P.K. (Aamir Khan) pristáva na Zemi v indickej provincii. Pochádza z planéty podobnej Zemi, ale v určitých oblastiach dosť odlišnej. Hneď zo začiatku mu Zem ukáže svoju drsnejšiu stránku; chudák P.K. je okradnutý o svoj ovládač. Problém je, že len s pomocou neho sa môže dostať späť na domovskú planétu. Pri pátraní po ovládači spoznáva v Dillí Jaggu (Anushka Sharma), ktorá pracuje ako reportérka. P.K. ju začne zaujímať a ona sa rozhodne, že by bol vhodný na interview.
Film zobrazuje strasti mimozemšťana so stretom inej kultúry, náboženstva a spoločenských pravidiel, na aké bol zvyknutý. Tieto stretnutia občas vytvárajú aj komické situácie. (vander19)

vojacek

Výborná bollywoodská komedie, o tom, který bůh je ten pravý. Doporučuju, aby se mrkli všichni věřící a posoudili zda nemají "wrong number". Podotýkám, že nejde o kritiku náboženství, spíš tak nějak o netradiční pohled zvenčí. Doporučuju samozřejmě i nevěřícím. Po trochu zdlouhavém začátku jsem se královsky bavil. Nemůžu jinak než za plný počet *****. ()

SirAlladin

Tehle film doporučuju i těm, který ještě nic z indické kinematografie neviděli. Jasně, může to být kulturní šok, ale dávka humoru a zároveň zásadního příběhového přesahu bourá hranice. Film dovoluje člověku přijmout zběsilost Indie i s bollywoodskými nezbytnostmi (hromada barev, spousta písní, taneční kreace :)). Kdo se nebojí rýpnutí do principů náboženství a víry obecně, ten si film užije. Nepamatuji, že bych viděl film, který s takovou lehkostí, nadsázkou a humorem bourá náboženská přesvědčení a konfrontuje je s čistým principem - potřebuji prostředníka, když chci komunikovat s "všehomírem"? ()