poster

Cizí příběh (TV film)

Drama / Rodinný

Česko, 2010, 72 min

 • Haniczka
  ****

  Velmi přesvědčivé. Jak scénářem, tak hereckými projevy. Konečně příběh, kde nikdo není úplným viníkem a druhý obětí. Kde není jasné, zda vyhraje dobro anebo zlo, protože ve skutečnosti není dobro a zlo. Jsou jen pocity, lidé, vztahy a neustálá proměna všech proměnných. Hodnotím to jako televizní film a v tomto vymezení si to 4 zaslouží. Někdy do něčeho spadneme, ani nevíme jak. A ti co si myslí, že ne, asi nic takového ještě nezažili.(26.6.2013)

 • igi B.
  odpad!

  Komedeální případ ze života pražské intošiny (sic! - ejhle je literát/k/y jedny... ;o) coby výplod chorého mozku scatnáristova (to si asi Dadák pohonil nad Monyovou?), který před tím, než si z palce vycucal tutu vylhanou ublíženecky hysterickou historku, nejspíš si s ním proprstoval zadní tvář... %-[.. . . . Vše umocněno mohutným >hraním< telenovelové čudlárny a impotentním rejžováním dryjáka Deáka. K tomu nějaký ten "pp" a vyvaříno zase jest... Čili další ubožácká kulturhana šašské čudlovize, asi jako >prajmtajmovej apríl< na neděli, zasluhující poctivý odpad za obsahem i formou stoprocentní sračku. - - - P.S. A zaplaťte už někdo té Vagnerové nějaké kurzy u logopeda, to její šišlání a níhňání je HNUS!!! - - - - - (Poprvé s nutkáním zvracet nahlédnuto 1.4.2012 na >naší jebničce< /že já si raděj nedal na Nova Cinema popáté ty "Světáky"/ , hovnocení 48., komentsrář zde do třetice všeho hnusného - 1.4.2012)(1.4.2012)

 • Jizni Tlapa
  ****

  Příjemně nenásilný počin s emočně silným scénářem a jedinečně výborným M.Dadákem, který , jako by se pro roli obětavého "ňoumy" narodil. Stejně tak role vedlejší, zejména role dětská sedla dokonale její představitelce. Nebýt tolik neoblíbeného otevřeného zakončení, neváhal bych hodnotit plným počtem..(2.4.2012)

 • honajz
  ****

  Tenhle film asi vážně spíše docení ženatý/vdaný člověk s dítětem, který zažívá s partnerem něco podobného, a nemusí hned jít o spisovatelku intelektuálku, ale normálního alkoholika / alkoholičku. Jistě, charaktery jsou trošičku přepjaté, přece jen jde o obrazové drama, ale základní téma současnosti je rozebráno velmi dobře. Otázka, zda má dítě zůstat u matky, i když otec je ve výchově a starostlivosti zodpovědnější, diskriminace otců, kteří rodině obětují vše, aniž by se dočkali nějakého ocenění, naopak jsou popotahováni a buzerováni za každou blbost... Dobrá témata, dobře zpracovaná.(2.4.2012)

 • Brusíček
  ****

  Zajímavý, komorní příběh jednoho vztahu, který prochází krizí, a do kterého se pletou ti co nemají...a jací lidé vůbec pracují na sociálkách, co těm ženám které jsou v momentálním stavu bezbrannosti vůbec radí- totální rozbourání vztahu, místo toho aby zjistily v čem je problém, proč se to či ono stalo, tyto ženské ze sociálek nenávidí muže...tohle televizní drama bylo hodně autentické, a kvalitní, 80%.(1.4.2012)