Začiatok jesene, opustená krajina. Miestny obyvateľ Michail (Vladislav Toldykov), ktorý je práve na love zveri, sa stáva nechceným svedkom, ako sa hŕstka mužov snaží zabiť iného muža, Andreja (Denis Švedov). Michail sa mu pokúsi pomôcť, no po tom, čo príde o auto, sa ocitne v ohrození aj on. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak vydávajú na dlhú cestu, aby sa zachránili. (metal.storm)

Daddko

Ži a nechaj žiť ...a zabi aby si sám prežil ? Film ako to počasie vo filme. Asi len pre tých ktorí majú vzťah k drsnej Ruskej prírode a v tomto prípade i Ruskej duši a nejazdia na mainstreame. Skvele zahrali hlavní protagonisti. Film ktorý som si v šedej kôre prehral znovu. Asi najviac mi utkvela posledná scéna kde sa objaví sučka Lajda. Najhoršiu scénu režisér našťastie inteligentne vynechal a nič lepšie asi urobiť nemohol. Potvdzuje sa, že aj bez potokov krvi, vodky, erotických scén a s dvoma hercami sa dá spraviť výborný film. Bykovovi sa to vydarilo. Za 5* ()

vozralec

Klasičtí ruští dementi plus jeden špekotýpek na pohodu. Podivně náhodně na sebe vždycky narazili. Chudák pejsek. ()

Equilita

"Žiť" je v tomto prípade skutočne trefný názov. Komorný, minimalistický film v ruskej vyprahlej divočine, podčiarknutý jednoduchým príbehom, scenárom a celkom šokujúcim záverom, ktorý ukazuje, že aj keď máte morálku a pevne dané zásady, všetko sa môže v momente zmeniť, ak vám ide o holý život. ()

sg.sysel

Konečně film, v němž má režisér odvahu v závěru nechat postavu zachovat se tak, jak by se asi zachoval skutečný člověk. Zajímavé momenty v psychologii postav doplňují výborně vybrané lokace (vesnice je úžasná) a herci. ()

ostre_pero

Úžasné! Spracovanie, aké vedia len Rusi, nič umelé, efektné, domyslené a prirobené. Len surová a drsná realita, silná myšlienka a človek sa pri filme nenudí ani chvíľku. Bravúrne predstavenie na čele s prvotriednym výkonom Denisa Švedova. ()