Konec (festivalový název)

Thriller / Mysteriózní / Horor

Španělsko, 2012, 93 min

Lucio Godoy
  • tuntavala

Přátelé se shromáždí, aby strávili víkend v horské chatě. Ale nečekaná událost zcela změní jejich plány, a oni tak zůstanou bez spojení s vnějším světem. Vydávají se společně pro pomoc, ale to, co se kolem nich děle, je postupně rozděluje.(2.1.2013)

• Morholt

Ono se na to koukalo docela dobře a Clara Lago byla víc než příjemným bonusem. Jenže bylo to o ničem. Rána, blesk a cesta, během které mizí cestující členové výletnické party. Vysvětlení, které by vše hodilo do nějakých smysluplných kolejí, se tady nekonalo. Proběhl jen nějaký pokus o vykreslení charakterů a o popis jejich chování ve stresové situaci, ale všichni aktéři byli podaní tak, že mi byli úplně ukradení. Výrazněji pobaví snad jen digitální mufloni a psí honička, která ovšem mohla být natočená mnohem lépe. 30%(7.8.2015)

Mysteriózny španielsky počin, na ktorý sa celkom fajn pozeralo kvôli peknej scenérii španielskych hôr a krásnej Clare Lago. Príbeh bol veľmi jednoduchý, avšak nevraždilo sa a ľudia postupne mizli. Dalo sa z toho dostať oveľa viac, ale neurazilo.(25.5.2016)

To jediné, čo "Fin" zachraňuje je to všadeprítomné mysteriózno, transcendentno, ktoré obklopuje celý film. Podobne ako v Tarkovského Stalkerovi, v Tarrových Werckmeisterových harmóniách ide oveľa viac o to, čo sa deje mimo záberu, mimo oka kamery, než o to, čo sa deje v samotnom zábere. Film neponúka jasný interpretačný kľúč, no to je vlastne dobre. Nič tým nekazí.(1.5.2016)

• J*A*S*M

Je to taková pěkně natočená, vizuálně příjemná, mysteriózní prázdnota. V podstatě tam vůbec o nic nejde - spolužáci pořádají reunion, v noci se na chvíli rozsvítí nebe a pak postupně všichni mizí. Jak je to možné? Prostě tak, scenárista to tak napsal. To bych ale ještě přežil. Zásadní je, že ten film nemá ani špetku napětí a nedokáže vyvolat soucit či strach o postavy, které ještě nezmizely. A když na mne, který má panickou hrůzu ze psů, nezapůsobí ani scéna, kdy hrdinové prchají před rozzuřenými vlčáky, je jasné, že je na filmu něco špatně.(25.4.2013)