Zdeněk a Jana se spolu starají o svojí malou dceru Jitku. Oba odevzdávají rodině část svého soukromí. Oba mají pocit, že dělají vše, co je v jejich silách, ale oba jsou zároveň přesvědčeni, že ten druhý by měl udělat ještě víc - aby to bylo "spravedlivé". Zprvu nevinná krize dvou partnerů se postupně zvrhne až k nenávisti s téměř kriminálními důsledky... Hlavním tématem televizního filmu režiséra Juraje Deáka je křehké vymezení teritorií mezi partnery - tak, aby byli spolu, ale zároveň si ponechali dostatek volného prostoru k vlastní realizaci. Znesvobodňování druhého, byť nevědomé a často do jisté míry nutné kvůli výchově dítěte, vede k utrpení a pocitu, že nežijeme svůj život, ale pouze sloužíme někomu druhému. Najít sílu přiznat vlastní díl viny a odvahu k odpuštění druhému i sobě je jedinou, ale zároveň velice obtížnou, cestou k záchraně. Tento televizní film je zároveň prvním realizovaným scénářem představitele hlavní role Matěje Dadáka. (oficiální text distributora)

igi B. odpad!

Komedeální případ ze života pražské intošiny (sic! - ejhle je literát/k/y jedny... ;o) coby výplod chorého mozku scatnáristova (to si asi Dadák pohonil nad Monyovou?), který před tím, než si z palce vycucal tutu vylhanou ublíženecky hysterickou historku, nejspíš si s ním proprstoval zadní tvář... %-[.. . . . Vše umocněno mohutným >hraním< telenovelové čudlárny a impotentním rejžováním dryjáka Deáka. K tomu nějaký ten "pp" a vyvaříno zase jest... Čili další ubožácká kulturhana šašské čudlovize, asi jako >prajmtajmovej apríl< na neděli, zasluhující poctivý odpad za obsahem i formou stoprocentní sračku. - - - P.S. A zaplaťte už někdo té Vagnerové nějaké kurzy u logopeda, to její šišlání a níhňání je HNUS!!! - - - - - (Poprvé s nutkáním zvracet nahlédnuto 1.4.2012 na >naší jebničce< /že já si raděj nedal na Nova Cinema popáté ty "Světáky"/ , hovnocení 48., komentsrář zde do třetice všeho hnusného - 1.4.2012) ()

Slarque

Nemožný scénář, kde se povahy hrdinů mění z vteřiny na vteřinu bez jakéhokoli opodstatnění, byl doražen tím, že jeho autor byl obsazen do hlavní role. Tudíž, co Matěj Dadák nezvládl zkazit jako scenárista, dorazil jako herec. Po třech hodinách subjektivního diváckého času nastoupily titulky a tahle kravina skončila. Uff! ()

Radko

Ocko doma žehlí, perie. Ženuška? Tá naňho serie. Že majú dcéru? Ale íha! Dôležitejšia je predsa kniha. Písať sa dá iba v bare. Tvoriť doma? To je staré! Žiarlivosť riadne narastá. Papinko sa preto nachlastá. Rozbije sklo. Opustí dcérku. Ženu ide hľadať. Nájde ju a začnú sa hádať. Drbne jej facku, žena na zem padá, vzápätí na manžela spŕška úderov spadá. Situáciu rieši sociálka aj fízli. Otrasení sú všetci. A riešenie? Manželia aj dcéra si to zlízli. Vzťahový problém sťaby nožničky roztvorený. Ukončiť ho je ťažké. Koniec je preto otvorený. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +Hana Vagnerová a neokoukaný Matěj Dadák, podle mě velmi slušné zahrané, dobře napsaný scénář -občas působí hodně televizně/// Příběh jehož obsah by si určitě nikdo z nás nechtěl prožít na vlastní kůži. Díky němu možná budu ve svých vztazích obezřetnější, ale kdo ví, pořád je to jenom film. Nicméně napětí drama, sklíčenost a beznaděj dokáže vylíčit věrohodně./// Celkem 65%/// ()

honajz

Tenhle film asi vážně spíše docení ženatý/vdaný člověk s dítětem, který zažívá s partnerem něco podobného, a nemusí hned jít o spisovatelku intelektuálku, ale normálního alkoholika / alkoholičku. Jistě, charaktery jsou trošičku přepjaté, přece jen jde o obrazové drama, ale základní téma současnosti je rozebráno velmi dobře. Otázka, zda má dítě zůstat u matky, i když otec je ve výchově a starostlivosti zodpovědnější, diskriminace otců, kteří rodině obětují vše, aniž by se dočkali nějakého ocenění, naopak jsou popotahováni a buzerováni za každou blbost... Dobrá témata, dobře zpracovaná. ()