Tak fajn

Komedie / Muzikál / Romantický

Slovensko, 2012, 92 min

Paľo Janík ml.
  • silentname

Človek to ani nemusí dopozerať na to, aby si dokázal spraviť o filme obraz. Toto je snáď horšie ako české Panic Je Nanic. Toto je jeden z filmov, pri ktorom sa človek cíti trápne, že vôbec zdieľa svoj čas s týmito "hercami", ktorí podľa mňa absolútne nevedia čo majú robiť. Príšerná réžia, katastrofálne vyzerajúci film a okrem toho to celé pôsobí tak neskutočne lenivo a lacno, ako keby nikto z tímu produkcie nemal ani potuchy o tom, ako vlastne vyzerá dobrý film. Človek z toho nemá ani dobrý dovolenkový pocit, ani sa nezasmeje, ani nič. Je to bezduché, trápne, máme tu dvojminútovú debatu o ružových šlapkách a človeku to len píli uši. A okrem toho po celý čas musí byť nejaká populárna letná skladba, kde mám pocit, že celé to vzniklo len preto, aby si niekto urobil populárny soundtrack s veľkým množstvom slovenských umelcov. Každá scénka je nasilu a maximálne neprirodzená, dialógy sú falošné a bez štipky chuti a Tomáš Palonder je tu tak neskutočne otravný, že človek to musí po polhodine vypnúť a dať si s filmom pauzu, lebo je mu z toho absolútne zle. Nedá sa to počúvať, nedá sa na to dívať a priam sa hanbím, že to je v našej slovenskej kinematografii, a že to existuje. Pozeraním tohto filmu mi bolo maximálne trápne. To je tento film. Je to absolútny trapas akejkoľvek filmovej kvality. Hodnotenie: F(14.4.2017)

• Marek1991

Komédia, no to určite. Veď protagonisti sa nasmiali viac než ja. Klišé ústredná línia o práci na dovolenke s nehercami. Tomáš Palonder to dokázal najmä pri scéne, kde akože plakal, malé deti by to zahrali presvedčivejšie. Labuda ml. je vtipný tak akurát možno pre malú hŕstku ľudí, jeho tatko už smeruje asi tiež do starého železa a Barborka Žilecká, ktorá je o rok a pár dní staršia ako ja do filmu ešte nepatrí, lebo tu bola za krásnu a tou ostala, lebo herecké umenie nepredviedla a odsmiala takmer všetko. Rozhodne nemienim dávať jednu hviezdu kvôli jej kráse, toto nebola módna prehliadka a ak si tvorcovia mysleli, že krásnou ženou si zachránia aspoň nejaké tie sympatie a zarobia aspoň na pubertiakoch, ktorí neodolajú na slovenské pomery veľkej reklame na tento film, ktorá sa hemžila do tohto filmu nevkusnými komerčnými piesňami, jedna tu bola dokonca viackrát použitá, tak sa mýlili, lebo je to prepadák a ďalší dôkaz, že slovenská tvorba je na dne. Do toho ešte reklama v podobe hlášky na jedného slovenského najkomerčnejšieho rapera, pár póz na akože zaujímavé scenérie, proste taká klišé panoráma a nezmysel s vložkou o bojoch s Turkami, veľa trápnych grimás a tančekov bez ktorých sa mladší Labuda asi už vo filmoch nezaobíde a tie akože celebrity, ktoré sú v republike známe z reality šou a promuje ich bulvár sa tu vyzliekli, aby urobili akože nudapláž. Vrcholná zlátanina po ktorej by mal Pavol Janík mladší pouvažovať, či si nevybral zlé povolanie. Ďalšia hanba, ktorú nám tvorcovia urobili na dá sa povedať už medzinárodnej scéne. Časom sa z tohto zrejme stane zaprdená blbosť. Ochotníci hrajú lepšie a robia lepšie veci než bolo toto.(6.7.2013)

Letná komédia, s fajn teplou atmosférou, srandovným scenárom ( vyhodiť emocionálne scény ), peknou výpravou, zo začiatku amatérskou kamerou a so samozrejme kolotočárskym soundrackom. Herci nemali čo hrať, len sa zabávali. Najvác však bola Barborka Žilecká, kvôli ktorej som ochotný tento film vidieť aj niekoľko krát. Treba to brať ako Kameňák. Vtipné situácie natočené na krásnom, Slnkom zaliatom pozadí ktoré sú navliekané na dejovú nitku. Preto, kto sa chce zasmiať, uvoľniť sa a pripomenúť si leto, nech neváha. Tak fajn. 3 z 5(27.12.2013)

• Havenohome

Váhal som. Ale je to odpad. Je to nehorázna nuda. Keby ma tam aspoň niečo urážalo. Aspoň k nejakému vzrušeniu by prišlo. Ale je to len nuda. Ochotníctvo a amatérstvo na všetkých úrovniach. Tvorca patrí k skupine obyvateľstva SR, ktorá si myslí, že natočiť ľahký žánrový film je jednoduché. Je to rovnako ťažké ako natočiť umelecký film. Všetky gagy sú primitívne ako v námetovej polohe, tak aj v prevedení. Jediná skupina, ktorej sa to môže páčiť je asi len Poledňákovej komédiami a Elánom zdecimované publikum.(12.7.2012)

[5/10] Kombinácia žáner komédia a slovenská tvorba nikdy k sebe nesedeli a tento film je toho dobrou ukážkou. Každopádne sa nemôže tento film brať ako nejaká vážna komédia, kto to tak berie, robí strašnú chybu, pretože natočiť dobrú komédiu je strašne ťažké a režisér/scenárista/kameraman v jednom musel mať strašne veľa odvahy a penazí, že sa na toto podujal a natočil tento snímok. Ja to beriem ako oddychový film pri ktorom nič neriešim, herci sú prijateľný, prostredie pekné, fajn známe pesničky od našich interprétov, humoru je málo, iba pár úsmevných situácií, výraznejší nie je takmer nikdy ale najviac sa mi páči Labuda starší. Neriešim dejovú líniu, kameru a podobne, pretože to nemá význam. Takisto ako nemá význam točiť tento film, ako oddychový film áno, ale bohužial nič viac. Pri najlepšom priemerný snímok, nie nudný, ale nepotrebný. Čo z toho je horšie?!(6.10.2012)

• - Na chvíli se ve filmu objevily dvě slovenské playmate Andrea Járová a Zuzana Plačková. Jejich úkolem byl smích a nahé prsa, za což každá obdržela 5 000 eur. (Sufferer)

• - Tomáš Palonder, ktorý hrá vo filme speváka Mikiho, pôsobí v reálnom živote ako spevák skupín Bruno Benetton, Palonders a Love 4 Money. (toi-toi)

• - Pavol Janík ml. sa podieľal na filme ako režisér, scenárista a aj ako kameraman. (harryy)