Vloupačka

Scénografie:

Chris Richmond

Kostýmy:

Lance Milligan

,,KAM TEDY TATO SITUACE VEDE?“ … ,,SITUACE VEDE KE SPIKNUTÍ S CÍLEM SPÁCHAT ZLOČIN...“ /// Harvey seděl. Ten rok mu nikdo nevrátí a teď chce, abysme pochopili…. Ve stylu Dannyho parťáků je tu loupež pro všechny, vyznávající spíš krimi atmosféru Zmetků, než hotelů v Las Vegas. Taková svěží pohodová anglická povídka, která stejně jako třeba Andělský podíl ví, že může překvapit (ohromit) jedině závěrem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Marně přemejšlím nad skutkem, kterým bych obnovil víru v lidstvo. 2.) Bo mám času dost. 3.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(11.5.2014)

Pakliže znáte seriál Misfits a máte ten Londýnskej sídlištní slang rádi, budete spokojeni i s tímhle filmem. Nejenom, že se tam objeví pár herců z toho seriálu, dokonce i příběh je dost drsnej, což se dá vydedukovat už samotným názvem. Tady nečekejte životopisný film o Barbínách, jako spíš tvrdou, nekompromisní a blbě zvládnutou vloupačku, která pod elektronickou muzikou dneška odvíjí vcelku jednoduchý příběh drsných kluků na kraji jednoho amerického města. Ve výsledku dobrý, ale tak na jedno zkouknutí.(23.4.2014)

A zase jedno britské krimi, které má opět ve svém dění nějakého toho známého herce. Tentokrát je to Timothy Spall, který zde vypadá celkem normálně. No, nejde ale o něj, především jde o partu mladíků, kdy jejich šéf se chce pomstít za to, že musel sedět v base. Tvůrci si celkem zajímavě hrají s vyprávěním, různě přeskakují mezi současností a minulostí, díky barevnému provedení se v tom ale lze celkem snadno vyznat. Flashbacky jsou vizuálně odlišené. Ke konci už je to celkem dobrá jízda, ale v případě scénáře se nedá mluvit o úplně dokonalé zápletce. Celé je to trochu... přestřelené? Asi, to bude ten nejvhodnější přívlastek.(15.1.2014)

Může obsahovat spoilery. Tak trochu revenge krimi pohádka...Ať už to člověk bere naprosto vážně, nebo s přesvědčením že je to celé vlastně naprosto groteskní nebo naivní nedá se popřít, že se na to dívá vcelku příjemně. To hlavně díky "undergroundové anglické" atmosféře (ano pro tu mám slabost) a díky, dle mého názoru, velmi vydařeného obsazení. Příběh není nějak složitý s mnoha zvraty, ale díky flashbackovému pojetí a příjemnému stylu vyprávění mi to ani nějak nevadilo a celkově to mělo po většinu doby příjemný spád. Co se týče závěru, tak eeehm nevím co si pořádně myslet. Na jednu stranu- ano je to umělohmotné, vykonstruované, možná prvoplánové a možná jen těžce uvěřitelné. Na druhou stranu mi to přišlo svým způsobem hezké (?). Teď by mohlo následovat dlouhé filozofování o spravedlnosti, a ospravedlnitelnosti pomsty jako takové...ale toho vás ušetřím a řeknu jen, že si na to asi budete muset udělat názor sami. S hodnocením jsem na vážkách. Obecně mám slabost pro obdobné filmy, spousta věcí se mi na filmu líbila, z něčeho jsem rozpačitá a celková menší naivita, hlubší psychologie postav a propracovanější děj by mi nevadily...Váhám jestli mám dát 4 nebo 3 hvězdičky. Rozhodně ale doporučuji ke shlédnutí (i když je to možná jeden z těch snímků, kde jedno vidění naprosto postačí).(24.4.2016)

Celý je to takový špinavý, neučesaný a zachmuřený, že když přijde závěr, nestačíte se divit. Ano, i ta hlavní partička je celkem obyč. Takoví týpci žijící na předměstí, co spolu chodí na pivko, a oni jako mstu vymyslí naprosto geniální loupež, kde hrajou roli sekundy. No to ne přece.. A ještě s tím detektivem nejhodnějším na světě. Škoda, aspirovalo to na 4*.(16.11.2015)

• - Okrem autentického mesta Leeds prebiehalo natáčanie aj v anglickom meste Newcastle. (MikaelSVK)