posledná scéna, ktorou končí film, je dojemná a maňifik... inak to je taký skôr nudný film, ktorý skôr stavia na výtvarnej stránke (kamera a scénografia sú fakt pekné, farby hravé), kde si oko polahodí na pekných ženských tvaroch a filmový milovník na to, že sa dozvie, ako sa k filmu dostal jeden z najväčších francúzskych režisérov a neposledným veľkým kladom filmu je úplne presný a famózny michel bouquet ako starý pierre-auguste(6.4.2013)

Umění pro umění. Doslova. Příběh nulový (vlastně to nejzajímavější z něj autoři vložili do závěrečného oznámení o pokračování života protagonistů), dramatičnost oscilující mezi kuchyňskou hádkou a spadnutím do louže. Zkrátka nic moc. Jediné, co táhne film nahoru je zpracování. Záběry/obrazy sklouzávají do kýče, který je ovšem nádherný. Zprvu mi to připadalo jako výprodej sekce dekorací v Asko nábytku, ale s určitým odstupem mi dochází, že kontrasty odstínů zelených s jasným oranžovým světlem a zrzavými vlasy Andrée k sobě báječně sedí a dokáží udělat dojem. I když je to film, který de facto nemá hlavní postavu (Renoir senior ho žere Renoirovi juniorovi a tomu ho zas bere Andrée), nic se v něm neděje a prakticky v něm o nic nejde, aspoň vypadá opravdu dobře.(27.3.2013)

Renoir je taký normálny film. Čo je zásadná výčitka tohto filmu. Film o oboch Renoiroch by mal byť výnimočný a nezabudnuteľný. Mal byť životnou úlohou Michela Bouqueta. Je "iba" jeho ďalšou skvelou úlohou. Inak film u mňa zabodoval svojou informačnou hodnotou, o súkromnom živote týchto dvoch velikánov som nič nevedel. Umelecky treba vyzdvihnúť kameru a hercov, scenár je tuctovejší. Ale kto povedal, že informačná hodnota diela je niečo menej, ako umelecká? Vadil mi dovetok, kde je porovnávaná kariéra Renoira ml. a jeho ženy, akoby ju tým tvorcovia chceli trochu dehonestovať. A to Renoir st. tvrdí, že si treba vážiť všetky ženy bez rozdielu. Čiže i keď ich kariéra skončí predčasne.(17.6.2015)

Christina Theret je přesně ten tip dívky, co se mě nelíbí. Pravda, ve filmu je nádherná a nedivím se, že Auguste Renoir zblbne, ale já bych ji ani nefotil, natož maloval. Jako vyňatek s Renoirova života je to velmi zajímavé, ale u toho bych zůstal. A bylo to celkem dlouhé, ke konci už jsem se nemohl dočkat konce.(18.3.2013)

Film jako takový na ty 4* není, ale absolutně mne zaujal život tohoto velice slavného umělce. Chvílemi vás to možná trochu nudí, ale vy budete na konci mile překvapeni tím, co vám chtěli filmaři především zdělit. Myslím, že se jim podařilo natočit příběh Renoirova syna s modelkou a říci tím to, co jsme nevěděli. Přeci jen byl jeho život asi zajímavější ve stáří.(13.1.2015)