Cirque du Soleil: Vzdálené světy 3D

(divadelní záznam)
  • USA Cirque du Soleil: Worlds Away (více)

Magické putování cirkusovým světem Cirque du Soleil po jejich fantastických show počínaje KATM, přes „OTM" až po THE BEATLESTM LOVETM a ještě dál! Filmoví vizionáři James Cameron (Avatar) a Andrew Adamson (Shrek) vás zvou na působivé filmové dobrodružství, jaké jste ještě neviděli! Skákejte, létejte, plavte a tancujte se členy legendárního cirkusu Cirque du Soleil a staňte se spolu s nimi průvodci mladé dvojice při jejím „kouzelném putování"* do vzdálených světů za hranice veškeré fantazie. (oficiální text distributora)

Estrellita

Vizuální orgie! Další ze snímků, u kterých jsem se málem počurala blahem. Kdybych to viděla ve 3D, nebylo by to "málem"... a vidět Sluneční cirkus naživo - to bych tím blahem asi rovnou umřela. Skvělá hudba, neuvěřitelné fyzické výkony, nádherné kostýmy a to poetické pojetí - dokonalost sama! Nikdy se mi nestalo, že bych bulela u filmu bez děje... až teď. Paráda! ()

plechulka

Jako u většiny filmů se záznamem výkonů Cirque du Soleil jsem měla chvíle pocitů čisté estetické poezie - pár minut, vteřin(?), kdy do sebe všechno skvěle zapadne - hudba, choreografie, kostýmy - a jen jsem zírala a užívala si to... a zbytek jsou "jen" vynikající cirkusové výkony... Ale kvůli těm nepředvídatelným okamžikům se vždy ráda na jejich filmy podivám. ()

bohemia_regent

Jestli je tohle divadelní záznam, pak by podle stejné logiky musely mezi divadelní záznamy patřit i Lipského filmy Cirkus bude! a Cirkus v cirkuse. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Cirque du Soleil: Vzdálené světy. ()

Yarwen

Můj sedmý Cirque du Soleil - jak si povede poprvé bez diváků, říkal jsem si, bude mít blíž k famóznímu Quidamu nebo slabé Amaluně? Nebo bude úplně jiný? Ani tak, ani onak, stále se jedná o cirkus balancující na paprsku Slunce, i když v tomto případě spíše na paprsku měsíčním. Rovněž název by měl znít "Vodní svět" než světy vzdálené. Tentokrát se mi zdálo, že jsou ještě více vytlačeny stranou artistické výkony na úkor větší barevnosti či efektů a jako vždy parádní výpravy, především kostýmů. Takto se dnes dělá velký cirkus, jež dokáže zaujmout a líbit se, byť třeba zpomalené záběry mi zde připadaly nepatřičně. ()

hEROic

muj prvni Cirque du Soleil a nemuzu se dockat dalsiho :) uhranciva choreografie, neskutecna predstaveni a nepochopitelne fyzicke vykony... nektere casti trochu chaoticke, ale co... velka parada! 85% ()

loki5

V podstatě takový průlet několika představeními Cirque du Soleil ve 3D podání. Plně využité 3D a neskutečný vizuál. Mám pro tyhle cirkusáky slabost a tohle je prostě bomba. 90% ()

Evander

3D: Vzdálené světy jsou příběhem sice slabší než Varekai, nicméně stále velmi dobré. Audiovizuální zpracování je úžasné a zejména 3D je zde hodně znát a zážitek ještě výrazně umocňuje. ()

Tamten

Krásné nápady, kdy si někdo maximálně vyhrál s efekty, choreografií a spoustou dalších věcí. Jen mě trochu mrzí, že narozdíl od dříve natočených vystoupení je zde mnohem víc kladen důraz na estetičnost celku, působení kulis, světel atp. a trochu se vytrácí výkony jednotlivců. I když i v tomto ohledu tu vidíme věci, kterým se občas nechce úplně věřit. ()

Solverino

Bombastique! Jako vždycky profesionální výkony za hranicemi fyzikálních možností! Nádherné kostýmy a skvělá hudba (i když Beatles opravdu nemusím!). Super! ()

sto7ra

říkejte si co chcete, ale tohle je nejromantičtější konec!!!! jakoby ve vás znovu vyvolal touhu, kterou má snad každý člověk - létat. úžasný výkony. i když byl děj sám o sobě někdy zvláštní a jakoby nesouvisející, stejně to byla úžasná podívaná. a hudba taky dobrá. prostě cirque du soleil. na živo to musí být určitě mnohem mnohem lepčatější, ale převést něco takového na plátno je umění. jen možná bojová scéna na stěně by měla větší efekt, kdyby nebyly zabírána z toho pohledu, kdy jsou vidět lana. ()

gruzdej

Perfektní. Choreografie, hudba, výprava, výtvarná část... Jen naživo to musí být ještě lepší, paralelní děje prostě střih nemůže dohnat. ()

kolly13

Fantastická možnost vidět možnosti těla (bez viditelného jištění) a s úžasem promakanosti do detailu. A jelikož jiné představení viděno na živo a je to fakt na ostro, stále překvapuje. A o tom je Cirkus. ()

illilay

krááááásne, hudba úžasná.... hladivé, ani slová nechýbali :) osobne mi chýbali dlhé vlasy na hlavnej hrdinke, ale to je v podstate nič :) len osobná preferencia.... ()

kratajirka

Nádherná výprava do říše a zákoutí patrně nejkreativnějšího a nejprovedenějšího cirkusu všech dob. Soleil není jen o charašo rusijských artistech, nýbrž o hudbě světového formátu, umění a především pak WauEfektu každých 5 minut. 4 hvězdy za televizní zpracování, 5 hvězdu si nechám na livePerformance. :) ()