Interande

Krátkometrážní / Romantický / Experimentální

Česko, 2012, 15 min

Pavel Gotthard
  • Dragiii

Interaktivní film v českém provedení tu snad ještě nebyl, nebo aspoň o žádném nevím. Ačkoliv se jedná o nápaditý počin, který je jakž takž dobře zpracován, tím víceméně pozitiva končí. Pokud jde o interaktivitu, o kterou by mělo jít asi především, tak tam mi vadila jedna věc - a to výrazně. Přestože jsem si mohl vybrat z několika možností, obvykle jsem ale nevěděl, co se pod nimi skrývá. Pod jednoslovným pojmenováním možnosti jsem si představoval, že hlavní hrdina udělá úplně něco jiného, než ve skutečnosti udělal nebo řekl. V mnoha případech se z toho tak stala jen náhodná klikačka, ve které jsem doufal, že řekne něco rozumného. To se ale povětšinou nestalo. Dialogy a vedení děje mi navíc vůbec neseděly a herecké výkony nebyly taky zrovna to, co bych mohl pochválit. Nicméně se jedná o dobrý základ, na kterém by se dalo stavět. Možná kdyby autoři zvolili jiné téma než seznamování, uspěli by více. U tohoto je potřeba až moc velká interakce, protože takřka co člověk, to jiné chování, a vybírat v tomto příběhu jen ze dvou nebo tří možností (z kterých je navíc většina naprosto divná), je prostě zoufale málo. Navíc kdybych to měl hodnotit jako film, musel bych sáhnout asi hodně nízko. Ony dvě hvězdičky jsou spíše z milosti a za odvahu.(18.9.2012)

• ORIN

Podobných tendencí v minulosti bylo už několik (Kinoautomat, Rozpaky kuchaře Svatopluka). Všechny ale narážely na limity filmového média a přinášely přes dílčí volby vždy jediné možné vyústění. Interande se posunulo dál v tom, že přináší více možností, jak film ukončit, nicméně podstatné okamžiky se vždy odehrají totožně a v jisté fázi to stejně skončí u metody "pokus - omyl". Já chápu, že tvůrci mají určitou vizi, že zkouší nový model a testují možnosti média, ale chtělo by to asi více profesionální propracovanosti a méně naivního amatérského nadšení. Těžko se totiž rozhodovat mezi třemi možnostmi, kdy ani nevíte, co znamenají, protože u nich není popisek a navíc holka, která odmítá klišé, je klišé samo o sobě.(25.6.2015)

Sakra, jen 39%. Ale byl jsem z toho trochu moc vyjukanej. Dám si to znova asi tak, jak bych to udělal v reálu. Každopádně je to geniální projekt / hra. Dokázal bych si představit ještě mnohem více scén, více děje a hlavně vysvětlení každého výběru, co to znamená. Ale jinak paráda, jsem fakt nadšenej a ta holka...hmmm...k zulíbání. :) http://www.interaktivnifilm.cz/(11.1.2014)

Nápad je to výborný, ale ty balící hlášky jsou zlo. Jak kluk, tak slečna plácají strašidelné kraviny. A stačí se chovat jako hajzlík a je vaše (špatně poradit cestu, koukat na prsa)...Nevím koho to uráží víc, zda kluky, protože takhle trapně nebalí snad už nikdo, nebo holky, protože takhle arogantně se snad žádná nechová.(5.4.2017)

• michalkop

Pokud odhlédneme od technického řešení, které je zajímavě pojato v internetovém prohlížeči s různými efekty, tak nám zůstane jen velký paskvil. Technická kvalita těch videí dře, načítání je pomalé. Už úvodní scéna mě irituje se slovy "která teta to bude". Hlášky barmana nejsou tak strašné jako zbylých dvou účastníků. Možná nejsou tak strašné jen proto, že už se barman dál nevyskytuje. Ta kobyla je tak protivná, že bych jí už po dvou větách poslal do háje, ten týpek, co se jí snaží sbalit je dost ubohý rovněž. Celá dynamika příběhu je nevěrohodná - takto ve skutečnosti seznamování nefunguje! Vybírat odpovědi pomocí koleček, budiž. Ale bez tušení, co se pod kterým skrývá, vážně? 94% se rovná strávení noci na zastávce psaním na notebook plus ráno přitulení v sedě.(26.6.2012)

• - Na konci filmu si môžeme povšimnúť autobus s logom Adosa AS. Tieto autobusy jazdia v Juhomoravskom kraji a v kraji Vysočina. (JADIM)