• Francie

Drama / Životopisný / Historický

Francie, 2012, 112 min

Christina Theret je přesně ten tip dívky, co se mě nelíbí. Pravda, ve filmu je nádherná a nedivím se, že Auguste Renoir zblbne, ale já bych ji ani nefotil, natož maloval. Jako vyňatek s Renoirova života je to velmi zajímavé, ale u toho bych zůstal. A bylo to celkem dlouhé, ke konci už jsem se nemohl dočkat konce.(18.3.2013)

Úplně stačí první dvě slova z obsahu a název filmu - AZUROVÉ POBŘEŽÍ + RENOIR k tomu abych byla spokojená. Jsem možná umělecky primitivní, ale film se mi líbil. Božský Pierre-Auguste Renoir. Krásná Christa Theret. Podmanivá Desplatova hudba. Úžasné obrazy plné slunce. Slunce ve vlasech, vítr na kůži, klid a šum stromů, cvrkot cvrčků a ladnost.(10.8.2014)

posledná scéna, ktorou končí film, je dojemná a maňifik... inak to je taký skôr nudný film, ktorý skôr stavia na výtvarnej stránke (kamera a scénografia sú fakt pekné, farby hravé), kde si oko polahodí na pekných ženských tvaroch a filmový milovník na to, že sa dozvie, ako sa k filmu dostal jeden z najväčších francúzskych režisérov a neposledným veľkým kladom filmu je úplne presný a famózny michel bouquet ako starý pierre-auguste(6.4.2013)

I pres Desplatovu hudbu, ktera me tam vylozene rusila (a evokovala Divku s perlou) je to velmi zajimavy film, u ktereho si nelze nevzpomenout na Vylet do prirody a jine kousky Jeana Renoira. A otevira to prostor pro uvazovani o smyslu a naplneni zivota i o ambicich. Kouzlo okamziku a zajem vzbuzujici Claude Renoir.(11.1.2013)

Ten letní větřík pohrávající si s listy stromů mě vždy dostane. Tenhle film, to jsou přímo vizuální orgie! Nejde o příběh, za ty dvě hodiny se toho moc neodehraje, ale obraz a atmosféra, ta mě absolutně odzbrojila. Pomalu plující kamera zachycuje nádherné azurové pobřeží a neskutečné odrazy slunce at už u stromů, řeky, věcí, či nádherného těla mladičké poslední múzy velkého malíře. Je to tak barevné a kouzelné, že mě to udržuje v němém úžasu. Hra světel a stínu je dokonalá, ta nádhera dýchá z každého záběru. A to vše dokresleno příjemnou hudbou. Velmi, velmi silný estetický zážitek!......."BOLEST ODCHÁZÍ......KRÁSA ZŮSTÁVÁ"(11.6.2014)