Téměř chlap

• Česko Henrik (festivalový název) (více)

Pětatřicátník Henrik (Henrik Rafaelsen) plánuje usadit se v novém domě se svou těhotnou přítelkyní Tone (Janne Heltberg) a najít si novou práci. Henrik má ale dost dětinské kamarády, se kterými nechce přerušit kontakt. Je Henrik připravený zříct se nezodpovědných radovánek a vyrůst z chlapce v muže? (Film Europe)

Zyne

(MFF KV 2012) norská pecka, oscilující na pomezí komedie a vztahového dramatu. hlavní hrdina je naprosto skvěle zahraný a jeho eskapády plynoucí z jeho nezodpovědnosti a nevyzrálosti, která se jaksi neslučuje s tím, co se od něj už tak nějak čeká s ohledem na věk, ženu, dům a blížícího se potomka, spolehlivě pobaví. a zároveň vzbudí to správné, co vzbudit mají. totiž, že ne pro každého je snadné vzdát se toho, co má rád a že místo pro kamarády, srandičky si člověk prostě uchovat chce. akorát se to musí sladit lepším způsobem, než se dařilo zde. každopádně, vynikající film a především scéna na autobusové zastávce je perfektní... ()

evil_ryu

Veľmi vtipná dramédia. Nárherné dialógy a scénky na ktoré len tak skoro nezabudnem (kamaráti v aute). Príjemný filmík. ()

janeke

Henrik je priemerný hňup, ktorému v podstate nič nechýba, má fajn frajerku, krásny domček, robotu a žije si svoj bezproblémový nórsky životný štandart. preto má prirodzene dostatok času na pocit, že už to nie je taká sranda ako kedysi a že nikam nepatrí, či čo. film je dôsledne vyskladaný z tých najbanálnejších situácií v širokej škále trápnosti a bezvýznamnosti. štyri hviezdy za detailné vypracovanie pocitu "všednosti". p.s. užívateľ sochoking má pravdu, nožík zmizol. :) ()

Brylin

Někomu zkrátka to dospívání trvá delší dobu a někoho puberta nikdy nepustí. Pod tlakem rozčarované a naštvané těhotné přítelkyně nakonec svitla i Henrikovi naděje, že si uvědomí zodpovědnost, jež chtě nechtě má. Filmu dominuje výkon Henrika Rafaelsena, kterému zdatně sekunduje Janne Haarseth. Snímek uteče až překvapivě lehce a aniž poučuje, poučí. Čtyři hvězdičky. ()

Fikus.xf

Po dlouhé době severský film, kde nejsou hlavní hrdinové vyšinutí úplně, ale jen trošku. Přijemně natočený film o potenciální disfunkci vztahu během těhotenství otevírající nová témata, kterými by se měla většina párů v tomhle životním zlomu zabývat. ()

LuccinyFilmy

Chovat se jako dospělý člověk je někdy těžké, pro Henrika je to v podstatě nemožné. Film má vlastně dvě roviny - na jedné se můžete skvěle bavit Henrikovými extempore, na straně druhé můžete soucítit s jeho partnerkou, která pořád marně čeká na to, až konečně vyroste. Skvělý snímek. ()

Horak

Banální nuda, zív..nehledejte tam, co tam neni. Další utrpěně vítězství v KVIFF hlavní soutěži. Máte to těžký, já vim. ()

Vesecký

Nejsem si jist, jestli popiska Film Europe se shoduje s tím, co jsem viděl. Dětinští kamarádi? Dvakrát tam byl s nimi na squashi, to ano, ale pak byl hlavně na nějaké sedánce se svými kolegy v práci, kde se hloupě opil a pak prováděl kousky hodné zastuzeného puberťáka, rozhodně nevím, co na čurání přes knihu Peter Pan v autě nebo na holubu u nosu je směšného. Pak se tam ještě schovával před kolegou za gaučem, v téhle trapné situaci bych se možná zachoval stejně, nu a na mozek mu šlo, že nemohl sexovat, takže pak rozčilen přišel za svoji maminkou a tam při siestě na gauči si hrál s pantoflaty. Kousíček psychologie tam byl v tom vztahu, ale milá přítelkyně se taky nezmohla moc na nic, akorát že je jí blbě jak to bývá při počátku těhotenství, a pak si stěžovala. Bylo to takové nesourodé, dohromady žádný děj, ani bych nevěděl, jak ho vyprávět. ()

jochanan

Severské filmy miluju a tahle komedie prostě neměla chybu. Křehkost vztahu je zde ukázána se vším všudy a vážně nechápu, jak to ta holka mohla všechno vydržet a v podstatě ho ani jednou pořádně neseřvat :)) Henrik a jeho pubertální kamarádi, jeho neschopnost začít fungovat jako dospělý chlap a nastávající otec - když si s něčím neví rady, tak se začne chovat ještě hloupěji, než si dovedete vůbec představit. Jsou to vlastně takoví severští Zoufalci s o něco menší dávkou černého humoru a o to větší tragikomičností. A výrazně lepším soundtrackem :)) 1/7 47th IFFKV ()

Rathalos

Zaujimavy filmovy pocin z Norska o tridsatpatrocnom Henrikovi,ktory zaziva v zivote krizu a ta sa odzrkadli v jeho vztahu s tehotnou priatelkou,s priatelmi i v novej praci,herecke vykony su na velmi slusnej urovni,pribeh je fajn a celkovo je to pekna psychologicka sonda do duse cloveka/ludi...:-) ()

Ihuj

Boha jeho! Konečně po delší době vidím film, který má atmosféru, emoce i vtip a pro změnu nemá konec :( V posledních minutách jsem se modlil, aby přišla nějaká pointa a nevyšumělo to do prázdna. A byl jsem zklamán. Cokoli nad to, co všichni známe a prožíváme, tam prostě chybělo. ()

Saintcrux

Príbeh rozpolteného 30-tnika Henrika, ktorý ešte stále nedospel. Film plný mužských pohlavných údov, bizarných situácií s klubovou atmosférou. Film lavíruje na hrane komédie a psychologickej drámy. Celkom dobrý film len mu škodí, že nejde viac do hĺbky a nemá zápletku. Priestor na to bol, keďže film má len 75 min. ()

Kellerman

Výtečné drama,do kterého až překvapivě často probleskují paprsky někdy laskavého,někdy až ostře černého a satirického humoru.Nadhled jde z filmu cítit i v nejostřejších scénách,díky čemuž mě Henrik příjemně překvapil. ()

boombang

Ztráta času - a s takovým krajně nesympatickým hrdinou (či spíše volem) bych se určitě kamarádit nechtěl. Nechápu, proč jsou zde všichni z toho filmu tak odvázaní... ()

iz67

Je obcerstvujici videt, ze severani muzou natocit totalni sracku. A ze se tady cely csfd z toho posere nadsenim. Polopaticka zalezitost, jejiz symboly jsou k nesneseni. Stupidni scenar a hlavni hrdina k nesneseni. ()

Blazis34

Nenásilné psychologické téma pojednávající o partnerské krizi mezi Henrikem a Tone má určitě něco v sobě. Nesnaží se vůbec za nic schovávat, působí přirozeně. Hned po deseti minutách filmu zjistíte, že nejde o americký či britský film, ale o závan ze severu. I kdyby mi nikdo neřekl zemi původu filmu, hned bych vypálil Norsko. Nevím proč, ale prostě to na mě tak působilo. Na druhou stranu mě toto dílo ale neuchvátilo a těch 74 minut bylo akorát. Dávám tři hvězdy hlavně za originalitu a výkony dvou hlavních herců - 45%. ()

DonBraso

Henrik Rafaelsen byl dobrý a začátek taky.Chlap co píše,s kámošema si zajde na squash,vychčije se do auta,má svůj smysl pro humor,kterýmu fandí jen jeho přítelkyně,která je těhotná.Budem čekat dítě Henriku a možná začne film být lepší?Bohužel vůbec.Film se trhne a Henrika porazí svoje já,který se celým filmem opakuje s divným koncem,kdy si sednu do sedačky.Nevím o čem to celé vlastně mělo být,protože ke konci jsem si říkal,že nevidím vůbec nic zajímavého.Chlap co má kámoše,v práci to není idylka,protože tam jsou na jiný humor a nezapadnu hned v práci je normální jev.Henrik a Tone skvělý,kdy mezi nima je to pouto trvajícího humoru a dané situace,ale jako celek si můžu jít klidně lehnout a prdět do postele a budu taky dětinsky jistý:) Malinko chyběla obhajoba,proč se nezměním... ()

jjjerry

Tak tento snímek mě hodně zklamal. Jako komedie mě to nepřišlo. Drama je to slabé, zápletka povrchní a bez děje. Jediné trochu zajímavé je ten netypický severský styl. Ale to nestačí. ()

Once Upon a Time in Vary

Once Upon a Time in Vary