Veřejný dům hrůzy

Scénografie:

Caroline Story

Kostýmy:

Raquel Azevedo

Tento rape&revenge horor by si pokojne zaslúžil aj hviezdu naviac, po skoro celý čas si totižto udržiava silnú depresívnu atmosféru a vďaka úžasne zvolenému prostrediu na diváka miestami pôsobí nepríjemne a nechutne (pokojne by som sa aj vsadil o to, že ak by sa niečo také v skutočnosti stalo, realita by bola ešte horšia), lenže v druhej polovici nastáva problém. Divákovi je síce dopriata akcia a dobré gore, ale film sa dostáva do úplne absurdných a nemožných situácií, takmer nič nedáva zmysel a skrátka sa z toho stane len bezduchá naháňačka po dome, bez logiky. The Seasoning House tak ostáva len mierne nadpriemerným filmom, ktorý si udržiava solídnu atmosféru a tempo, ale mimo to je aj nedobre napísaný.(2.8.2018)

„The Seasoning House“ je neskutečně depresivní a temný snímek, který nám ukazuje, že vykoupení nejspíš neexistuje, že naděje je někdy naprosto mizivá, protože lidé jsou prostě takové bestie, až se tomu ani věřit nechce. Dalo by se to omluvit válkou, ale nemělo by. Navíc, mám pocit, že snímek zase nezacházel až tak daleko, že skutečnost mohla být mnohdy mnohem horší. Na mě tenhle film udělal dojem.(15.4.2014)

Říkal jsem si, že když už je dneska ten štědrý den, tak si pustím něco „light“ a namátkou jsem šáhl po tomto anglicko-jugoslávském „bordelu“. Spíše než o horor se sice jedná thriller, ale pěkně krvavý. Zatuchlá a špinavá podoba nevěstince nabídla kvalitní prostředí a bezmocnost ve společnosti nářků a lidského ponižování vytvořila solidní atmosféru. Hyett se s tím nepáral a již od prvních minut nabídne divákovi přesně to, co od podobných filmů očekává (brutalitu). Romantika a něžnosti tu nemají šanci na úspěch, tady bude pořádně cákat krev. Nejprve sice jen z tváří spoutaných holek, ale následně i samotných vojáků. Angel není zas až takovým andílkem a pěkně těm hovadům natrhne prdel.(24.12.2013)

Skôr bolestivý art, než tvrdá explatace. Prvá polovica je narámne špinavá-a nečistá žánrovka. Keď začne "hon", celý film to zabije. Ale musím priznať, že nemal som tendenciu stopovať ani niesom nasraný na film ako celok. Keby to malo 50 minút a bolo by to označené ako stredometrážny film, tak neváham s vysším hodnotením, lebo prvá polovica je dobrá onánia.(29.8.2013)

,,COKOLIV JSTE OD ŽIVOTA OČEKÁVALY, JE PRYČ.…“ /// Byl jeden domeček. V tom domečku stoleček a několik madrací. Za stolečkem pán, kterej se (prej) moc hezky stará o všechno, co mu patří. Ovšem… nic není zadarmo milé děti. Ten domeček byl totiž pěkně hnusnej a sloužil – správně Pepíčku, k šukání! Jestli nemáte ještě dost šukaček pod Balkánskou zástavou, tak nakouknutí do tohohle bordelu 150tý cenový skupiny pro podobně náročnou klientelu, vám dlouho nemusí připadat jako horor, ale spíš něco ve stylu špatnýho snu (mýho ne vole, vod toho jsou tady jiný…). Holky tak trochu trpěj, co taky čekat vod špinavýho podomního podnikání, že? Cca v půlce se děj zvrtává v naháněčku (napsal bych v honění, ale mohlo by to působit dvojsmyslně…) hluchoněmýho anděla. V tom baráku. Holka přestává pantomimicky znázorňovat a šikovně (?) snižuje počty. Hranice uvěřitelnosti budiž překročena. Všichni, jenž milujou přírodu nechť vědí, že přijde i malé survivalové dobrodružství, jehož výsledek je nejasný. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) K podnikání mi stačí válka a madrace. 2.) Miluju špinavý a krvavý holky. (A taky drsný chlapy.) 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(23.9.2013)