Gumballův úžasný svět

• Velká Británie The Amazing World of Gumball (více)

Série(6) / Epizody(240)

Každodenní trampoty bláznivé rodinky v bláznivém světě. Převratný britský animovaný seriál pro děti i jejich rodiče a zvířecí společníky. (Česká televize)

Recenze uživatele honajz2 k tomuto seriálu (244)

The Burden (2014) (S03E21)

Tak tohle byla slabota. Nápad sice není špatný, ale moc mě to nebavilo a místy nudilo (a taky to někdy bylo trapné). Ani těch pár skvělých vtipů to moc nezachraňuje, takže víc jak 3* dát nemohu, bohužel. ()

The Bros (2014) (S03E22)

"Objektivně" je to za silné 4*, jenže ta scéna antiromantického rande je tak geniální, že už jenom kvůli ní tu pátou hvězdu musím dát. Protože u té jsem se zasmál tak dlouho, jako už nějakou dobu u ničeho. A Penny je hnedka po Darwinovi má nejoblíbenější postava. 5* ()

The Mirror (2014) (S03E23)

Objektivně zase za silné 4*, ale tady mě potěšilo finále, tak těch slabých 5* dám. Jinak to je opět skvělá epizoda. ()

The Pizza (2014) (S03E25)

Škoda jen toho odbytého konce, jinak bych dal 5*. Apokalyptický díl tady totiž ještě nebyl. Silné 4* ()

The Lie (2014) (S03E26)

Eh... až na ty Gumballovy výmysly v autobuse to za moc nestálo. Dost slabota, abych pravdu řekl. Slabé 3* ()

The Butterfly (2015) (S03E27)

Na to, jak jsem se bál, že zase půjde o sled scének (a taky že jo, ale bylo to tu chytře propojené) to bylo nakonec celkem fajn a docela jsem se i bavil. Takže proč ne. 4* ()

The Question (2015) (S03E28)

Díl o hledání odpovědi na otázku Jaký je smysl života? a s nejchytřejší odpovědí přijde ta nejnepravděpodobnější postava. A to jsem si myslel, že mě v tomhle seriálu nemůže už nic překvapit, ale evidentně jo... Každopádně tahle epizoda se mi líbila hodně a i když nemusím zpívání v animácích (byť z celého seriálu se mi jedna píseň hodně líbila a poslouchám ji už nějakou dobu), tady jsem si ten koncert planet překvapivě dost užil. 5* ()

The Saint (2015) (S03E29)

Tak tady už jsem měl pocit, že tvůrcům došli nápady a že by to celé vystačilo tak na 8 minut, protože od té scény, kdy Alan přijde o všechno (a pak to naprosto geniálně vymyšlenou náhodou dostane zpátky), mi to připadalo jako hodně navíc. Každopádně jsem si tuhle epizodu opět patřičně užil. 4* ()

The Friend (2015) (S03E30)

Celkem zdařilá parodie na Železného obra, které však k dokonalosti něco chybí. A jak v některých epizodách bývají useknuté konce, tady byl naopak, za celé ty tři série, konec nejuzavřenější. 4* ()

The Oracle (2015) (S03E31)

Matka Banána Joea (vypadlo mi jméno... Barbara?) je teda řádně divná... A i tuhle epizodu bych označil jako povedenou a k plnému počtu neměla daleko. Silné 4* ()

The Safety (2015) (S03E32)

No tak to ne, Darwin jako diktátor... Každopádně co z téhle epizody dělá geniální jsou nejen zábavné scény (kterých opět není málo) a do naprosté absurdnosti dovedený nápad, jako ta jeho nadčasovost. Fakt bych nevěřil, že tohle slovo někdy u animovaného seriálu pro děti (!!!) někdy použiji, ale jo, stalo se. Když si vezmu family friendly kontent na YT, Coppu a podobné kraviny, kterými se YT víc a víc zabíjí, nedá se v tom ta nadčasovost nevidět. Jasných 5* a líbil se mi i ten začátek, protože nějak takhle si představuji, že by vypadala ztracená epizoda jakéhokoli seriálu pro děti... ()

The Society (2015) (S03E33)

Z toho nápadu se podle mě dalo vytřískat víc, ale to je snad jediná výtka, kterou k téhle epizodě mám, protože jinak byla zase skvělá. 4* ()

The Spoiler (2015) (S03E34)

Tak epizoda je to dobrá, o tom žádná, ale ten konec jsem čekal nějak rozvinutější. I když ten nápad, co v něm tvůrci použili, nebyl blbý, ale i tak... 4* ()

The Countdown (2015) (S03E35)

Skvělý nápad, skvěle provedený a zábavný. Víc od tohoto seriálu ani nechci. Navíc podezírám tvůrce z toho, že mají hodně rádi 2001, během celého seriálu na ni bylo dost dost odkazů. 5* ()

The Nobody (2015) (S03E36)

Vyloženě mysteriózní epizoda, ale funkční a vtipná, i když ne dokonalá. A jedna nejmenovaná postava by zde mohla do budoucna mít velkou roli. 4* ()

The Downer (2015) (S03E37)

Nikdy v životě bych neřekl, že se tady dočkám parodie na Nicotu a The Quiet Earth, každopádně opět se to povedlo naprosto dokonale, se spousty dokonalých scén a perfektně vymyšleným závěrem. Zároveň je i tahle epizoda hodně psychologická... Což jenom potvrzuje, že mě Gumball pořád dokáže překvapit. 5* ()

The Egg (2015) (S03E38)

Tu oranžovou ženu (jméno si nepamatuji) vyloženě nesnáším. Je strašný snob, jak nějaká postava z Nenápadného půvabu buržoazie. Každopádně i když tady poprvé měla hlavní roli (no, i když...), opět se jednalo o povedenou epizodu, které ale k dokonalosti něco chybí. 4* ()

The Triangle (2015) (S03E39)

Sice je to slabých 5*, ale za tu povedenou parodii na Muže, který věděl příliš mnoho je udělím rád. Jinak se opět jedná o velmi povedenou epizodu. ()

The Money (2015) (S03E40)

Takže jsem přesně v půlce seriálu a pořád, pořád mě to dokáže překvapit. Tahle epizoda je totiž experimentální - a to velmi povedeně. 5* ()

Série 4 (2015) (S04)

I tady se mi jednu epizodu bohužel nepovedlo sehnat, takže zatím pevné hodnocení nedám, ale i přes dost skvělých epizod zde nebylo málo těch slabších a 4.série mi zatím vychází jako ta nejslabší. Tak snad se to ještě zvedne a nepůjde to dolů. ()