posledná scéna, ktorou končí film, je dojemná a maňifik... inak to je taký skôr nudný film, ktorý skôr stavia na výtvarnej stránke (kamera a scénografia sú fakt pekné, farby hravé), kde si oko polahodí na pekných ženských tvaroch a filmový milovník na to, že sa dozvie, ako sa k filmu dostal jeden z najväčších francúzskych režisérov a neposledným veľkým kladom filmu je úplne presný a famózny michel bouquet ako starý pierre-auguste(6.4.2013)

Abych se přiznala, tak příběhová linie filmu pro mě tentokrát nebyla vůbec podstatnou, ale já si připadala jak v obrazové galerii, kde nestíháte pro tu nádheru a množství obrazů ani dýchat. Květiny ve váze, šaty rozhozené na posteli, kojící matka, pikniky pod modrou oblohou, úžasné přírodní scenérie alá Renoir a mohla bych pokračovat. Atmosféra mě doslova vtáhla do té doby a já se brouzdala v potoce, ležela ve vysoké trávě a nasávala to hřejivé teplo, které vyzařovalo z Renoirových obrazů. A já souhlasím s mnohými uživateli, kteří napsali, že kdo nemá k malířství žádný vztah, tak to pro něj bude možná hůř stravitelnější snímek, ale já osobně byla nadšená a souhlasím s tím, co vyjádřil slovy ve filmu i Renoir : "Obraz by měl člověka potěšit. V životě je dost nepříjemných věcí.".Díky za tenhle vizuálně krásný střípek ze života mého oblíbeného malíře.(11.1.2014)

Ten letní větřík pohrávající si s listy stromů mě vždy dostane. Tenhle film, to jsou přímo vizuální orgie! Nejde o příběh, za ty dvě hodiny se toho moc neodehraje, ale obraz a atmosféra, ta mě absolutně odzbrojila. Pomalu plující kamera zachycuje nádherné azurové pobřeží a neskutečné odrazy slunce at už u stromů, řeky, věcí, či nádherného těla mladičké poslední múzy velkého malíře. Je to tak barevné a kouzelné, že mě to udržuje v němém úžasu. Hra světel a stínu je dokonalá, ta nádhera dýchá z každého záběru. A to vše dokresleno příjemnou hudbou. Velmi, velmi silný estetický zážitek!......."BOLEST ODCHÁZÍ......KRÁSA ZŮSTÁVÁ"(11.6.2014)

Umění pro umění. Doslova. Příběh nulový (vlastně to nejzajímavější z něj autoři vložili do závěrečného oznámení o pokračování života protagonistů), dramatičnost oscilující mezi kuchyňskou hádkou a spadnutím do louže. Zkrátka nic moc. Jediné, co táhne film nahoru je zpracování. Záběry/obrazy sklouzávají do kýče, který je ovšem nádherný. Zprvu mi to připadalo jako výprodej sekce dekorací v Asko nábytku, ale s určitým odstupem mi dochází, že kontrasty odstínů zelených s jasným oranžovým světlem a zrzavými vlasy Andrée k sobě báječně sedí a dokáží udělat dojem. I když je to film, který de facto nemá hlavní postavu (Renoir senior ho žere Renoirovi juniorovi a tomu ho zas bere Andrée), nic se v něm neděje a prakticky v něm o nic nejde, aspoň vypadá opravdu dobře.(27.3.2013)

Film o malíři a jeho pozdních letech, fyzickém strádání, smutcích, krátkém sblížení se synem, nové inspiraci. Film plyne pozvolně, i když scény jsou plné emocí. Tváře herců jsou méně známé nebo úplně neznámé, a tak je možné se plně soustředit na příběh samotný. Některé scény působí svým nasvícením, barvami, mizanscénou, atmosférou jako obrazy.(11.11.2014)