Dragon Age univerza, protože je tu i spousta chyb co se týče lore. Mágové opravdu nebojují tak že bouchaj holema/kosama ale sesílají kouzla, Cassandra je tu super ultimátní bojovník a nemá v knižním/herním Thedasu obdoby: useknout nohu golemovi neni pro nikoho tak lehký, ničit ogry taky ne a na zabití draka je běžně potřeba víc než 3 seknutí kudličkou. Přízvuk Divine byl k smíchu a ani nezněl až tak francouzsky (Orleis je inspirováno středověkou Francií), celkově voice acting byl průměr až podprůměr (navíc ve hře má Cassandra britskej přízvuk, tady americkej). A pořád se tu mluvilo o krvavé magii, ačkoliv ji krom jednoho mága nikdo neprovozoval. Nenudil jsem se, ale dost dobře nechápu proč si Bioware nechalo zasrat svůj lore takovouhle zbytečností. ()

FunnyXis

Docela mě to zklamalo, na snímek, ve kterém je poměrně dost emocionálních scén je podle mě zvolený blbý engine, jelikož když jsem se měl cítit smutně, tak jsem se necítil a když šťastně tak to semnou taky nic nedělal a to ledovou krev nemám. Je to škoda, mohlo to být mnohem, ale mnohem lepší, jelikož koncept zase tak špatný nebyl. Nicméně jelikož titul nese název Dragon Age čekal bych, že především pujde o draky, bohužel nešlo... slabých 5/10 jenom díky tomu, že jsem lidumil a mám rád japonské fantasy. ()

Kliq

3D prevedenie ma síce vytáčalo zo začiatku, ale celý film je krvilačný boj takže to ma zas pomerne dosť nadchlo. ()

Vykuk

Animace mi tady opravdu moc nesedla a chvíli jsem to přežvykoval, než jsem si na tu umělinu zvykl. Nakonec by mi to nevadilo, ale příběh byl plitký a především děj, dialogy, působí to celé jako neopracovaný kámen, nedodělané, splácané v krátké době, mohla to být lepší pocta skvělé hře (jen jedničce samozřejmě). Ale i tak jsem se celkem bavil a stojí to za skouknutí. ()

xzajox

Svet Dragon Age nepoznám. Anime nemám veľmi v láske. Jeho prvky tu boli znateľné, no napriek tomu mi to dojem nepokazilo. Animácia mala svoje chyby, no nič viac im vytknúť nemôžem. Skvelý príbeh s pohľadnou hrdinkou, dobrou zápletkou, množstvom akcie a hlavne kúzlenia. Napriek Japonskej "príchuti", špinavých 5* ()

Palisander

Neschopnejších mágov som ešte nezažil. Strašné čosi :-). To že ide o spracovanie počítačovej hry som zistil až dodatočne. Overoval som si to, pretože je dej je tak jednoduchý a schématický až hrôza: problém - presun - akcia - nový problém - presun - akcia... a tak ďalej až do konca.Charaktery, emócie, logika.. všetko v skratke. Čo je najväčšie plus filmu? Aj keď sa nič moc extra zaujímavého nedeje, ubieha relatívne rýchlo. Máme drsnú krasotinku, oltár, draka, lásku, zradu, fóbiu z minulosti... pre každého niečo. Fanúšikom anime vyslovene neodporúčam. Toto nie je japonský animák, ale béčkovo-céčková americká omaľovánka. Na záver chýbali už len hviezdy a pruhy ;-). ()

Eraya13

Co na to říct? Tohle je jeden z nejlepších fantasy filmů, co jsem kdy viděla. Viděla jsem ho pár dní po dohrání Dragon Age Inquisition a to mi možná ještě prohloubilo celkové užití příběhu. Zvlášť když hlavní postavou celého příběhu je Cassandra. Je tu vše, co si můžeme přát. Epické souboje, sympatické postavy, draci, hrdinské poselství, boj s dobrem a zlem, šílený záporák. Nechápu lidi, kteří se nad tímto filmem pozastaví a prohlásí: „Ani neurazí a ani nenadchne. Taková průměrná fantasy.“ Všem nemusí sednout fantasy žánr, ale tohle je čistá epická fantasy a kdo jí má rád, měl by se podívat. I ten, co třeba nikdy nehrál, ani nečetl nic z Dragon Age světa. Přála bych si více takových filmů. Co se týče animace, ta byla neskutečně dobrá a hudební doprovod při sledování ještě prohloubil zážitek. Musím pochválit taky songy na konci. Možná ten film přeceňuju, ale tak to prostě cítím. ()

vodkasesemte

Strašně hustý. Jo a pro ty, co nikdy nehráli DA, tak todle byla opravdu slabota. Je to škoda nevyužitýho potenciálu, protože hře se to nevyrovná ani vizuálně. Přitom v digitálním světě se fantazii meze nekladou, ani není nijak omezený rozpočtem - to je taky duvod, proč žádný film nedokáže svojí výpravou překonat dnešní hry. Celý to táhne krutopřísně píchatelná Casandra, a já už se těším, až si pořídím joystick páté generace, abych jí ho tam mohl zasunout. ()

Spielbergo

Velmi slabé. Vizuál zklame, zejména když člověk ví, jakými BioWare disponuje nádhernými herními minifilmy (viz Dragon Age: Origins - Sacred Ashes). Děj je naprosto tupý a předvídatelný a ta připitomělá romance zde působí jako něco, co uteklo z nějaké princeznovské disneyovky. Závěr je už úplně mimo, zejména pro hráče série Dragon Age. Kdyby Cassandra uměla jen zlomek z toho, co zde předvádí, v DA: Inquisition by musela působit jako když vjede kombajn do mydlinek a hru by nemělo smysl ani hrát, protože vše by bylo dávno zachráněno a vyřešeno. ()

kreion

animácia je síce netradičná, ale určite neprekáža. Filmik má tú správnu dynamiku. Je to určite veľmi dobrý základ na seriál/pokračovanie. Odporúčam pozrieť každému, kto má rád sword n sorcery fantasy. 4/5 ()

Meike

Miluju Dragon Age, takže film jsem si nemohla nechat ujít a absolutně toho nelituju, protože se mi moc líbil. ()

arnysimilar

Pre znalcov hernej predlohy je to povinnosť, pre ostatných príjemný fantasy animák, ktorý nenudí a príjemne zabaví. Hoci zápletka je jednoduchá, dobre sa na to díva. Za malý nedostatok považujem bojové pokriky hlavnej hrdinky - vyzneli dosť nepresvedčivo. ()