Cizí příběh (TV film)

Drama / Rodinný

Česko, 2010, 72 min

Velmi přesvědčivé. Jak scénářem, tak hereckými projevy. Konečně příběh, kde nikdo není úplným viníkem a druhý obětí. Kde není jasné, zda vyhraje dobro anebo zlo, protože ve skutečnosti není dobro a zlo. Jsou jen pocity, lidé, vztahy a neustálá proměna všech proměnných. Hodnotím to jako televizní film a v tomto vymezení si to 4 zaslouží. Někdy do něčeho spadneme, ani nevíme jak. A ti co si myslí, že ne, asi nic takového ještě nezažili.(26.6.2013)

• igi B.

Komedeální případ ze života pražské intošiny (sic! - ejhle je literát/k/y jedny... ;o) coby výplod chorého mozku scatnáristova (to si asi Dadák pohonil nad Monyovou?), který před tím, než si z palce vycucal tutu vylhanou ublíženecky hysterickou historku, nejspíš si s ním proprstoval zadní tvář... %-[.. . . . Vše umocněno mohutným >hraním< telenovelové čudlárny a impotentním rejžováním dryjáka Deáka. K tomu nějaký ten "pp" a vyvaříno zase jest... Čili další ubožácká kulturhana šašské čudlovize, asi jako >prajmtajmovej apríl< na neděli, zasluhující poctivý odpad za obsahem i formou stoprocentní sračku. - - - P.S. A zaplaťte už někdo té Vagnerové nějaké kurzy u logopeda, to její šišlání a níhňání je HNUS!!! - - - - - (Poprvé s nutkáním zvracet nahlédnuto 1.4.2012 na >naší jebničce< /že já si raděj nedal na Nova Cinema popáté ty "Světáky"/ , hovnocení 48., komentsrář zde do třetice všeho hnusného - 1.4.2012)(1.4.2012)

Příjemně nenásilný počin s emočně silným scénářem a jedinečně výborným M.Dadákem, který , jako by se pro roli obětavého "ňoumy" narodil. Stejně tak role vedlejší, zejména role dětská sedla dokonale její představitelce. Nebýt tolik neoblíbeného otevřeného zakončení, neváhal bych hodnotit plným počtem..(2.4.2012)

Tenhle film asi vážně spíše docení ženatý/vdaný člověk s dítětem, který zažívá s partnerem něco podobného, a nemusí hned jít o spisovatelku intelektuálku, ale normálního alkoholika / alkoholičku. Jistě, charaktery jsou trošičku přepjaté, přece jen jde o obrazové drama, ale základní téma současnosti je rozebráno velmi dobře. Otázka, zda má dítě zůstat u matky, i když otec je ve výchově a starostlivosti zodpovědnější, diskriminace otců, kteří rodině obětují vše, aniž by se dočkali nějakého ocenění, naopak jsou popotahováni a buzerováni za každou blbost... Dobrá témata, dobře zpracovaná.(2.4.2012)

Zajímavý, komorní příběh jednoho vztahu, který prochází krizí, a do kterého se pletou ti co nemají...a jací lidé vůbec pracují na sociálkách, co těm ženám které jsou v momentálním stavu bezbrannosti vůbec radí- totální rozbourání vztahu, místo toho aby zjistily v čem je problém, proč se to či ono stalo, tyto ženské ze sociálek nenávidí muže...tohle televizní drama bylo hodně autentické, a kvalitní, 80%.(1.4.2012)