Berserk: Ógon džidai hen II – Doldrey kórjaku

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅱ ドルドレイ攻略 (více)
všechny plakáty

Trilógia Berserk: Golden Age pokračuje druhým dielom s názvom The Battle for Doldrey. Hlavný protagonista Guts, ktorý je stále v službách Klanu Jastraba, pociťuje dôsledky rozhovoru svojho veliteľa Griffitha s princeznou Charlotte: cíti sa nedocenený a podvedený. Po triumfe nad nepriateľskou armádou je Griffith požiadaný, aby dobyl poslednú nepriateľskú pevnosť, zvanú Doldrey, v ktorej sídlia legendárni nosoroží jazdci na čele s nepremožiteľným bojovníkom, generálom Bosconem. (HDeer)

Maou

Druhá časť golden age trilógie, obsahujúca ešte viac krvi, násilia a nahoty, prevyšuje prvú časť po všetkých stránkach. Animácia s cgi prvkami pôsobí v niektorých momentoch umelo, no v iných je priam dokonalá. Prakticky nemám čo vytknúť, ale do 5* tomu stále niečo chýba. ()

sdf1

Film má skoro ty samé chyby jako ten předcházející. Odporné 3D animace je tu snad ještě více kvůli většímu množství akčních scén. Při scénách, kdy je na plátně více postav jsou často postavy v pozadí 3D a občas, třeba ve chvíli, kdy mají jásat, stále opakují ten samý pohyb. Vizuál je naštěstí jedna z mála věcí, které hodnotím negativně (bohužel však právě vizuál je dost důležitým faktorem při hodnocení). Kromě hodnocení celkového příběhu, který má za mě jen minimálně chyb, bych chtěl zmínit asi jen to, že film vynechal nebo pozměnil několik docela důležitých částí, ale jsem si skoro jist, že kdybych neviděl Berserka (1997), tak mi to skoro určitě nevadilo. dále spoilery! Avšak našly by se dvě části, u kterých by film udělal lépe, kdyby je ponechal jako v seriálu. Tím myslím část, ve které je ukázáno jaký vztah mají mezi sebou Griffith a Gennon (za mě by poté scéna, ve které se znovu potkají působila o dost lépe) a část na konci filmu, kde je rovnou ukázáno, jaký osud potkal Griffitha a Jestřábi. V seriálu se to totiž Guts (a s ním i divák) dozvídá, co potkalo Griffitha až když se k Jestřábům po roce vrátí a je to opravdu epický zvrat. ()

Fixa

Tak a teď jsem úplně spokojenej. Zatímco u prvního dílu jsem měl jisté výhrady, u tohoto dílu nemám žádné. Ani mi nevadí někdy zrychlený děj. I když toho mám načtenýho dost, nemám rád srovnávání a chytračení o tom, co tam chybí, co je tam navíc a podobný bláboly. Jó kámo, tak si to četl a nás to hrozně zajímá a chceme být poučeni.Samozřejmě to k tomu svádí, ale to přece nejde. Já obdivuju práci tvůrců. Až mi je líto, jak se s tim museli srát a pak to vydá na hodinu a půl a je po všem. Já myslím, že je tu vše podstatné. Děj je komplexní, animace úchvatná, hudba vhodná, bojové scény luxusní. Vše nabralo správný směr a já dychtivě očekávám další díl, protože teď teprve začne pořádný peklo! Jenom škoda, že to vypadá na ukončení, jako v seriálu. Docela rád bych toho viděl víc. Samozřejmě, že už by to nebyl Golden Age, ale bylo by skvělý, kdyby se dostalo na Gutse s cejchem a jeho "vymítání"(Black Swordsman). Pokračovat vlastně tam, kde to v manze začíná ((Golden Age je po několika kapitolách v manze vsunut jako děj,který se už stal (flashback)-oproti předloze by ve filmu šlo tedy všechno hezky chronologicky)). To není chytračení, ale jen vysvětlení, vo co mi jako de :-) PS: tip pro čtenáře - http://www.mangareader.net/96/berserk.html ()

A.l.a.d.a.r.

A nářez pokračuje. Vynikající remake který zatím pořád nezklamal. Chybějící scény trochu zamrzí ale nechtějme po tvůrcích zázraky přecijen zkracují děj anime minimálně desetinásobně a kdyby toho tam chtěli vměstnat víc tak se těch filmů snad nikdy nedočkáme. ()

Saryn

Dávám palec nahoru. Podle mého názoru je jen dobře, že se tvůrci nedrželi předlohy jako klíšťata a dali najevo i svůj pohled na děj. Co se postav týče tak Casca tu má rozhodně lepší charakter než v předloze. Není zde tak pitomá a během boje (pokud je zdravá) se už chová tak jak by se někdo vůdčí chovat měl. Dávalo i větší logiku co se lorda Adona týče a tím i vpád do Doldrey. (Jen nechápu jak mu prostě mohli nechat meč. xD) A potěšilo mě i že vynechali scénu s mečem od Zodda. Předloha sice tu scénu obsahuje, ale na bitevní věrohodnosti by to spíše jen ubralo. A hudba je během boje v lese super. Bylo to cítit španělským duchem xD, ale mělo to švih. ()