Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

Nyrahe

Tento film som mala stiahnutý už skoro rok avšak z nejakého nevysvetliteľného dôvodu som sa mu vyhýbala. Chyba! Možno som sa bála že to bude príliš nudné a predvídateľné a iba naoko napínavé avšak opak sa stal pravdou. Miestami som ledva dýchala, veľa scén bolo pre mňa veľmi šokujúcich a nikdy alebo len veľmi málokedy som si dovolila odhadnúť, čo sa stane či dokonca ako sa to celé skončí. Naviac Owen Wilson má moje sympatie a na túto rolu sa, aspoň podľa môjho názoru veľmi hodil a pristala mu. 5* , ďakujem za super filmový zážitok. ()

barny120

Na môj vkus celkom naivné, nelogické a niekedy prehnané. Mal som pocit že som čítal scenár, niektoré situácie boli príliš predvídateľné. Taký slabší priemer. ()

mdf

Docela napínavá skoro reality show o zaměstnanci firmy,který i s rodinou jede do Asie za prací a octne se v srdci převratu země.Brosnan se tu jen tak mihne,ale vysvětlí jednu pravdu o vměšování velmocí do jiných států.Svižné tempo,pohodová zábava. ()

Pucifalek odpad!

Debilní slátanina s naprosto žalostným hereckým výkonem tragéda Wilsona. Jak tohle koště může dostávat hlavní role, to fakt nechápu. ()

Tomas129

Vzhledem k tomu, že tam hraje Owen Wilson, tak jsem si říkal, že to bude jen nějaký jednodušší film, který moc vážný nebude. Od samého začátku jsem byl však velmi mile překvapen. Země nebyla jmenována, aby se někdo neurazil, což je dobře a nevadí mi to. Bylo to velmi napínavé bez zbytečných emočních keců a protahovaček. Také to nebyla nějaká americká či jiná (ruská, čínská, britská) propaganda o tom, jak všude jejich země šíří dobro. Naopak ke konci filmu se člověk doví překvapivé informace o tom, co se to tam děje a proč se to tam děje, což se mi hodně líbilo, protože se to vymyká tomu klasickému stereotypu, že zase někdo zlý těm chudáčkům američanům ubližuje. Takže opravdu suprový akčňák, který udržuje diváka po celou dobu v napětí. John Erick Dowdle - dobrá práce! :-) ()

Sebbe

Na to, jak mě začátek chytnul, byl konec slabý. Námět suprový, dlouho jsem byl v očekávání a strachu, co se kde stane. Působilo to dost realisticky a věřil jsem to i Owenovi, jakožto spíš komediálnímu herci. Jenže pak přišel hod dětí do dálky, ve správné vteřině objevující se James Bond a konec vlastně.. jen jako že to dobře dopadlo, ale pointa, výsledek, nebo cokoliv jiného nikde. ()

dudonko odpad!

Ajaajaaaj...po zhliadnuiti si preplachnie oči destilovanou vodou... A potom sa zamyslite prečo... Prečo si ubližujem... ()

podlet

Pokus Owena Wilsona zahrát vážnou roli dopad docela v pohodě, akorá sem se ne a ne přelejt přes ty jeho komedie. Člověk mu to pak moc nevěří. Nicméně celkově se jedná o poměrně syrově podanou akci. Filmu bych normálně věřil, že přesně takhle to bejt může. ()

T.E.Elf

Po filmové technické stránce dobrý film až na obvyklé detaily ihned krvavých kolen po pádu a pod. Napětí dobrý, má to dobrý svih až na jeden detail a to je zápletka. Tak primitivně anti -imperialisticky -kapitalistiky -korporačně -amerikanisticky provedená se jen tak hned nevidí. Srovnatelné asi tak s budovatelskými filmy z 50. let. ()

hunter.ex

V půlce filmu jsem byl v naladění pěti hvězdiček. Možná jsem jen měl správnou náladu, ale já se fakt bavil, chytlo to grády a zdálo se, že jízda jen tak neskončí. Když přišel do akce Pierce Brosnan, těšil jsem se na epické vyvrcholení, jenže k tomu nedošlo a závěr vlastně jen tak nějak vyšuměl. Finále se mi nezdálo moc uvěřitelné a uspokojivé, já pořád čekal, že to nejlepší teprve přijde. Škoda, našlápnuto bylo dobře. Po skončení jsem tak naladěný spíš na 3*, ale to by k filmu asi nebylo fér, proto dávám slabší 4. ()

floppy4

Malo to viaceré svetlé momenty čo do scenáru a to tiahlo celý film, že sa dal vôbec pozerať. Malo to však aj dve veľké chyby: Owen Wilson v hlavnej roli a otrasná kamera. A vlastne celkom odfláknutá réžia. Škoda, že Pierce Brosnan nedostal viac priestoru. ()

gggggg

Zaujímavý a dobre natočený film. Napätie by sa dalo krájať, trošku ma ale štvalo nelogické konanie postáv, ktoré bolo našťastie len v niektorých pasážach filmu. ()

sad12

Tento snímek je skutečně nářez. Film je brutální, tomu však dávám jako plus, jelikož to přidává na realitě. Owen Wilson byl přesvědčivý a i ostatní postavy, jedině s kým jsem měl problém, tak s postavou Pierce Brosnana. Jeho postava je nezajímavá a pro děj podle mě naprosto zbytečná. Nyní se posouváme k další věci a tím je záživnost celého filmu. Film byl nejzáživnější v jeho první polovině. A následně v druhé polovině už byl takový nudnější a zdlouhavý. To se ale i tak dá prominout. Takže, co říci na konec? Film je, jak jsem již několikrát řekl, brutální a rozhodně není pro slabší povahy. Z mnoha scén mi běží opravdu mráz po zádech. Film si ode mě získává krásných 75 %. ()

supg

Co se týče dávkování napětí, tak je to za 5hvezd! Ale realnost celého příběhu, kdy by byla rodinka mrtvá už asi 100x, tak to stalo za starou bačkoru. A jakožto otec méně, či více malých dětí, hodnotím tento film , jako odporný, protože z takovýchto zážitků by nemohlo vzejít žádné dítě, jako normální ()

dasl

Dosť dobre . Po dlhej dobe som videl film ktorý sa dal pozerať . Napínavé az takmer hororové . Určite nevhodné pre deti. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)