Cesta za snem

Gary Shaw

Julian Rodd

Kostýmy:

Joanna Eatwell

Když tohle je tak strašně těžký hodnotit... Ať se na mě nikdo nezlobí, ale je to film čistě pro děti a dospělého diváka může jen velmi těžko zaujmout. Joo, kdyby mi bylo 12, tak u toho slintam blahem, navíc v té době jsem fotbal neskutečně žral, ale takhle tomu dám teda 3 hvězdy. Hodně slabý a zcela z milosti. Každopádně pro děti super film.(28.8.2017)

"Tamhle je !!" - "Okradl tě brazilskej obránce, jo ?!" ;)(23.4.2015)

"Vybavím ti angažmá v Manchestri United."...."Ani náhodou, ja chcem hrať za City" (no...tak teda aspoň niekto) :D(5.9.2015)

Pro mě to byla skoro minela. Příběh o fotbale a klukovské snaze uspět ve sportu a zároveň se vyrovnat s ne vždy skvělým životem, je téměř bez nápadu. Není tam nic, co bychom si s tímhle typem filmu okamžitě nespojili a přitom nevzpomněli na desítky jiných filmů, kde už jsme tohle všechno viděli. Výjimkou je postava trhlého profesora, která se svou fraškovitostí do docela vážně míněného snímku nehodí. Je to snímek bez napětí (ani ty fotbalové zápasy nejsou pojaté příliš zajímavě) a bez prokreslení postav, takže k nim divák nezíská žádný vztah. Poklona stařičkému trenérovi, který nemusel, ale svůj čas a umění věnoval dětem – ale moc rozehrané tam není, jak jim pomohl. Spíš se jen vyskytuje, než že by je skutečně trénoval.(18.6.2018)

60% a žádné komentáře? To je málo a škoda, proto hodnotím výš. Není to sice nic extra výjimečného dějem, ale natočené je to dobře, dobře se na to kouká, napínavé, pár nečekaných chvilek se najde, rozhodně jsem se u toho nenudil jako u jiných. Hezká oddychovka, doporučuji. Nezařadil bych to jako drama, možná jen opravdu malinko.(24.7.2014)