poster

P.K. (festivalový název)

 • Indie

  P.K.

 • Indie

  Peekay

  (neoficiální název)

Komedie / Drama / Fantasy

Indie, 2014, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  ***

  Ke snímku jsem se dostal díky předchozímu filmu mistra Hiraniho o třech idiotech, který si mě absolutně získal. Tento kousek je konceptem hrozně podobný. Pojednává však o zcela jiných věcech. Konkrétně pojednává o náboženství a snad všech otázkách s ním spojených. Na Indii, kde se kříží tři nejsilnější náboženské proudy se mi to zdá kapku odvážné, a to já mám rád. Tohle obvykle nedělám, ale hrozně se mi líbila jedna vyřčená myšlenka hlavního hrdiny, kterou si troufnu parafrázovat. "Jsou dva bohové. Ten, který stvořil nás a ten, kterého jsme stvořili my." O tomhle je celý snímek. Jako průvodce se nás ujme emzák z naprosto zidealizované planety. Může snad být ještě někdo nezaujatější? K vidění je tedy dost silná kritika všeho, co by mohlo být u nás jiné a lepší. Dýchá na nás Bollywood, takže vůči velmi častým tanečním a pěveckým vystoupením jsem byl obrněn, ba dokonce bych si troufl přiznat, že se mi ve většině případů tato vystoupení líbila. Neodpustím si ovšem výtku k přepálené stopáži. Příběh je velmi jednoduchý a přímočarý. Neubránil se tedy poměrně výraznému stereotypnění. A ten přeslazený závěr, to snad také nebylo úplně nutné. Na každý pád, líbilo se mi to. Kombinace existenčních otázek, které nesouvisí pouze s náboženstvím, pohodové atmosféry a občasných legrácek. Předchozímu Hiraniho snímku o třech idiotech tohle z mého pohledu nesahá ani po kotníky, ale za zhlédnutí to určitě stálo. Lepší 3 *.(28.1.2015)

 • ProNotor
  *****

  Většinou bolywoodu nedávám plnou palbu, ale tohle mě jako bezvěrce oslovilo, další film, co mě utvrdil, že náboženství je jen nástroj k ovládání davů, a že to někdo před tisíci lety někam sepsal a davy tomu začali věřit, je jen výmysl člověka k jeho prospěchářství. Kde chybí racionální vysvětlení, tam je víra, ale čemu má dnes člověk věřit, proč je tolik věřících a každý věří něčemu jinému, naučit se vzory našich předků, čemu věřili oni a předali to dál a dál, až se z toho stane fanatizmus. Víra, co to vlastně je? Bytí je jen jedno, tak se snažím víc být než nebýt.(19.1.2017)

 • Kurikmoon
  *****

  Rozhodne sa nenechajte zastrašiť prvou časťou filmu. Mal som problém zvyknúť si na hrdinu, ktorý sa mi zdal riadne nesympatický. Rovnako dosť trápny humor. Myslím, že tie úlety mali odľahčiť tému, ktorej sa tento film bude venovať v druhej časti. A tou je hľadanie Boha a skúmanie náboženstiev. Pocit z celého filmu nakoniec veľmi pozitívny. Originálne podaná dilema. Mimozemšťan hľadá svoj ovládač, nevinný, správajúc sa ako "malé dieťa", nepoznajúc klamstvo. A potom prídu tancujúce autá... Hodnotím to ako veselý film, ktorý nenapádne pritvrdzuje....(3.3.2018)

 • eLeR
  *****

  Keď sa z hmly vynoril Aamir Khan, tak som prevrátila očami. Keď zanôtili prvú pesničku, prevrátila som očami druhý raz. Tretí raz, keď som sa pozrela na stopáž filmu. Do polovičky sa to dalo v pohode pozerať, ale od polovičky to bolo fantastické. A na konci ma to chytilo tak, že dávam 5 hviezd. Dostali ma ... no a čo.(29.1.2015)

 • Tuax
  ****

  Úplně mi nesedlo ústřední téma, které bylo v pozadí většiny děje, což bylo náboženství, ačkoliv to bylo silně odlehčeno a až parodické. I když jsem nevěřécí, tak se mi toto zrovna nelíbilo. Jinak je v tom naprosto úžasná hudba a poprvé se mi opravdu hodně líbila Anushka Sharma. Byl jsem rád za veterány Sanjaye Dutta a Bomana Iraniho. Mrzelo mě a to velmi hodně, že je v tom velké množství písní, které nejsou přeloženy a tak jako divák jsem byl o mnohé ochuzen... Už jsem si je dopřeložil, iz konec tohoto komentáře. Aamir Khan naprosto neuvěřitelný, když si vybavím jak jsem ho viděl ve filmu z devadesátých let a nyní, tak jakoby opravdu omládl. Nemohu říci, že bych se vyloženě bavil komediálností, já si u toho užíval výpravu a hudbu a některé herce a jejich výkony, ale dějově mě to nezasáhlo, snad krom té romantické linky a trochy dramatu, ale ty byly jen okrajovou součástí. Tak písně jsem si nakonec dopřeložil, zdroj nebyl sice úplně super, ale lepší jak nic. Pokud bude někdo chtít titulky i s přeloženými písněmi tak ať mi napíše do pošty a pošlu mu je na email. Dodatek. Tentokrát viděno už i v kině v rámci Bollywood festivalu. Dle očekávání kino narvané, zřejmě vyprodané. Zahajovačka už typicky klasická, asi jako každý poslední rok. České titulky podle mě horší, než ty co jsou volně dostupné, na druhou stranu v nich byly přeložené písně, což je jejich hlavní plus. Na konci když vše bylo cílené na dojetí, tak se někteří jedinci dost smáli... nevím no.(30.7.2015)

 • - Kostýmy, ktoré nosí Aamir Khan vo filme, boli v skutočnosti náhodne pozbierané od verejnosti. (Laslo)

 • - S filmem byl spojován i indický herec Arshad Warsi. Ten ale později prohlásil, že se nejednalo o oficiální nabídku, a zatímco se veřejně spekulovalo o jeho účasti, připravoval se herec na roli v jiném snímku. (Conspi)

 • - Je to první indický snímek, který v kinech v USA vydělal víc než deset milionů amerických dolarů. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace