Marc Marronnier je ve dne literárním kritikem, zatímco v noci světákem. Má za sebou bolestivý rozvod s Anne. Marc razí teorii, že láska trvá pouhé tři roky. Dokonce napsal pamflet, jenž tuto teorii dokazuje. Jeho setkání s Alice však otřese všemi jeho jistotami a teoremi... (claudel)

Johnny.ARN odpad!

Už keď vidíte Bukowského ksicht na začiatku viete, že to bude pičovina. Potom príde veľmi fajn intro, kde keby film skončil, urobil by službu ľudstvu. Ale ono ni. Hodinu a pol to pokračuje, potáca sa to do hovna k hovnu, od nervydrásajúcich dialógov k buzerantom a subjektívne to trvá tak pol dna. Vás už ani nezaujíma, kto kde s kým, hlavne aby to skončilo. Uvaríte večeru, skočíte si na vínko alebo napíšete knihu a ono to furt ide. Pre Boha, prestante točiť takéto filmy, prosím. Ja na to nemám čas ! ODPAD! ()

Thomick

Celkem zajímavej režijní rukopis jednak sám vydržel pouhou první půlku filmu, jednak ho stejně hravě přebila romantická klasika schovaná za tisíc způsobů hodnocení a upadání lásky/milostnýho vztahu, pár hodně nešťastných nechutností a jaksi neslavně upozaděnej proustovsky černočernej humor. --- Louise možná "objektivně" není žádná kráska, ale má fakt zvláštní druh sex-appealu. ()

asirtes

Šiel som do toho, lebo mi to vychádza podobne ako týpkovi, čo bolo trochu podozrivé. Nakoniec som sa bavil dobre a ešte zostalo aj čo to na zamyslenie. Kumštírsky to nie je (možno) za 5, ale stojí to za to posunúť vyššie. Sympatický herci, chémia funguje a humor tiež. A pre mňa hlavne romantika, ktorá uviazne v pamäti a dá sa nad ňou rozjímať. Samozrejme aj vďaka Legrandovi.:) Hneď po si treba pustiť nejaký album, napr. tento http://www.deezer.com/album/7214707. Veľmi veľmi príjemný film. ()

angel74

Docela inteligentní romantická komedie, jejímž velkým plusem je parádní soundtrack. Gaspard Proust mi zpočátku v ústřední roli moc neseděl, jakmile se ale do popředí jeho zájmu dostala půvabná Louise Bourgoin, tak se nějakým záhadným způsobem postupně odkrývaly Gaspardovy kladné stránky a na konci už mi byl přinejmenším stejně sympatický jako ona. I přes nesporné kvality tohoto filmu jsem se však místy trochu nudila. (65%) ()

Aljak

Ďalšia z radu milých francúzskych komédií s príchuťou romantiky. Pekný a napínavý príbeh o človekovi, ktorý je presvedčený, že každá Láska po 3 rokoch upadá - a to hlavne kvôli vlastnému neúspechu v jeho manželstve a následnom rozvode. O svoju teóriu sa samozrejme túži podeliť aj s celým svetom a Lásku podrobí obrovskej kritike, to však ešte netuší, že po vydaní jeho knihy stretne ďalšiu femme fatale. Napokon tak dúfa, že jeho identita autora tejto knižky sa nikdy nedostane na svetlo sveta... Mnoho skvelých dialógov, svojský humor dynamická stagnácia príbehu, no a ako čerešnička na torte krásna Louise Bourgoin v hlavnej úlohe. Určite nesklamalo :) ()

• Film sa nakrúcal v Paríži a Issy-les-Moulineaux, no niekoľko ďalších scén bolo natočených aj v Baskicku (Pyrénées-Atlantiques), v Ciboure, Guéthary alebo dokonca Biarritz a jeho letisku. (Arsenal83)