Reklama

Reklama

Parta přátel vyráží strávit dovolenou na chatě. Ale radost jim zkazí podivný záblesk na obloze, po kterém přestane fungovat elektřina. Přátelé se proto vydávají do města, aby našli pomoc. Avšak cestou si všimnou, že všechny domy a auta jsou opuštěné, jako kdyby se všichni lidé vypařili. Situace se ještě víc komplikuje, když začnou mizet i oni sami. (BlackHood)

(více)

Videa (1)

Recenze (13)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ono se na to koukalo docela dobře a Clara Lago byla víc než příjemným bonusem. Jenže bylo to o ničem. Rána, blesk a cesta, během které mizí cestující členové výletnické party. Vysvětlení, které by vše hodilo do nějakých smysluplných kolejí, se tady nekonalo. Proběhl jen nějaký pokus o vykreslení charakterů a o popis jejich chování ve stresové situaci, ale všichni aktéři byli podaní tak, že mi byli úplně ukradení. Výrazněji pobaví snad jen digitální mufloni a psí honička, která ovšem mohla být natočená mnohem lépe. 30% ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Ledva mi to vyšlo na priemer, takže jednoznačné sklamanie. Skupinka kamarátov uvidí počas táborenia svetlá na oblohe, a odvtedy musia bojovať o prežitie, pretože príroda sa očividne zbláznila a jeden po druhom miznú. Omnoho ťažšie už bolo odhaliť, kam sa vyparili a čo sa to tam sakra vlastne deje. Musím síce uznať, že hlavné postavy sú sympatické, je to zručne nakrútené a celým snímkom sa tiahne príjemná mysteriózna, pomaly až postapokalyptická atmosféra, no na druhej strane mi ten film prišiel strašne prázdny a nezmyselný, s hororom absolútne nesúvisel a okrem občasnej prehliadky peknej prírody a pekných zvieratiek tam nebolo nič, čo by ma vytrhlo z driemot. Režisér sa tu totiž pokúsil upútať diváka pekným prostredím a značnou neistotou a tápaním, ako sa to celé napokon vyvinie, ale môže len pomocou toho fungovať celý hodinu a pol dlhý film? ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Nebolo to zlé, ibaže v tomto prípade bola forma postavená nad obsah, takže divák si mohol užiť akurát to, čo sa deje, bez toho aby mu bolo ozrejmené prečo sa to deje. Aj keď pár indícií (vrátane názvu filmu) sa tu samozrejme nájde a predpokladám, že pri ďalšom pozretí by sa ich dalo postrehnúť ešte viac. Natočené je to však pekne, má to viaceré zaujímavé momenty a pôsobivý záver, takže v subžánrových mantineloch eco-horroru, kde (podobne ako pri Long Weekend, The Happening, Dark Nature...) človek nepozná a svojím spôsobom ani nemá právo poznať „celú story“ to podľa mňa fungovalo dobre. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Apokalypsa přišla... ale jinak, než jsme čekali. Žádné zombie, žádné smrtelné viry, žádná atomová válka, prostě lidi začínají sami od sebe beze stopy mizet. Tohle všechno zažije osm přátel, kteří se společně sejdou na jedné chatě, jenže ráno jeden z nich zmizí a vydají se ho hledat... A tím to začíná, u jednoho to samozřejmě nekončí a začíná tak, aspoň pro mě byla, docela poutavá podívaná, kde se putuje po Španělsku (celkem krásná podívaná) a naše skupina se snaží přijít na to, co se děje, co se stalo a jak můžou přežít. No, víc o ději vám tu prozrazovat nebudu, jelikož se tam toho fakt moc nestane, avšak mysteriózní atmosféru to mělo, napětí taky a já jsem spokojený. Ani konec mi nevadil, i když toho moc nevysvětlí. Postavy jsou kupodivu sympatické skoro všechny, což se mi nestalo skoro nikdy. Takže nakonec jsem s filmem spokojený, to téma se mi dost líbilo a jsem rád, že z toho nebyla nějaká kravina. A plakát se mi taky dost líbí, je tam pole, mraky, lidi úplně vzadu, to mi stačí, ale shánět ho od Španělů asi nebudu. Silné 4* ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Je to taková pěkně natočená, vizuálně příjemná, mysteriózní prázdnota. V podstatě tam vůbec o nic nejde - spolužáci pořádají reunion, v noci se na chvíli rozsvítí nebe a pak postupně všichni mizí. Jak je to možné? Prostě tak, scenárista to tak napsal. To bych ale ještě přežil. Zásadní je, že ten film nemá ani špetku napětí a nedokáže vyvolat soucit či strach o postavy, které ještě nezmizely. A když na mne, který má panickou hrůzu ze psů, nezapůsobí ani scéna, kdy hrdinové prchají před rozzuřenými vlčáky, je jasné, že je na filmu něco špatně. ()

Galerie (58)

Reklama

Reklama