Znovuzrozený

• Francie Rebirth (více)

Manit (Jon Foo) je svědkem vraždy svých rodičů, když je mu pouhých deset let. Zabijáci ho střelí do hlavy, ale on jako zázrakem přežije. Má poškozený mozek a není schopný rozpoznávat lidské emoce. Zachrání ho mistr bojových umění a vezme ho k sobě. Nyní o dvacet let později se díky tvrdému tréninku Manit sám stává mistrem, který se vrací na místo činu a bere spravedlnost do vlastních rukou. (kikin01)

EvilPhoEniX

Opět zlý sen. Nesympatický hlavní hrdina, příšerné dialogy, ani nevím zda jsem někdy poslouchal/ četl něco horšího, amatérský a levný vzhled, příšerný střih a úsměvné souboje, navíc se to místy vleče jak jak sněžný pluh. 35% ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný bojový film s Jonom Foo v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o chlapcovi, ktorého otec mal za úlohu vyšetriť korupciu v radoch polície, čo oboch rodičov stálo život a chlapec skončil v kóme, ale vďaka sestričke sa dostane do bezpečia, jej priateľ ho po vyzdravení naučí bojovým umeniam, no kvôli zraneniu prestal cítiť emócie. Po rokoch ho ale zabijaci nájdu a tak sa mladík rozhodne urobiť všetko preto, aby spravodlivosť konečne zvíťazila a na cestách mu pomáha aj sympatická novinárka. Spracovanie je celkom slušné, keďže je to čistokrvný bojový film, tak sa samozrejme nedá očakávať nič výraznejšie premyslené. Hlavne, že úvod ponúkne dostatočnú zámienku pre nasledujúce dianie, stále sa niečo deje a pri tejto krátkej dĺžke si to po celý čas udrží svižné tempo. A mám rád, keď aj pri bojovom filme tvorcovia pridajú niečo navyše, čo ho od ostatných trochu odlíši a v tomto prípade sú to záporáci v podobe prevažne skorumpovaných policajtov a neschopnosť hlavnej postavy cítiť emócie. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. V rámci ázijských bojových filmov posledných rokov sa jedná rozhodne o výrazný podpriemer, konkurencia je až príliš silná a toto v porovnaní s väčšinou ostatných pôsobí dosť podvyživene, ale zase stále je to dostatočne zábavné, takže spokojnosť prevláda. Tvoria ju samozrejme hlavne súboje, ktoré majú až príliš jednoduchú choreografiu a sú iba priemerne natočené, kamera je často v horších uhloch a aj strihu mohlo byť menej, ale našťastie to prehľadnosť neovplyvňuje a navyše vidno, že to nie je kvôli snahe zakryť neschopnosť aktérov, ale skôr kvôli neskúsenosti tvorcov. No inak už môžem chváliť, všetky kopy a údery pôsobia poriadne tvrdo, zvuk praskajúcich kostí je takmer neustály a páči sa mi prístup hlavného hrdinu, ktorý surovo zneškodňuje protivníkov a tvári sa, ako keby mal rozcvičku. A trochu rozporuplne na mňa pôsobí prístup tvorcov k rozmanitosti súbojov, poteší, že sú tu rôzne veľkosti prostredí, takže hlavný hrdina sa musí prispôsobovať, či už výťah, automobil, byt, veľká hala a podobne, ale pohľad z prvej osoby alebo dokonca záber na bojujúci tieň si mohli kľudne odpustiť. Ale najväčším záporom akcie je aj tak finále, tešil som sa na najvýraznejšiu akciu filmu, ako je to v tomto žánri zvykom a dostal som pravý opak, čo mi dosť pokazilo dojem z filmu. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jon Foo konečne v hlavnej úlohe nejakého bojového filmu a nesklamal, je to ten správny sympaťák, takže som mu nemal problém fandiť, v akcii mu to viditeľne ide a má aj dve, tri skvelé hlášky. Ale sadli mi aj vedľajšie postavy, či už novinárka a boxer a ani záporáci nesklamú. Réžia a technická stránka sa moc nevydarili, rozpočet bol minimálny a miestami mi to prišlo pomerne amatérske, ale zase nie je to ani až tak zlé, aby sa na to nedalo zvyknúť. Takže Bangkok revenge za konkurenciou dosť zaostáva, ale aj tak som sa väčšinu času bavil dobre a bol som odhodlaný dať aj lepšie hodnotenie, lenže prišiel záver, ktorý je až príliš slabý, ako keby si jeden z tých najnudnejších súbojov chceli nechať práve nakoniec. Ale aj tak prevláda dobrý dojem, obstojný bojový film. 66% () (méně) (více)

Hitman_47

Film, který je ukázkou toho, jak se tyhle stupidní bojovky točit nemají ... v prvé řadě příběh, který je těžce ohrané klišé a rozebírá se tu přes hodinu.. ano, čtete správně, přes hodinu tu čumíte na velmi špatné herce (thajci se snaží mluvit anglicky a vůbec jim tu nejde .. a pak tu máme francouzské vyfetované pornoherečky ... jsou to dvacítky, ale vypadaj na padesát), kteří se snaží přelouskat lajny z velmi špatného scénáře. Boje jsou natočeny naprosto bezpohlavně (plus pokus o art při boji se stíny ... který celý prozíváte, jelikož choreografie stojí za kravské lejno), k tomu si připočtěte skoro nulovou choreografii (btw, ta jedna hvězda, je za 2minutovou bojovku v metru, která jako jediná snad měla nějakého externího choreografa, co si na chvilku odskočil z lepších bojových flicků) a velmi špatnou režii po všech myslitelných stránkách. Tohle je fail jako svině, a borců, co tady píšou, že to připomíná filmy Tonyho Jaa, si taky nevšímejte, bo očividně viděli s Tonym jen třetí Ong-Bak. Tu necelou hodinu a půl vám totiž nikdo nevrátí a věřte mi, že té ztráty budete setsakra litovat (já mám chutť spáchat seppuku plastovým jídelním nožíkem ...) ()

Lacike

Tak tu mame divnu Francuzsko-Thajsku koprodukciu v ktorej sa po väcsinu casu hovori po anglicky. WTF? Aspon je sranda. Mal to byt film v ktorom dostane Jon Foo konecne sancu naplno predviest svoje neuveritelne bojove schopnosti. Lenze to nevyslo. Zapletka je primitivna. To by mi vôbec nevadilo, ale ako je u thajskych martial arts filmov zvykom, je ohlodana na kost do takej miery, ze vôbec nefunguje a napriek striedmej stopazi je neznesitelna. Hlavny hrdina neciti ziadne emocie, takze jeho cesta za pomstou ani nedava zmysel. A ked je vsetko u prdele hlavnemu hrdinovi, tak aj mne ako divakovi bolo uplne jedno ako dopadne. No a teraz k tomu najhlavnejsiemu a to bitkam. Tie su tiez velkym sklamanim. Choreografia je priemerna a uplne ich nici strih. Nielenze su bitky zbytocne bleskovo zostrihane, ale jednotlive sceny na seba ani nenadväzuju, takze z bitiek som mal velky gulas. Pritom v jednotlivych zaberoch vidno, ze Foo je neskutocne nadany a v rukach schopnejsich tvorcov by mohol predviest neskutocne veci. Ale Jean-Marc Minéo nie je schopny reziser. Cely film pôsobi velmi lacno a hlavne amatersky. 2/10. ()

Ouwen

Projíždím filmografii mistra Foo a sám sebe se ptám: Proč je tohle jeho zatím jediný film, kde se takhle vyřádí?! Je to docela pecka, cítím mírné zklamání, ale na film se ještě určitě minimálně jednou podívám. // Chválím akci. Je tu myslím jedna naháněčka, občas střelba a hlavně souboje. Souhlasím se Sniperem18, že choreografie není úplně nejlepší, ale pořád je na slušné úrovni. Soubojů je zde dost a jsou surové, lámou se kosti a já se bavil královsky, ale mají jeden zápor, hned se k němu dostanu. Herecké obsazení skvělé, Foo sype parádní hlášky, takové charizma jako on jsem u nikoho snad neviděl a předvádí skvělé kousky, navíc hraje hrdinu, dle mých představ, opravdu se s nikým nesere a i když nějakej záporák se nemůže bránit, tak ho Foo dokope. Ještě se mi líbil ten boxer, kterej chlastal, v něm něco je, škoda, že měl tak málo prostoru. Zbytek výrazně slabší, ale nemám s nikým problém. Hudba dost dobrá, ke konci to graduje, námět a dobře zvolené prostředí, yop Frantíci se opět předvedli. // Nyní ten zápor bitek. Když například ze začátku jde Foo do toho baru a jeho trenér na něj vyprovokuje asi 10 týpků těšíte se, jak je Foo všechny seseká. A ano, sesekal určitě parádním stylem, ale vy to nevidíte, jak zde psal Sniper18, pohled z první osoby. To se dalo skousnout, ale potom je scéna, kdy koukáte na zeď a jen vidíte stín Jona, který sesekává soupeře a opět z toho nic nemáte, ale naštěstí je tohle všechno, zbytek je plně přehledný. Souboje jsou na můj vkus moc krátké, mohli být lepší a je zde docela dost dialogů, takže jsem to občas přetáčel a tempo je docela pomalé a možná ještě něco. // Podívejte se na pohled Jona. Foo to tam kosí nehorázným způsobem a to je ten problém, choreografie měla být lepší, Foo z 90%ti neukázal svůj skutečný arzenál. A upřímně, to ani není na 5*, ale bitky působí surově a ten konec mně neskutečně nakopl, takže těch 5* dávám. Foo, ale fakt, začni hrát v podobných filmech častěji, jinak díky za skvělou show. 8/10 ()

kinderman

Pokud se vám líbil Bangkok Adrenaline, tak s chutí do toho. Ani v tomto případě ovšem nejde o film v pravém smyslu slova, ale o celovečerní poloamatérsky natočené promo mající jediný účel- zviditelnit schopnosti představitele titulní role. S tím se ovšem trochu tluče první půlhodina, kdy je divákovi (zřejmě v rámci hry na umění) dvakrát pohled na bojovou sekvenci odepřen. Pokud si vzpomínám, vyskytovala se v Bangkok Adrenaline aspoň pohledná holčina, tady nic. ()

ywo666

Jon Foo ide na plné gule. Ale zvyšok filmu za ním kurva zaostáva. Pôsobí to poloamatérsky, ale chýba tomu hravosť a vtip z Bangkok adrenaline. A na filmy s Tonym Jaa to nemá po stránke súbojov. Divák si musí vytrpieť kopec zlých dialógov a ešte horšiu angličtinu, ktorá znie ako z ruského pornofilmu. Príbeh je totálna slabota. Takže ostávajú iba tie súboje a pár dobrých hlášok. Jon predvedie veľmi slušnú kombináciu thajského boxu, wushu a trochu líznuté krav maga (alebo niečím podobným. Strih trochu zbesilý, ale nezakrýva neschopnosť hercov. Skôr sa snaží o zvýšenie dynamiky. Čo sa darí len čiastočne. Nie je top rubačka, ale s bitkami som dosť spokojný. Zvyšok filmu stojí za chuja. Dokopy ma to bavilo za 65%. 3* ()

bararich8

Úplně obyčejný thajský bojový film a to jak v tom dobrém smyslu - skvělá choreografie, hodně soubojů, příběhová vata je okleštěna na minimum, přesně víte, jak to celé dopadne - tak v tom špatném - prostý příběh, hnusná angličtina, nikdo neumí hrát. U tohoto snímku je menší obměna v tom, že hlavní hrdina nic necítí, tudíž se tvůrci šikovně vyhnuli potřeba hledat nějaké herce. Naopak zde zamrzí absence nějakého pořádného finálního souboje, 3* ()

Vykuk

V podstatě je to na 5*, ale budu při zemi, po dlouhé době našláplá jízda se sakra povedenou choreografií bojových scén.Příběh není tak debilní (ikdyž samozřejmě nadsazený a přehnaný, nemá cenu rozebírat sestřičku, která sežene policejní dokumenty atd atd), akce je povedená ( co by bylo v reálu, že by ho první či druhá kulka zabila taky neřeším, stejně jako jsem to neřešil u Ramba:)). Jona Foo bych velmi rád viděl v dalších takových rolích, velmi připomíná Tonyho Jaa nebo Iko Uwaise. Naprostá spokojenost. ()

kikin01

Ještě že to Jon Foo přežil, aby mohl ze všech padouchů vymlátit duši. Na špičku to opravdu nemá (viz sniper18 v diskuzi), ale na druhou stranu je to hodně podobné filmům kde zase vládne Tony Jaa. Lámání kostí, bitky v malém prostoru, a tvrdé lokty. Choreografie je na úrovni, hudba obstojná, ale dle mého názoru je to hodně děravé. Přiznám se, myslel jsem si, že mě tento bojový nářez oslní, ale aby se tak stalo by to chtělo více soubojů, ale to je věc názoru. Jon Foo není žádné tintítko a přikláním se k lepším třem hvězdičkám, nuda to určitě není. ()