Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Satoshi

Mal som najprv v pláne písať dlhý komentár a vystihnúť všetky alogickosti a nezmyselnosti v tomto filme, ale vlastne sa mi ani nechce. Jednoducho nezáživný film. Námet má výborný potenciál, ktorý sa absolútne nevyužil. ()

Margay

Vlastně jsem to čekala mnohem horší. Jediná škoda toho, že z toho Amíci zase udělali náboženství a poslední část filmu se tak nese v duchu přitroublých keců. Přitom je to tak starý koncept! Nápad úplně nový a originální není, to fakt ne. Proto mě o to víc zajímalo, jak to teda předělali do přítomnosti. V přítomnosti z toho máme náboženství. Uááá, proč? Zkrátka, nebýt toho děkování obětem, mohl to být super film. ()

jan.moravec. odpad!

Všechny moje emoce řekl uživatel "Hrabka" Dodám jen, že na konci večera jsem uviděl na zdi pavouka...nejděsivější část "filmu". ()

Copter

No neni to teda nic moc,celej film v jednom domě a nesympatická rodinka.Ale některý scény byli povedený a líbí se mi ten nápad očisty. dvojka je lepší. ()

Maulincio

Názornej příklad jak se mrhá potenciálem. Jedno poučení z toho filmu, ale je - Pokud vaše dítě něčemu nerozumí, nezaslouží si mít od toho heslo. ()

mirodevil

Nejnesympatyčtejší famílie v dějinách kinematografie. Toho vlasatého fracka bych odstřelil už když otevřel hubu... ()

Ally69 odpad!

Neskutecna kundovina, jejiz cela zapletka stoji na tom, ze jeden desetilety smrad zna kod k bezpecnostnimu systemu, ktery by znat rozhodne nemel. ()

Pecos

Masakrový film!!! Možná si někteří lidé opravdu myslí, že by takový den mohl pomoci k dosáhnutí bezpečnějšího místa na Zemi, ale myslím si, že je to hnus dosáhnout toho pomocí takového přístupu. Oceňuji docela originální námět filmu. ()

fricek12

Oproti druhému dílu jen stále se opakující stereotyp nekonečně dlouhých proslovů typu "na tento okamžik jsem čakal", na které navazuje vždy stejně nesmyslná záchrana a zvrat, jako když Eš Kečem napálí Rakeťáky a zmaří jejich plány. Nudné a předvídatelné, nijak zajímavé. Takový slabší průměr, čekal jsem víc. ()

MartinSTFC

Dvě hvězdy jsou rozdělené mezi námět, který je vskutku velkolepý a věřím tomu, že kdyby film změnil režii a rozpočet, mohlo se dnes již jednat o kultovní snímek, který by svou originalitou předčil všechny novinky onoho roku i let následujících. Druhá hvězda, skoro spíš jen z rozmaru, je za tu závistivou sousedku. Ostatní body strhávám za toho neskutečně otravného a prosím, nezlobte se na mě, totálně vymletého malého blbečka, kvůli kterému film přichází o všechny poslední logické momenty. Já vím, že scénáristé zřejmě chtěli ukázat na laskavost a dobrotu dětské duše, ale takhle vylízané nemůže být snad ani dítě z Jedličkova ústavu... Každopádně, film má jedno velké plus a to sice, že jsem se u žádného filmu ještě necítil tak "nejistě", či snad špatně. Film Vás totiž donutí se zamyslet nad tím, jaké by to asi bylo, kdyby podobná "očista" zavládla na jednu noc i u nás... Ono to není zrovna příjemné, uvědomit si, že lidé, vedle kterých žijete, sousedé, ale i staří známí či dokonce rodina, by byli více než ochotni, Vám při podobné noci podříznout hrdlo. Ať už ze závisti k Vašemu majetku, štěstí, rodině, nebo čistě jen z rozmaru. Opravdu velmi znepokojující snímek, když se nad tím člověk zamyslí a nevnímá tuny nelogičností, které na Vás v průběhu svého trvání sype. Rozhodně ale stojí za shlédnutí alespoň jednou, pro méně náročného diváka to může být i dobrá zábava. ()

Smashed

Amerika vymakala zločiny do takové dokonalosti, že se vlastně žádné zločiny nedějou. Teda až na pár hodin v roce, kdy je cokoliv legální a o tom to celé je. ()

TwilightAC

Rekneme, ze Očistec jako takovy ma dost hlubohou myslenku. Lidi jsou plny nasili, a kdyz uz ne samovolne, tak donucene. Na druhou stranu, lidskost je nejen plna nasili, ale narozdil od zvirat mame i soucit. Nekdo ho potlaci a jini ho naopak pestuji dal. Zde je videt skvely rozdil mezi ditetem a dospelim. Tenhle film hodnotim jako celek, vcetne hlavni myšlenky ocistce. Jsou tam chvile, kdy predvidam, jsou chvile, kdy si klepu na celo, na druhou stranu ocenuji myslenku i zaver. 40% ()

stephenking

Snad první horror, který mě opravdu vyděsil...Takže dokonalý, nechápu všechno to špatný hodnocení, ale hodně filmu ubíraj hrozný herecký výkony, až na Ethana Hawka.... ()

mdf

Možná super nápad,ale dost nevyužitý,kde nemúžete nic brát opravdu vážně.Vše se odehrává v jednom baráku,kdy partička lidí se chce jeden večer očistit a tak chce vykosit všechno okolo.Ze začátku možná dobrý počin,ale pak to spadne do absolutního kliše a nudného B. ()

Tom_17

Musím říct, že když jsem se dozvěděl o tomhle námětu na film, tak jsem si to nemohl nechat ujít. 12 hodin nechat lidi legálně dělat co chtějí, jen s malým omezením, je prostě pecka, která stojí za to. Teda stála by, kdyby to nebylo natočeno, tak jak to je. Chápu, že na to byl malý rozpočet, ale i tak by se z toho snad dalo vytřískat něco víc než jen lov bandy boháčů na chudáka bezdomovce. Vlastně v tomhle filmu vyprchává pravá podstata Očisty. Je to vlastně film, kde banda lidí chce někoho zabít - a to je alfa omega spousty jinejch filmů, i když není zrovna legální někoho sejmout, jako tady. Ale co mě nejvíc štve je chování postav. Otec rodiny se chová tak nějak "dle předpisů", ale dcera, máma a syn to je velkej guláš. Syn, který pustí do domu cizince právě v noc očisty, dcera, která nechá jít přítele za svým tátou s kvérem v ruce, máma, která je proti vystrčení zajatce z domu a nechat ho zabít, protože tohle se z nich přece stát nemůže, takový zrůdy - ale vzít si kvér a jít postřílet tu bandu před domem je OK. Jako plus beru "záchranu" sousedy. Ale to co se stalo pak? Proč? To jako teď se budou rok zvesela zdravit, mávat na sebe a pučovat si cukr? Vždyť to zakončení je hovadina! Za nápad 2** ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)