Stará puška

• Francie Le Vieux Fusil (více)

Blíží se konec války a Němci chvatně opouštějí okupovaná území jižní Francie. Městečko Montauban brzy volně vydechne, ale zatím se po ulicích ještě ozývá střelba a z poražených je cítit vztek a strach. Doktor Julien Dandieu se rozhodne poslat svou milovanou ženu a třináctiletou dceru Claru na venkov, na jejich starý zámeček, stranou od hlavního tahu německých vojsk. Když si ráno přijede pro svou rodinu, čeká ho nevyslovitelná hrůza. A Julien se rozhodne své blízké pomstít. (Levné knihy)

Terezka_9

Moje hodnocení je značně ovlivněné tím, že jsem film poprvé viděla včera. Určitě na svou dobu to musel být super film, ale mě přišel spíš značně naivní. ()

Braindead_77

Neskutečně dobrý film, v podání nejlepších Francouzkých herců. Z mého pohledu se jedná o jakýsi vyvražďovací postup, se spojením velké a tragické války. Námět je prostý, ale dokonalý: Doktor jede za rodinou na chatu, ale když přijede všichni jsou pobiti. Otec si vezme svojí milovanou starou pušku, a začne masakr. Vyvraždí na oplátku všechny německé vojáky těmi nejhoršími způsoby jaké existují. Ve filmů bylo i méně dialogů, tím pádem film nebyl tak "ukecaný". Pouze závěr se mi nezdál zas tak působivý. Ale celkově je film naprosto výborný. Z nějakých scén se mi opravdu udělalo špatně od žaludku, ale to nemluvím o Brandead - živí mrtví : ) Ovšem chápu ty, kterým se film nelíbí, protože já jsem naladěn na tyhle filmy hodně a nevadí mi. Výborný scénář. 95% ()

Indio

Ze zarytýho pacifisty po pomstychtivou mašinu na smrt, zcela uvěřitelnou formou. A Já souhlasím-Zabij ty náckovsky svině!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

mdf

Francouzský venkov,konec války a ujíždějící němci,ale............ten fim jsem viděl v 15 letech a dodnes ho mám v paměti,scéna s plamenometem atd.na tu dobu hodně realistický natočené akční scény,pro mě i po tolika letech zase jeden velký filmový zážitek ..... ()

cincala

Stará, dobrá francouzská kinematografie...V 60. a 70. letech kralovala v čs. kinech, když zpoza oceánu jsme toho mohli vidět opravdu málo. U mě kraloval Gerard Philippe, Jean Marais, Jean Gabin, Fernandel, Bourvil, Louis de Funes, Belmondo, Alain Delon aj. Filmy jako Kapitán Fracasse, Hrbáč, Tři mušketýři jsem viděl nespočetkrát. Stará puška patří mezi nejlepší francouzské filmy. Vždycky mě ten příběh dojme a přinutí k zamyšlení. Jaké jsou hranice lidské tragédie a co vše může člověk udělat pro pomstu. Jak žít dál bez těch, které jsme milovali. Noiret skvělý. Chtěl bych vědět, co si o všem kolem německého sadismu myslela Romy Schneider. Ta, jejíž matka byla oblíbenkyní Hitlera a Goebelse. Ta, kterou největší zrůda v dějinách lidstva hladila na Berghofu po vláskách. ()

Lord_Okurka

S určitou nadsázkou je to taková kombinace Wolfensteina a červené knihovny. Dost mi vadila ta melodramatičnost a patos, který tahal za vlasy. Noiret je každopádně skvělý, plytký scénář svým herectvím do značné míry zachraňuje. Šablonovití "zlí" esesáci jsou nudní a nevěrohodní. Noiret tak nemá důstojného protihráče a v podstatě se jen utápí v sebelítosti ve filmu vyjádřované otravnými flashbacky. O válečných zvěrstvech a vypořádávání se s nimi dle mého názoru mnohem lépe vyprávi například takové Oběti války. ()

Beliel

Velmi silný příběh jedné rodiny, jedné obyčejné vesnice, která měla bohužel tu čest potkat se s prasaty z SS, kteří nemuseli, ale chtěli...Při představě co se muselo dít při tažení na východ... ()