Paříž-Manhattan

Paris-Manhattan

Paríž-Manhattan

Romantický / Komedie

Francie, 2012, 77 min

Zase jedna kouzelná romantika s tóny Francie. Nádherný svěží závan francouzského vzduchu do našich kin přeplněných americkou produkcí. Velmi hezká a sympatická ústřední dvojice, plno humoru a to celé zabalené ve francouzské atmosféře! Voila! Třešničkou na dortu je Woody Allen a to nejen na plakátu, ze kterého vtipně glosuje chování a myšlenky hlavní hrdinky Alice, tzv. "ošklivého kačátka", která myslí a jedná "jinak". Snímek s odlehčujícím humorem, který omezuje přílišnou přeslazenost, působí něžně a vlídně. Po dlouhé době jsem narazila na film "do nepohody", který si budu moci pouštět opakovaně - inteligentní, romantický, vtipný, bez nutnosti hlubokého přemýšlení.(15.2.2013)

Franaticí tyhle zaláskovaný pusinky uměj docela vtipně zabalit. Na bijáček jsem šel kvůli Alici Taglioni což mně mírně zklamalo, protože jak už ze sebe vysoukal kolega dopitak, taková čičinka jako v Dablerovi tady bohužel nebyla. Za nejvtipnější scénu považuju dvojitou "vloupačku" do bytu sestry/dcery to byl fakt libovej ha ha zážeh. Řek bych, že bijáček je víc holčíčí, ale jako zábavná zamilovaná holčíčí hračička fungoval docela dobře i mým směrem.(26.11.2012)

Romantická komedydráma, ktorá sa až do konca drží veľmi solídne. Žiaľ totálne pokazený a odveci záver ju kazí. Taktiež pokus o charakterovku mi prišiel neúčinný a nehodiaci sa k postavám. Škoda, lebo herci sa snažili, boli presní a celkom aj sympatickí. A Woody mohol len a len potešiť. 3 z 5 ( Kino Film Europe, BA)(7.3.2014)

Film působí jako pocta Allenovi, kterého stylově nemusím. Příběh je přirozený, ze života, je z něj znát Francie a to je dobře. Alice není moc společenská a má hezčí sestru, která ji vyfoukne chlapa, který se jí konečně líbil. Nikoho nemá, rodina jí neustále někoho dohazuje. Ale děj má i další linie; není to výrazná komedie, spíš má občas takový nádech, zasmál jsem se všehovšudy dvakrát. Kromě ALice, kvůli které jsem si film pustil stojí za zmínku i Michel Aumont a Patrick Bruel. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 5 | humor 2 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4(8.12.2012)

Pre fanúšikov W.Allena. Monológy W.A. sú trefné, plagát s jeho podobizňou ma bude ešte dlho držať a všetky jeho vtípky taktiež. Paříž-Manhattan je nielen o Woodym, ale aj o hľadaní toho vyvoleného. A to spôsobom typicky francúzskym. Snaha o vtip ala groteska. Zároveň sa zdá, že tento film chcel mať v sebe niečo, čo je pre Allenovské filmy typické a špecifické a keď sa to použije v iných, vyzneje to tak trochu na silu a gýčovito.(14.5.2013)

• - Moudrosti, které promlouvají na Alici (Alice Taglioni) z plakátu, jsou řečené hlasem Woodyho Allena. (Terva)

• - Ve snímku se objevuje záběr na plakát k filmu Match Point – Hra osudu (2005). (IQ Tiqe)

• - Natáčení probíhalo v Paříži. (Terva)