Já, Bruce Lee

(TV film)

Příběh legendy bojových umění a akčních filmů... Ačkoli od smrti tohoto mistra bojových umění nás dělí už půl století, jeho pseudonym zná snad každý. Pokud se ovšem řekne "Lee Jun-fan ze San Franciska", vzpomene si možná hrstka Američanů čínského původu. Bruce byl mužem dvou kontinentů. Narodil se v Americe, ale vyrostl v Asii. Bez disciplíny a umění, v němž se zdokonalil v Hongkongu, by později neprorazil v Hollywoodu. Dokument poutavým a vizuálně ohromujícím způsobem zobrazuje jak jeho život, tak dlouhotrvající obrovský vliv na svět bojových umění a filmový průmysl. (Česká televize)

KOOHA

9.3.2012 jsem náhodou přepínal kanály na TV a docela náhodou jsem na Spiku narazil na tento dokument a bylo to jako magnet. Skvělej dokument se spoustou informací, které jsem doposud vůbec nevěděl. Spousta doposud zapomenutejch záběrů a obrázků... Doufám, že komukoli, kdo se na dokument podívá poslední 4 minuty dokumentu naběhne husina tak jako mě, krásnej konec. A doufám, že mezi fanoušky se dostane do povědomí jeho ztracené, černobílé interview, natočené v Hong Kongu, jeho učinkování v seriálu Longstreet a Green hornet. Ať si to užijete tak naplno, jako já... ()

kondor77

Pokud by dokument byl o někom jiném než Bruceovi, byl bych kritičtější. Jenže je o Bruceovi a navíc tu o něm mimojiné moc hezky mluví nejlepší boxer tohoto tisíciletí Manny Pacquiao (jsem jeho fanoušek, kupodivu). ()

Jacques-ds

Výborný dokument o mistrovi nejen bojového umění, ale vůbec samotného umění života. Bruce Lee je legendou zcela zaslouženě, i kdyby jí měl být jen za úplně poslední myšlenku v tomto filmu vyslovenou. Geniální. ()

Claude Speed

Bruce je vskutku legenda bojových filmů, o tom žádná. Z dokumentu se dozvíte spoustu nových věcí o jeho životě, ale především myšlení, jeho hodnotách a jeho citátech. Zbylou stopáž se pak k jeho životu vyjadřuje několik osobností a členové jeho rodiny, kteří vesměs jen omílají, že byl Bruce jedinečný, nikdy se už nenarodí nikdo další jako on, že nikdo nebude lepší než on, a tak dále - za tyhle bláboly jdou prostě 2* dolů (ale není to vada jen tohohle dokumentu). Vždycky je to akorát řečeno jinými slovy. Docela mě taky překvapilo, a pořádně nasralo, že je jeho boj přirovnáván k těm ultimátnímu bojovému neumění. Můžete zapomenout na něco jako kungfuciánský duch. ()

Doomer

Vždy jsem ho považoval spíše za herce, ale ono to není tak jednoduché - tak či onak to byl dozajista zajímavý člověk. ()

Blazis34

Výborný dokument o mimořádném člověku. Bruce Lee byl někým vyjímečným a to nám povyprávěl i v tomto dokumentárním životopisu. Objevilo se zde i několik jeho citátů, které se mi líbili. Je zajímavé také sledovat, co všechno pro svůj život dělal, co tomu podřídil a jak jeden člověk dokázal změnit životy ostatních. Bylo až neskutečné, jak měl rychlé nohy i ruce a jak každý chmat či úder byl naprosto přesný. Bruce Lee byl Bohem bojových sportů a myslím, že to tak zůstane i navždy. Bruceovi bych dal hvězdiček pět, ale k naprosté spokojenosti mi ještě něco scházelo - 80% - čtyři hvězdy. ()

Patr1k

"sheen" to vystihol presne...je až neuveritelné ako jeden človek dokáže zmeniť život tisícom...skvelý dokument ()

AlDelon

Spíš než Já Bruce Lee Já boj. O Leeovi se tady dozvíme, hlavně se ale tady dozvíme o Leoovi bojovníkovi a o tom co pro něj boj znamenal jak ho vnímal a prezentoval. V závěrečné části přeci jen dokumentu ,,dokumentu" už ale slyšíme jen mluvení MMA atd ,,fighterů". Ti začínají postupně více až úplně odbočovat od Brucee Leeho, filozofovat, přičemž jejich filozofie jsou podivné až zvrhlé. Nakonec se dobrých deset minut hádají kdo je otcem těch jejich ultimátních bojů až se skoro na samý konec tohoto ,,dokumetu" jeden z nich trapným způsobem jmenuje tímto otcem. Nejsem superpacifista jsem jistě schopen vidět v boji něco, pochopit určitou filozofii ale ti ultimátní fighteři...... ()

montel

Dokumentární snímek o životě a filozofii legendárního Bruce Lee, očima jeho manželky Lindy, dcery Shannon a spoustě jeho přátel. Společně vypráví, co vše Bruce udělal nejen pro akční film a bojové umění, ale také pro etnické a rasové skupiny. Film také obsahuje spoustu dosud nezveřejněných snímků a záběrů, včetně Bruceova interview...Měl jsem jen jeden důvod proč sem nedal plné hodnocení. Vadí mi, že v těchto dokumentech vystupují lidi, kteří se s Brucem nikdy nesetkali, raději bych přivítal, kdyby se zde objevil např. Bolo Yeung, Jackie Chan nebo alespoň Chuck Norris. Jinak ale klady převažují. Tolik nových záběrů s Brucem, jsem teda nečekal. Zvlášť ty, kde je se svou manželkou, mě hodně potěšili, taky záběry z pohřbu jsou opravdu velmi zajímavé. Šlo vidět, že jeho děti Brandon a Shannon moc netušili, co se děje. Na konci je i záběr, kdy je Brandon donucen se klanět u otcovi rakve. Sečteno podtrženo, pro všechny Bruceovi fanoušky naprostá povinnost. 75% ()