Interande

všechny plakáty
Krátkometrážní / Romantický / Experimentální
Česko, 2012, 15 min

Interande je unikátní interaktivní film přímo ve tvém prohlížeči. Klikáním po obrazovce každou chvíli rozhoduješ, co bude dál. Čeká tě svižný příběh, spousta variant děje a několik různých konců.

Prožij rande očima hrdiny, který osloví dívku v klubu, a rozhoduj, kam se jejich schůzka bude ubírat. Oslníš ji? Zvládneš její všetečné otázky? Bude to fiasko, nebo počátek hezkého vztahu? (oficiální text distributora)

Tom_Lachtan

Interaktivní záležitosti jsou vždycky hodně fajn a tahle je navíc dost dobře zvládnutá technicky (filmařsky) a dívčiny ve filmu jsou vskutku sošné, ale tímhle pozitiva končí předně, hlavní postava je totální a naprostí debil, který ze sebe vypouští kraviny nevídané svítivosti a za takovou personu mám hrát? Nakašlat, chudák zrzka. Dál jsou dosti hloupě vymyšleny interaktivní prvky jako takové - občas zmiznou možnosti volby a ani u nich není jasné, co za pitomost vypadne a není jediná možnost jak to dopředu odhadnout. Dohráno jednou, pro nebývalou hovaditidu úhlavního blba hráno jen jednou. Škoda, příště lepší dialogy a jasnější volby, pak půjdu klidně na pět. ()

Jara.Cimrman.jr

"Dám ti do toho vodku, aby ti s ním líp utíkalo." Barman je fakt svině zákeřná, ale já jsem člověk hravý, tak proč si nezahrát? Hrajeme! A to i svědomím, že tahle holka úplně není můj typ, nachází se v pro mě neznámém prostředí a je pod vlivem džusu. Nakonec jsem ji nedostal, což je asi dobře pro nás pro oba, ale fakt mě bavilo si tohle rande proklikat. Opakovat to však nebudu. Moje ego totiž víc než jedno odmítnutí ke štěstí obvykle nepotřebuje. ()

Frajer42

Ty vole, já jsem frajer! Ty vole až k autobusu jsem ji dovedl a on ujel, hajzl. Tak šla pěcha, kráva. No co si budeme povídat...57% a nečekám, že to někdo zvládl lépe. Docela mě srala celkem malá volnost. Volba děvky prakticky neexistovala, takže jste se museli snažit sbalit tu nejvíce nedostupnou. Je to samozřejmě taková kokotinka na jedno použití a 10 minut. Rád bych si někdy střihl něco propracovanějšího a věřím, že v budoucnu se filmy třeba tímto interaktivním směrem budou ubírat. Tohle je tak za slabé 2*. ()

ORIN

Podobných tendencí v minulosti bylo už několik (Kinoautomat, Rozpaky kuchaře Svatopluka). Všechny ale narážely na limity filmového média a přinášely přes dílčí volby vždy jediné možné vyústění. Interande se posunulo dál v tom, že přináší více možností, jak film ukončit, nicméně podstatné okamžiky se vždy odehrají totožně a v jisté fázi to stejně skončí u metody "pokus - omyl". Já chápu, že tvůrci mají určitou vizi, že zkouší nový model a testují možnosti média, ale chtělo by to asi více profesionální propracovanosti a méně naivního amatérského nadšení. Těžko se totiž rozhodovat mezi třemi možnostmi, kdy ani nevíte, co znamenají, protože u nich není popisek a navíc holka, která odmítá klišé, je klišé samo o sobě. ()

juta

Když jsem to hrál poprvé, tak než jsem si rozmyslel co dám, tak kroužky zmizely a při načítání se mi to seklo a dál nerozjelo. Neví jestli to bylo rychlostí internetu nebo jestli to už nějak opravili. Dnes jsem to hrál zas a konečně jsem došel do konce, jen zatím né se 100% výsledkem, tak si to ještě budu muset zahrát, abych dosáhnul plného počtu :D ()

• Na konci filmu si môžeme povšimnúť autobus s logom Adosa AS. Tieto autobusy jazdia v Juhomoravskom kraji a v kraji Vysočina. (JADIM)