poster

Girls Against Boys

Drama / Thriller / Krimi

USA, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zl0
  ****

  Už dávno ma nezanechal nejaký film s tak zmiešanými pocitmi. Tú zatrpknutú šialenú kravu nenávidiacu všetko čo má penis som nemohol ani cítiť a hlavná hrdinka bola doslova neuveriteľná v tom najhoršom zmysle slova. Psychika tej postavy sa menila s každou scénou. Klasický revenge príbeh tiež nič nového a klišé koniec si to tak veľmi pýtalo nemať, že ho tam asi naschvál dali aby urazili diváka čo by ten film mohol mať rád. Na druhú stranu to malo akúsi magickú atmosféru aj vďaka skvelej hudbe, zaujímavým prechodom medzi scénami a celkovo ma to bavilo. Hovadina.. ale dobré to bolo. ..hmm(26.2.2013)

 • Silviaxx
  ****

  Girls against boys je z kategórie filmov, ktoré utečú ako voda a ja si to ani nestíham uvedomiť. Zásadne je to vďaka skvelému spracovaniu a dobre vystavanému príbehu, čo ma okamžite vtiahlo do deja a nepustilo až dokonca. Ako bolo povedané nejedná sa o jednoduchý revenge typu "čreva ven", čo teda napovedá aj žánrové zadefinovanie tohto snímku, kde horor uvedený nie je. Tento revenge išiel o niečo viac hlbšie a bol tak trochu psycho - to však nie je niečo, čo by mu uberalo na kvalite, skôr posúva jeho atraktivitu ešte o stupienok vyššie. Trošku ma mrzí, že Howard nebol na obraze dlhšie, ale napriek jeho menšiemu priestoru sa zas dokázal predstaviť v úplne inom význame, a teda len opäť potvrdil svoje schopnosti. Inak sa plne stotožňujem s Flipnicovým komentárom, ktorý mi doslova zobral slová z úst (písmena z prstov?:D).(29.1.2015)

 • Flipnic
  ****

  "Nemůžu prostě!! Tenhle nic neudělal!! PRÁSK!!" ... odpověď: "Každej něco udělal ..." Perfektní kousek, kterej evidentně naprosto nikdo nepochopil ... Nejde o "rape and revenge", ale o drama se silně ženským tématem na pozadí "jemně zpracovanýho" (obtížný to napsat ..) "rape and revenge" subžánru, kdy se ale nejedná o exploitation!! Tady kdo hledá nebo hledal exploitation tak je vedle!! To pozor!! O tom to není, tady jinde jsme, to jest jiný příběh jiná vesnice ... :)) Kdyby diváci s "odpadama!" dávali doprdele trochu víc pozor a sledovali témata, která se objevují ve vyučovacích hodinách hlavní hrdinky, mohli by dojít k závěru, že zde se nejedná o pomstu, nejedná se ani o exploitation, ale jedná se o drama zpracovávající syrově postavení ženy a muže v "kulturně-moderní-sexuální" době, kdy obě pohlaví těžce a nekompromisně zneužívají svoje zbraně a dovednosti vůči tomu druhému a doslova se požírají jako kudlanky při a po sexu ... Mistr J*A*S*M je opět zcela vedle, kdy nepochopil základní nyance a nitky a když tam holt netekly střeva chlápci dostávali těžce na prdel, asi mu to způsobilo v mozku pocit silné nelibosti. Já jsem normální člověk a přijímám to co film předkládá. Ano, chlapi jsou hovada a znásilňují ženský téměř na potkání, využívají větší fyzickou sílu, zastrašování a společenské postavení. Dělají si s ženskýma co chtějí. Ale ženský jsou némlich to stejný. Ví, že zdravýmu chlapovi prostě těžce od přírody šimrá v koulích a od toho se mu zatemňuje mozek jen když vidí krátkou sukni a pěkný nohy u pěkný holky a ví, že jsme v takové situaci slaboučcí jak caparti na písečku. Můžou nás dostat kam chtějí a doslova nás utopit ve vlastních psychických sračkách, v okamžiku "zatmění" dokáže být ženská zcela při smyslech a klidně nám odřezat hlavu ostnatým drátem ... Ani jedno pohlaví není "lepší a horší" a ani jedno není morálnější. Jde jen o aktuální postavení v historicky daných podmínkách a společenských úrovních. A o tom tento sakra chytře udělanej film je !!!! A kdo to nepochopil, musí se od života ještě hodně co učit ... (Andrew Howard samozřejmě potěšil a absence graficky znázorněných mordů nevadila...)(28.1.2015)

 • kaylin
  *

  Americký snímek „Girls Against Boys“ balancuje na hranici čehosi, co mohlo být exploatačním revenge filmem, ale zároveň něčeho, co mělo být drama o tom, jaké je postavení žen a jak se ony mají bránit, případně že někdy musí prostě předvést sílu ony. Nemůžu si pomoct, za mě nefunguje ani jedna rovina a já jsem si snímek „Girls Against Boys“ opravdu protrpěl.(15.6.2020)

 • Tred2
  **

  Nemuselo to být ani tak hrozné, ale bohužel. Scény se hrozně vlečou, střihač s režisérem se s tím moc nenadřeli. Všichni chlapi ve filmu - smutný prkna, "zlá holka" bez konkrétního motivu - šílená (because f*ck you), ta druhá zase naprosto debilní. Jak to celé proběhlo asi ani nemá smysl řešit, řekl bych k tomu jen to, že kategorie sci-fi by padla na míru. O tom, v jakém rozpoložení hlavní představitelka nakonec byla, nemůžete vlastně ani spekulovat (resp. ten kdo to psal to sám neřešil a bylo mu to jedno). Takže ve výsledku dostante klasickou 90-minutovku, která mohla být klidně v podobě krimi-comedy/drama kraťasu a nemusel být žádný problém. Pokud se na tohle opravdu chystáte, tak doufám, že máte foot fetiš, protože to je jediný směr ve kterém vás tento film může uspokojit. 1-2 je vesměs legit rozsah hodnocení, ti co dávají odpad!, netuší co všechno za sr*čky se natočilo.(4.8.2013)