P.K. (festivalový název)

Peekay

(neoficiální název)

Komedie / Drama / Fantasy

Indie, 2014, 153 min

Parodie odhalující iraciálnost náboženství a víry, dobře jsem se bavil logikou "mimozemštěna". Viděno v rámci Season Challenge Tour.(5.9.2015)

Nejen skvělá pointa, ale i bezvadně zpracovaná, aniž by film jakkoliv rezignoval na běžné bollywoodské standardy, které ovšem ve vícerých bodech převyšuje :-) U filmu jsem se bavila, leč v některých okamžicích jednoho až zamrazilo, když se hlouběji zamyslel, jak to tne do některých choulostivých míst. I by mě zajímalo, jak byl film přijat v samotné Indii.(27.3.2016)

Taká osobnostná výpoveď o náboženstve ktorá je zaobalená do hávu sci-fi, ale pritom bez prehnaných akčných scén, alebo podobných hlúpostí. PK je kupodivu veľmi komorný, veľmi úsmevný a tiež podkladá zaujímavé otázky o viere, na ktoré síce neponúka odpoveď, ale verím, že prinúti niekoho rozmýšľať, alebo v tom lepšom prípade niekoho riadne naserie. Aamir Khan má čuch na dobré látky a znova dokazuje, že jeho malá svalnatá postava je veľmi spestrujúcim prvkom Bollywoodských filmov. Keby mal krajšiu partnerku ako bola Anushka bol by som vo vytržení. Po 3 idiotoch ďalší dôkaz režisérskej a scenáristickej vyzretosti Rajkumara Hiraniho, ktorého považujem za jedného z najsilnejších a najosobitejších tvorcov, ktorého témy - často zabŕdajúce do hlúposti systému - ukončuje veľmi pozitívne a optimisticky. Na konci bola aj slzička.(6.7.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,616,104 Tržby Celosvetovo $119,796,000▐ krásne nápadité, trefné a vo svojej uletenosti zábavné, má to výborne vyskladaní nosní príbeh, ktorý dokáže aj emociálne zasiahnuť, ďalšia skvelá práca od Indov /80%/(29.11.2015)

Stydím se!! Když jsem si pouštěla tenhle film, tak jsem měla vůči němu totální předsudek. Ne že bych si myslela, že země s tak odlišnou kulturou neumí točit filmy, ale že netočí filmy, které by se mohly líbit mě. První polovina byla taková slabší. Bylo to celkem vtipný, ale ne tak, abych se vyloženě chlámala. Představitel hlavní postavy mi byl už od začátku nesympatický. V podstatě jsem se těšila až to skončí. Ale po hodině se ten film začínal ubírat zajímavým směrem. A najednou jsem se přistihla, jak sedím přikovaná ke gauči a zažraně to sleduji. Na konci jsem si dokonce trochu poplakala. Je to film, který mě nutí nad ním přemýšlet i s odstupem času. Takže nakonec jsem musela uznat, že první polovina byla více než vtipná a že herec mi je nakonec celkem sympatický. A že všechno to proti, co jsem na začátku měla způsobil můj velký předsudek. Je to naprosto GENIÁLNÍ DÍLO a od teď jeden z mých nejoblíbenějších filmů.(2.9.2015)

• - Kostýmy, ktoré nosí Aamir Khan vo filme, boli v skutočnosti náhodne pozbierané od verejnosti. (Laslo)

• - Je to první indický snímek, který v kinech v USA vydělal víc než deset milionů amerických dolarů. (Terva)

• - S filmem byl spojován i indický herec Arshad Warsi. Ten ale později prohlásil, že se nejednalo o oficiální nabídku, a zatímco se veřejně spekulovalo o jeho účasti, připravoval se herec na roli v jiném snímku. (Conspi)