Tak fajn

Tak fajn

Komedie / Muzikál / Romantický

Slovensko, 2012, 92 min

Paľo Janík ml.

Ano, je to plytká zábava pro kulturní negramoty. Klidně se k nim přidám, vlastně mezi nimi asi jsem, protože já jsem se bavil. Některé hlášky stály za to. Když připočtu krásnou krajinu a Barboru, nemám co řešit. A klidně bych na hodnocení ještě přidal, kdyby mi nelezlo na nervy chování té hlavní dvojky. Ona jede k moři, ale vadí ji mořská voda a stále myslí na to, zda má dobře namalovanou larvu. On se zase bez mobilu ani nevy. Škoda. A mimochodem jako muzikál to u mne propadlo úplně. Pokud sem tam objeví náznak hudby, tak se do toho kecá. Emotivní scény byly naprosto zbytečné, kdyby je vyhodili (autoři), klidně bych hodnocení zvýšil. Přesto hodnotím jako velmi příjemnou letní oddechovku, u které se na devadesát minut dobře odreaguji.(29.8.2016)

• Brunsvik

Najhorší slovenský "film" po 89.tom. Zvrátená reklama na zlý vkus. Toto už prekračuje aj neuveriteľnú tuposť súčasnej slovenskej seriálovej tvorby minimálne tým, že to nemá žiaden náznak konfliktu či dramatickej situácie. Iba znôšku vývarových letných hitov na čele s príšernou Cmoríkovou titulnou grckou. Nechápem, ako toto fiasko mohlo mať po prvom premietacom víkende viac ako 5000 divákov návštevnosť. Jediné vysvetlenie je to, že slovenskí diváci už úplne stratili súdnosť, rozum aj cit.(20.7.2012)

• RigorMortis

Neviem, na čom šlapal režisér, no chcem z toho aspoň kilo. Herecké obsadenie hodné deportácie na Sibír, scenár sám skvost a ako soundtrack tohtoročná letná odrhovačka od istého slovenského hudobníka, ktorú nemôžem ani počuť. Bez deja, bez humoru s neschopnými hercami. Človek musí fakt úplne odstaviť mozog, aby si toto dokázal pozrieť.(25.8.2012)

• Mire

Ako som písal v diskusii, do kina by som na to určite nešiel, ale pirátskej kópii filmu by som svoj čas venoval. XviD je vonku a ja mám tento počin úspešne za sebou a musím povedať, že ma tento film celkom prekvapil, pretože som čakal niečo ďaleko horšie, keď má film takéto hrôzostrašné hodnotenie. Mariána Labudu ml. nemusím a navyše v kontraste s Barborou Žileckou mi vadil až príliš veľký vekový rozdiel - to bolo proste veľmi viditeľné. Tak buď mali do filmu obsadiť jemu, alebo jej vekovo primeraného partnera. Film ako taký, na to v akých podmienkach bol natočený dopadol asi najlepšie ako mohol. Jasné, že veľa vtipu to nepobralo, ale keď neviete čo s časom, tak sa na to pozrieť dá a je tam aj určitá šanca že to aj dopozeráte do konca :) Keďže jeden a pol hviezdičky sa udeliť nedá, zaokrúhlim to na dve, asi vďaka Barbore Žileckej, šak čo, pre takýto film je to až až :) EDIT 15.2.2014: takejto sračke som dal dve hviezdičky? pánabeka... toto je úplný sranec!(13.1.2013)

• dopitak

Jo, i u nás to známe. Někdo docela schopný lobbovat ale neschopný točit dostane chuť za cizí prachy se někde ohřát u moře, případně na rovníku. Vytáhne si proto pár herců, patrně z nedostatku jiných pracovních příležitostí ochotných k čemukoliv, a za peníze sponzorů a koproducentů vyrazí na jih s permanentně zapnutou kamerou, vždyť v časech digitálních snímání nic nestojí a něco z té improvizace určitě použít půjde. Pavola Janíka neznám, ale tipnul bych si, že zatím se živil maximálně tak jako režisér hudebních klipů disko skupin. Třeba část na motorových přibližovadlech na moři měla kvalitu klipu Verony. Kamenem úrazu je ale kromě scénáře a dialogů, při nichž člověk nemůže nevzpomínat na Účastníky zájezdu, Lov miliardáře, „Jezero hrochů“ (Troška je „přítomen“ hodně, vždyť i ten kohout tu kokrhá) a podobné skvosty, samozřejmě i výběr herců. Labuda starší kromě rolí nezapomenutelných má za sebou i ty, na které by hlavně divák rád zapomněl co nejdříve, ale v Tak fajn možná ještě laťku o něco „posunul“. Labuda mladší by se dobře hodil do filmu o na doživotí odsouzených vrazích, ale nezpochybnitelný je i jeho přínos pro oblast dokumentů o přírodě, málokomu se totiž podaří zachytit vorvaně takhle pěkně zblízka. U Barbory Žilecké se jen čeká, jestli ty kozy ukáže nebo ne (chtěl bych tuhle slečnu vidět někdy po ránu, ještě než se zmaluje, stačilo by v televizi). Jedině snad Tomáš Palonder hraje postavu, která může v někom existovat, problém ale je, že podobné typy „free happy lidí“ bytostně nesnáším. A někdejší idol česko-slovenských mužů a pak taky Davida Krause Zuzana N. se tam jen mihne, aby se její jméno mohlo dostat do titulků hned pěkně na začátek a přilákat k tomuhle megašmejdu aspoň někoho. Z nostalgie. A k tomu Peter Bič prodžekt! No potěš koště.(7.9.2013)

• - Milanove (Marián Labuda ml.) zvonenie na mobile je zvučka z detskej relácie Ma-tel-ko (od r. 1973). (toi-toi)

• - Zuzana Plačková řekla: „Byla to má první herecká zkušenost ve filmu, ale bylo to úžasné, stejně jako Marián. Dobře jsme se bavili." (Sufferer)

• - „Nedostali jsme žádný scénář. Přišli jsme na plac a řekli nám, že si máme mezi sebou povídat, a když projde kolem Labuda, máme se začít smát," uvedla Zuzana Plačková. (Sufferer)