P.K. (Aamir Khan) pristáva na Zemi v indickej provincii. Pochádza z planéty podobnej Zemi, ale v určitých oblastiach dosť odlišnej. Hneď zo začiatku mu Zem ukáže svoju drsnejšiu stránku; chudák P.K. je okradnutý o svoj ovládač. Problém je, že len s pomocou neho sa môže dostať späť na domovskú planétu. Pri pátraní po ovládači spoznáva v Dillí Jaggu (Anushka Sharma), ktorá pracuje ako reportérka. P.K. ju začne zaujímať a ona sa rozhodne, že by bol vhodný na interview.
Film zobrazuje strasti mimozemšťana so stretom inej kultúry, náboženstva a spoločenských pravidiel, na aké bol zvyknutý. Tieto stretnutia občas vytvárajú aj komické situácie. (vander19)

visor_13

Důležité je vydržet u filmu prvních 30-45min a potom Vám to začne všechno krásně zapadat a pochopíte oč tu vlastně běží. ()

Upiri kralik

P.K. mi doporučil kamarád, který dlouhá léta žil v Malajsii, procestoval během své podnikatelské kariéry celý svět a několikrát navštívil Indii. Během velmi těžké nemoci šel do sebe, až doputoval k tématu spirituality a budování vlastního vztahu k tomu, co nás smrtelníky přesahuje. P. K. nezklamal. Zprvu působil trochu jak laciná komedie s dlouhými hudebními vsuvkami, ale to je spíš "seznamovací část", kdy mimozemšťan, ocitnuvší se za účelem průzkumu na Zemi, pozoruje ty divný stvoření, co dokonce používají slova (na jeho planetě se dorozumívají telepaticky) a snaží se pochopit, jak to tady vlastně chodí. S tímto pohledem nabyly i méně záživné začáteční pasáže nového rozměru. Určitě se jimi nenechte odradit. Druhá část (asi 2/3 filmu) se během chvíle rozjede do strhující kombinace satirické komedie, filozofického dramatu a jakési "filmové eseje": hluboké myšlenky a ponaučení, zakamuflované do desítek jednou vtipných, jednou srdcervoucích příhod (smrt P.K.-ho kamaráda). Jeden nádherný záběr za druhým včetně přírody, nenucená, trochu pohádková a dojemná romantická linka, skvělé herecké výkony všech představitelů. Anotace uvádí, že film je "satirou na náboženství", řekl bych však, že ty satirické střely se trefují spíše na lpění na vlastní víře a neúctu k jiným, slepý proselytismus a vzdání se vlastního rozumu. Ani mi ta kritika náboženství nepřišla až tak drtivá, jako třeba ve srovnání s tím, jak ji ve svých filmech vyobrazuje Fellini (u mě mimochodem P.K. vs La Dolce Vita jasně vede, ten druhej jsem stěží dokoukal). Pěkný je taky přesah: vyobrazené rozdíly mezi konfesemi můžete číst i jako střety mezi jakýmikoliv hlubšími a zarytými přesvědčeními, ať už osobními nebo skupinovými, a jejich kritika má platnost všeobecnou pro jakoukoliv společnost včetně zarytých českých neznabohů (viz třeba debatu "V EU ano či ne", takovej P.K. by nám prospěl...). No a ta hudba...ta hudba je prostě skvělá! Vřele doporučuju! ()

Damnsinead

První polovina je o vykuleném dobromyslném mimozemšťanovi, který se snaží pochopit pozemské zvyklosti. Moc se mu to nedaří, dostává se do řady komických situací, a výsledek je ujetá groteska přenesená do 21. století. Ale ve druhé polovině film nabírá spád. PK najednou není jen odlehčená komedie, z filmu se stává úvaha o náboženství a pokrytectví. A věru je nešetří.  Samozřejmě jako správný bollywoodský film má PK taneční scény, nějakou romantiku a nebohý zamilovaný pár rozdělený velkým nedorozuměním, všechno s přehnanou stopáží.. Sice to filmu docela uškodilo, ale výsledek pořád stojí za zhlédnutí. ()

sarah_w.

Prakticky akýkoľvek Bollywoodsky film, v ktorom hrá Aamir Khan je zárukou toho, že ten film bude stáť za to - P.K. je rozkošná komédia s veľmi serióznym podtónom, ktorá nastoľuje mnoho otázok - prečo veríme, ale nepýtame sa? Prečo niečo hovoríme, ale myslím to inak? A mnohé, mnohé ďalšie existenčné otázky, ktoré si mnohokrát kladieme, alebo by sme si určite mali. Nepovažovala by som to za príliš filozofický film, ale človek si pri ňom - rovnako ako pri komédii 3 Idiots s Aamirom v hlavnej úlohe - veľa uvedomí, možno sa zamyslí, a určite to v ňom nejakú tú svoju trošku zanechá. Stopáž plynie fajn, nepristihla som sa pri tom, že sa nudím, a párkrát som sa schuti pouchechtávala. Vysoko odporúčam, malý netradičný šperk v Bollywoodskej kinematografii. ()

pouzivana

Ten film je sice postižen téměř všemi neduhy indického filmu, ale naštěstí ne moc výrazně a na oplatku nabízí zábavu a spousty pravdy o tématu, který bych čekal od všech možných státu, ale rozhodně ne od Indie. Dobře sem se bavil a ke konci i trochu měknul. Nebít těch hudebně tanečních vložek, tak dám snad i pět hvězd. ()

allthistime

Ta stopáž je sice zabijácká, ale když vydržíte první hodinu, tak druhá vám to spolehlivě vynahradí a ve třetí nebudete litovat... ()

Rob318

Kdyby mi někdo řekl před rokem že, budu koukat na Indický točkolotoč a hýkat smíchy či slintat blahem.Upravil bych mu kalhoty velice hlubokým zářezem. Já prostě nemůžu jinak než dát za pět. Film je tak krásně jiný,pozitivní a.. no prostě asi začínám hnědnout. ()

Dann99

P.K. je tak detský,tak pravdivý,taký Bollywoodsky.Rozosmeje Vás aby Vás potom mohol rozplakať a potom znovu... ()

mizach

Jen je třeba se nenechat odradit prvními desítkami minut. Můj první bollywood, ale i přes hodnocení nevím, jestli to zkusím ještě jednou. ()

vesmir.posel

Cesta k Bohu není přímá, alespoň na planetě Zemi zdá se, aneb kdo najde ovladač, může šupem domů. A při tom hledání nezapomeňte nosit žlutou přilbu! Pro mě další skvělý hluboký bollywoodský film v komediálním hávu. Wow (4,5* + 0,5* za způsob uchopení tématu náboženství) ()

PiXELpm

"PK volá domů"... Co asi získá nebo ztratí mimozemšťan, který přistane na Zemi, vytrousí dálkový ovladač od své lodi a začne se pohybovat v lidském světe? PK je stejně filozofií jako filmem a obsahuje všechny ingredience, které takový velký Bollywoodský film používá k přilákání diváků - písně, tance, romantiku, melodrama, komedii a zajisté neuvěřitelné spiknutí. Tato veselá a kontroverzní satira skrývá zejména poselství - zachycuje obavy a nepravdy, které člověka svádí kolem jeho víry a PK se tak musí po svém s tímto faktem vypořádat. Hravá a tématická kombinace E.T. Mimozemšťana odskakujícího někdy k Malému princi, který ve výsledku působí jako Charlie Chaplin z vesmíru. Jen škoda, že se film nezaměřuje čistě na hlavní linku, která je tak narušována vedlejší romancí. Víte jaký je rozdíl mezi Mr. Beanem a PK? SKORO žádný, Aamir Khan má jen více vykulené oči... ()

MM1979

Prostě bomba :-) Zábavné, chytré, pravdivé! Asi nejlepší film za poslední léta. Věřící mají špatné číslo... Dejte tomu šanci a vydržte do konce - stojí to za to! ()

woody.birch

Jak je možné, že jsem tohle ještě nehodnotil??? Indický "Ítý Foun Houm" je dokonalou společenskou satirou v rouchu komedie. Jako u všech indických filmů je tu na naše zvyklosti trochu pomalejší rozjezd. Jenže když se na konci začnou všechny nitky splétat, tak jenom němě zíráte. To co Holywood dělá pomocí checklistu, to zvládne bolywoodský machr díky své genialitě. Koupil jsem si DVD včetně bonusového disku. Stojí za to. Například dokumentík o tom, jak se natáčela "tančící auta". :-) :-) :-) ()

BStone

Vydařená komedie, která vtipným způsobem sděluje, že náboženství s Bohem opravdu nemá nic společného. Má ale vše společné s bohem, kterého si lidé vytvořili a po celém světě kvůli němu blbnou. Výborný námět lehce sráží první polovina snímku, kdy P.K dost přehrává a taky zařazení poměrně dlouhých skladeb až tak ději neprozpívá. I ta stopáž mohla být podstatně kratší. Druhá půlka mnohem lepší. Je skvělé, že v Indii natočili takto osvobozující snímek. 40% ()

Fittan

Tento film je jako cesta do prudkého kopce... 1/3 je dost náročná a máte to chuť vypnout protože je to klasická Indická blbina. 2/3 je nečekaně zábavná a i když vám je jasné jak to asi dopadne no a v poslední 3/3 se to všechno rozvine do velmi pěkného filmu s nečekanými (na bolywood) otevřenými otázkami. A hezkým výhledem... ten film mě příjemně překvapil. ()

akni76

Geniálny pohľad na svetové náboženstvá v skratke. Na indickom filme som bol prvýkrát v indickom kine v roku 1997. Odvtedy naozaj urobili tamojší filmári kus práce! Toto proste nemá chybu a nemá čo by som mu vytkol. Zasmejete sa, pobavíte a zamyslíte. Lebo: "Bola raz jedna planéta..." ()