Girls Against Boys

Drama / Thriller / Krimi

USA, 2012, 93 min

• pornogrind

Jedná se o tak trochu netradiční rape & revenge. Asi chápu co tím chtěl " básník " říct, ale zvolil na to ( pro mě ) blbou formu. Děj měl být víc propracovanej a charaktery postav líp propracovány aby to mělo ten kýženej efekt. Absence násilí by nevadila. Spíš mi vůbec nesedlo obsazení hlavních ženských postav. Kamera byla toporná a hudební doprovod taky za moc nestál. Jediný co mě potěšilo byla účast Andrew(a) Howard(a). Sice se jedná jen o párminutovej štěk, ale zase jde o roli která je pro Howard(a) né až tak typická. Zkrátka a dobře není to takovej hajzl jak v jeho ostatních filmech. Jinak mě tenhle kousek moc neoslovil. Nápad dobrej, ale zpracování je mizerný. Slabší 2 hvězdy.(20.7.2016)

• J*A*S*M

Normálně bych dal obligátní "dvě hvězdičky za řemeslo", ale čeho je moc, toho je příliš, a tohle je pravděpodobně ten absolutně nejvíc nejdebilnější a nejprimitivnější rape and revenge exploitation, který jsem měl kdy tu smůlu vidět. Shae je hodná mladá holka, randí se starším chlápkem. Ten ji odkopne, protože se chce dát zpátky dohromady se svou manželkou. Shae je nešťastná. Skamarádí se s emancipovanou rudovláskou, jdou spolu na párty a pak pokračují na byt se třemi mladíky. Cestou domů ji jeden z nich znásilní. Tehdy se dívky vydávají na "spravedlivou" cestu za pomstou, při níž zavraždí libovolného příslušníka mužského pohlaví, který jim udělal něco špatného. Třeba se na ně mlsně podíval. A tak. Po silnější sebereflexi nikde ani stopa, závěr směšný. Nedoporučuju asi nikomu, možná tak studentkám gender studies.(13.2.2013)

Už dávno ma nezanechal nejaký film s tak zmiešanými pocitmi. Tú zatrpknutú šialenú kravu nenávidiacu všetko čo má penis som nemohol ani cítiť a hlavná hrdinka bola doslova neuveriteľná v tom najhoršom zmysle slova. Psychika tej postavy sa menila s každou scénou. Klasický revenge príbeh tiež nič nového a klišé koniec si to tak veľmi pýtalo nemať, že ho tam asi naschvál dali aby urazili diváka čo by ten film mohol mať rád. Na druhú stranu to malo akúsi magickú atmosféru aj vďaka skvelej hudbe, zaujímavým prechodom medzi scénami a celkovo ma to bavilo. Hovadina.. ale dobré to bolo. ..hmm(26.2.2013)

• Tred2

Nemuselo to být ani tak hrozné, ale bohužel. Scény se hrozně vlečou, střihač s režisérem se s tím moc nenadřeli. Všichni chlapi ve filmu - smutný prkna, "zlá holka" bez konkrétního motivu - šílená (because f*ck you), ta druhá zase naprosto debilní. Jak to celé proběhlo asi ani nemá smysl řešit, řekl bych k tomu jen to, že kategorie sci-fi by padla na míru. O tom, v jakém rozpoložení hlavní představitelka nakonec byla, nemůžete vlastně ani spekulovat (resp. ten kdo to psal to sám neřešil a bylo mu to jedno). Takže ve výsledku dostante klasickou 90-minutovku, která mohla být klidně v podobě krimi-comedy/drama kraťasu a nemusel být žádný problém. Pokud se na tohle opravdu chystáte, tak doufám, že máte foot fetiš, protože to je jediný směr ve kterém vás tento film může uspokojit. 1-2 je vesměs legit rozsah hodnocení, ti co dávají odpad!, netuší co všechno za sr*čky se natočilo.(4.8.2013)

• kaylin

Americký snímek „Girls Against Boys“ balancuje na hranici čehosi, co mohlo být exploatačním revenge filmem, ale zároveň něčeho, co mělo být drama o tom, jaké je postavení žen a jak se ony mají bránit, případně že někdy musí prostě předvést sílu ony. Nemůžu si pomoct, za mě nefunguje ani jedna rovina a já jsem si snímek „Girls Against Boys“ opravdu protrpěl.(15.6.2020)