P.K. (Aamir Khan) pristáva na Zemi v indickej provincii. Pochádza z planéty podobnej Zemi, ale v určitých oblastiach dosť odlišnej. Hneď zo začiatku mu Zem ukáže svoju drsnejšiu stránku; chudák P.K. je okradnutý o svoj ovládač. Problém je, že len s pomocou neho sa môže dostať späť na domovskú planétu. Pri pátraní po ovládači spoznáva v Dillí Jaggu (Anushka Sharma), ktorá pracuje ako reportérka. P.K. ju začne zaujímať a ona sa rozhodne, že by bol vhodný na interview.
Film zobrazuje strasti mimozemšťana so stretom inej kultúry, náboženstva a spoločenských pravidiel, na aké bol zvyknutý. Tieto stretnutia občas vytvárajú aj komické situácie. (vander19)

xargos

Připadá mi úžasné, že v našich zeměpisných šířkách a délkách má indický film na čsfd 80% (imdb 8.2/10, takže prakticky stejné výšiny)! Tehle příběh rozhodně není fantasy, jak je nahoře v popisu, ale sci-fi komedie a to opravdu povedená:) Přiznávám, že pasáže s indickou hudbou, zpěvem a tanci, což je u těchto filmů takřka povinností, jsem trochu urychlil... ale jinak je to parádní věc. Dostal se P.K. do našich kin nebo na DVD? Jestli se dobře dívám, tak nikoliv a v tomto případě je to velká škoda. Ještě, že se dá "upirátit";) O samotném ději je tu již dostatek komentářů. Osobně tedy oceňuji odvahu autorů dát všem náboženstvím doslova na frak. Nebývá to zvykem v této míře zrovna v Indii. K tomu jen dodám slovy vlastními, opravdu neopsanými, již z dob své školní (základní) docházky: Člověk tvoří boha k obrazu svému :) Howgh... :) ()

Matli

U zadnyho filmu se mi zatim nestalo, ze bych si rikal:doufam ze jeste nebude konec a on furt nebyl. Takhle jsem se nenasmal uz hodne dlouho. Ale zadna blazniva komedie to nemi, proste vybormy scenar a myslenka a namet a indicka hudba. Kam se hrabou v hollywoodu s tema jejich kravinama. 96% ()

Warlukyn

Občas se to táhne, ale chápu, že když je to natočené podle skutečné události, tak chtějí ukázat vše do podrobna. Na Indii super film. ()

Evander

U indických filmů jsem zvyklý na mnohem vyšší kvalitu, než jakou jsem dostal zde. P.K. není vyloženě špatným filmem, ale má velký problém ve velice slabé, možná až prostoduché, první polovině filmu, což je s ohledem na délku filmu více než hodina. Po celou tuto dobu jsem chtěl film vypnout. Nakonec jsem rád, že jsem tak neučinil, neboť druhá polovina je nesrovnatelně lepší a již odpovídá dobrému indickému standardu, na který se rád dívám. Ve druhé půli celý film začal mít smysl a bylo zajímavé sledovat, jak se s ústřední myšlenkou vypořádá. Bohužel jako celek je film slabý, protože celá první půle je bez nadsázky téměř nekoukatelná. 62% ()

bjukenenen

Na bollywoodský film je tam málo písniček a tancování. Za to je tam spousta náboženství. Ale je to rozhodně pěkná podívaná a ty 2,5 hodiny jsem se bavil, takže účel splněn. ()

siloalampa

Spočiatku som si nevedel zvyknúť na tie infantilnosti, ale postupom času mi prestali vadiť, dokonca niektoré fóry boli fakt vtipné. Ide tu však hlavne o to, že film nie je žiadna priblblá komédia, ale v druhom rade najmä krásna romantická filozofická dráma, ktorá ma nakoniec fakt dostala... ()

kacaabba

Na celém filmu mě nejvíce zaujal hlavní představitel, protože je nejen dobrý herec - viz jeho životopis, ale i velmi dobrý tanečník. ||| Celkové poselství jsem nepochopil, byť mám pro něj pochopení... ()

tereez

Vtipné, dojemné, k zamyšlení, vizuálně Boží, jediným negativem je bohužel lehce přepálená stopáž. Nicméně stojí za to v polovině filmu překousnout ten pocit, že už přece paneBože musí bejt konec a užít si tu spoustu barviček, existenciálních otázek a výborně hrajících herců všude kolem (taky protože druhá polovina zaplaťPánbůh daleko lépe odsejpá). Tanečních/pěveckých čísel tam díkyBohu není tolik, kolik jsem od Bollywoodu očekávala, takže i pro průměrného Evropana je to stravitelné. Indická kultura a místní náboženská rozmanitost je fascinující. Mrkněte se, obohatí vás to. SpánemBohem. ()

vandr

Tak tenhle film mě neskutečně pobavil, už si ani nevzpomínám kdy sem se u filmu takhle nasmál. I přes pár slabších míst nemohu jinak než doporučit! ()

pushover

Indický mimozemšťan s hlavou Mr. Beana a tělem kulturisty se strefuje do falešných symbolů náboženství. Kvalita humoru kolísá od naivně dětinského až po vcelku chytrý. Ty zpívánky jsou občas k nevydržení, přestože k bolywoodské produkci tak nějak patří. ()

mimozakon

..alebo o tom, ako mimozamstan elementarnymi otazkami nabozenstvu na frak dal!... a to sa pocita... 50 ročný PK ?? to teda pozerám.. filmík ma pekne držal, zabavil, dojal, infantilná melódia sa zažrala až do kostí. Bollywood moc nesledujem, ale sledujem, že tam vedia ako na diváka. ()

vitac.

Jedno z klasických témat komedií - zmatení návštěvníka z kosmu (nebo taky někdy člověka přesunutého v čase z minulosti/budoucnosti do naší doby) a z toho plynoucí komické situace - v indickém podání. V tomto případě jde o mimozemšťana, kterému, sotva se stihne po vypadnutí z mateřské lodi rozkoukat, zlý domorodec ukradne magický náhrdelník (dálkový ovladač, komunikátor s lodí), s jehož pomocí se může vrátit domů. Smutné:( Nezbývá než ho začít usilovně hledat... Jestli se nepletu, byl to můj teprve druhý kontakt s indickým filmem, takže pár prvků mě... řekněme... překvapilo:) A buďme konkrétní. Kdykoliv se ve filmu běželo, běželo se divně. Film obsahoval několik (cca pět) dlouhých populárních písní, při kterých herci jakože zpívali a tancovali (!). Vůbec, film bylo moc dlouhej:) Co mi vrtá hlavou doposud je, jakým jazykem se vlastně ve filmu mluvilo, protože čas od času to byla jasně identifikovatelná angličtina, občas zkomolená angličtina a ten zbytek? Nesrozumitelná angličtina, nebo hindština? Fakt nevím. Úření jazyky jsou to tam oba, možná jsou zvyklí je takto mixovat. Tím jsem vyčerpal asi vše, z čeho jsem byl v různé míře nesvůj. Na druhou stranu - legrace jsem si užil vrchovatě a upřímně si nevzpomínám, kdy bych se u komedie takhle nasmál. Dost často stačil samotný zjev hlavního hrdiny, s vykulenýma očima a ušima jako plachty:) Tři a půl. ()

Meeryan

Film je o mimozemšťanovi P.K. (Peekay - Opilý). Z jeho výrazu tváře jsem měla srandu celý večer, byl sympatický, férový, nevinný... Film bavil, perfektní na odreagování... První půlka filmu trochu nudí, doporučuji to vydržet, druhá polovina je o mnohem mnohem lepší! Jsou tu zobrazeny různé druhy náboženství, které ovládají masy lidí. Na konci se objeví s P.K. i Ranbir Kapoor, bylo to velmi vtipné. Herce Amira Khana jsem si oblíbila, poprvé jsem se s ním seznámila ve filmu 3 Idiots, též parádní film. 90% ()

Olsi

O indické kultuře toho moc nevím. Film působí jako směsice střídajících se "legračních" momentů s "wtf" momenty, jenž jsou zřejmě zapříčiněné neznalostí bollywoodské produkce. Každopádně po dvou hodinách docela dobřé satiry všech hlavních světových náboženství přichází půlhodinové "citově zaměřené" finále. ...Velice zdařilé jsou ve filmu pokládané logické otázky rozebírající náboženství ukazujíci jeho někdy až absurdní projevy rádobyvěřících lidí v dnešním světě, jenž víru spojující po staletí celé národy přetvořili na konzumní záležitost... Film doporučuji už jenom jako zajímavost ze světa, o kterém moc nevím. ()

ostravak30

Když pominu jediné, co se dá filmu vytknout a to jsou dějové nelogičnosti, díky kterým nedávám maximum, pak je to vynikající film. Důležité je, že snímek sám asi moc tyto dějové věci neřeší. Tvůrcům šlo hlavně o zobrazení velkých rozdílností, které občas nedávají smysl a my lidé si za ně můžeme sami, neboť jsme si je vytvořili. Je fakt, že jsem docela rád, že je tenhle film indický. Představa, že by jej natočil západ - to by zase bylo protestů a zákazů filmu, že si utahuje z jednotlivých náboženství a indické kultury. Ale když to dělají sami a nutno dodat, že mnohdy dost odvážným způsobem.... Rozhodně filmaři docela jasně a zcela správně poukázali na někdy nepochopitelné věci, k tomu přidali trochu té romantiky, důraz na přátelství a je z toho film, který i přes svou délku rozhodně nenudí a baví. Právě ty důležité a nepochopitelné věci, které vycházejí ze systému, který si člověk nastavil, působí hodně úsměvným dojmem, ač všichni děláme prakticky totéž ve svých životech. Nutno říct, že jediným indickým filmem, který jsem dosud viděl byl Milionář z chatrče a jsem docela překvapený, že tento snímek vydělal nejvíc. Neboť o Milionáři jsem slyšel prakticky ze všech médií, o tomhle filmu jsem neslyšel ani slova. Každopádně lehkost a až by se řeklo určitá naivita s kterou je film natočen + úžasná indická hudba, která mě fakt dostala, dělá z tohohle filmu úžasnou podívanou, která stojí za to a věřím, že se ani neomrzí. ()

boombang

Ta ušatá kombinace O. Kaisera, R. Atkinsona a Robbieho Williamse mne po celý film iritovala. Jinak solidní indický bizár, sice s dobrými momenty k zamyšlení, ale pořádné zábavy bylo moc málo. A hlavní kočka byla celkem nevýrazná, ale aspoň měla krásné nohy. ()

DJ Kritik

Cestovateľ - mimozemšťan je okradnutý a snaží sa získať to čo je jeho. Cesta k tomu vedie cez rôzne prekážky a tento film je na tom postavený. Ukážka prispôsobovania sa, správnych otázok, hľadanie rozdielu medzi ľuďmi a všade prítomný súcit, láska a pochopenie. Ukážka toho ako sme odlišný či vlastne rovnaký a zároveň ako to nevidíme. Ten zlom film, kedy poviem pánovi " tu máš aj 100 na díško" je začiatok obrovkého citového nátlaku, ale človek mu stále fandí. ()

Plastík

Tohle byl můj první indický film. Velmi pěkný film, pravdivý. Myslím, že to nemohlo být jinak natočeno. To poselství je zdrcující. Neskutečně zdrcující. Fakt to stojí za to vidět. Řekl bych, že to je hodně odvážný útok na to falešné náboženství. ()