Reklama

Reklama

Vikingové - Série 4 (2016) (série)


Všichni jeho andělé (S04E15)

(epizoda)
  • Irsko All His Angels (více)

Ragnar požádá krále Ecberta, aby jej vydal králi Aellovi, který je odhodlaný Ragnara popravit. Ecbert souhlasí poté, co mu Ragnar slíbí, že svému synovi Ivarovi řekne, že pomstu bude nutné vykonat na Aellovi, nikoliv na Ecbertovi. Ecbert zařídí poslední setkání Ivara s Ragnarem. Ragnar ovšem Ivarovi naopak sdělí, že bude nutné se pomstít Ecbertovi, nikoliv Aellovi. Ragnara převáží za Aellou v kleci slepý kočí, čímž sepodle Ragnara naplňuje věštcovo proroctví, podle nějž měl zemřít v den, kdy jej uvidí slepec. Cestou Ragnar v myšlenkách diskutuje s věštcem o jeho proroctvích. Král Aelle si svého zajatce přejímá a slibuje, že jeho smrt pomstí všechny křesťatnské duše, kterým Ragnar a jeho vikingští druhové ublížili. Ragnara Aellovi vojáci mučí a poté jej shodí jámy plné jedovatých hadů, ve které Ragnar umírá. Jeho smrti přihlíží i král Ecbert, který se nemůže vzpamatovat z toho, e poslalpřítele na smrt. Ecbert ovšem zajistil Ivarovi bezpečnou plavbu zpět do Kattegatu. Když se Ivar vrátí, jeho bratři mu sděluji, že jejich matka Aslaug byla zavražděna Lagerthou. Ivar jim sdělí, že bude nutné pomstít otcvou smrt v Anglii, ale zároveň začne v mysli spřádat plány na mstu Lagerthě. (TV Prima)

(více)

Recenze (28)

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

”I do not believe in the god's existence. Man is master of his own faith, not gods. The gods are man's creation, to give answers that they are too afraid to give themselves.” Trpký koniec dlhej Ragnarovej cesty, ktorú bolo vo drvivej väčšine epizód radosť sledovať. Travis Fimmel si ešte raz zaslúži poklonu, veď si tu koniec-koncov i zrejme našiel svoju životnú úlohu a vytvoril jednu z najlepších seriálových postáv vôbec. PS: Palec hore za Ódina v závere. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Treba uznať, že dve po sebe idúce epizódy seriálu Vikingovia priniesli väčšiu kvalitu, ako celá prvá séria. Koniec legendy Ragnara Lothbroka, ktorý dokonca odráža historické fakty, bol v podaní réžie zvládnutý naozaj veľmi dobre, zároveň bol dôstojnou rozlúčkou s Ragnarom (možno sa ešte objaví v niekoho víziach) a ponúkol priestor k tomu, aby sa dej odvíjal viacerými smermi a nebol One man show v podaní Ragnara. Udalosti na Kattegate naznačujú, že svojimi intrigami by sa seriál ešte mohol blysnúť a dal by tak aspoň sčasti zabudnúť na prvé dve série. Stabilné dvojhviezdičkové hodnotenie Tryskomyši jej zvýšilo počet hodnotení a zrejme aj zdvihlo sebavedomie... ()

Reklama

maruna0007

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

SPOILERY: Tuhle epizodu nebudu hodnotit, protože nevím jak. Zakončení Ragnarova příběhu může být pro někoho zklamáním. Pro mě středně. Přesně takhle totiž Ragnar umřel i ve skutečnosti. Asi patnáct minut před koncem mi začali téct slzy. Celkem dost slz na ty předchozí epizody. No a závěr? To jsem bulel jak malý dítě. Ragnar odešel jako největší Viking, který do poslední sekundy svého života naděloval strach svým nepřátelům. Jeho poslední proslov mě dostal. Ragnar Lothbrok navždy zůstane v mém srdci jako ta nejlepší a nejlíp zahraná( Travis Fimmel ) seriálová postava. Budu koukat do té doby než Ragnarovy synové nevykonají svou pomstu. Pak končím s tímhle seriálem, protože bez Ragnara nikdy už dál. ( no, koukám pořád mimochodem :-D ) ()

jarmik 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na spoilery už asi není třeba upozorňovat, protože jsem asi poslední, kdo se k Vikingům dostal až teď. :) Jelikož legenda praví, že byl Ragnar Lothbrok popraven králem Aellou svržením do jámy s hady, předpokládal jsem, že to k tomu dospěje. Libí se mi, že alespoň v té kleci se z Ragnara ještě na chvíli stal největší drsňák, co kdy v nějakém seriálu byl. Strašně mě štvalo, když z něj tvůrci udělali trosku, která se ponižuje. Nakonec ale naháněl svým nepřátelům hrůzu do posledního dechu. Doufám jen, že jej jeho synové, z nichž jsem zatím alespoň trochu oblíbil snad jen Ivara, skutečně pomstí a useknou hlavu nejlépe všem anglickým králům, místo vyvražďování bezmocných lidí v klášterech a mešitách a chlastání s Rollem, největším zrádcem seriálu... ()

PozorGranat 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

SPOILER Milník seriálu. Díl, který pokračování dějství otočil o sto osmdesát stupňů. Nyní se z novely stal román; děj již nerozvíjí osud jedné postavy, ale točí se okolo mnoha vedlejších - ze kterých se, pochopitelně, staly hlavní charaktery seriálu. Podle mého názoru to byl až moc rychlý spád osudu Ragnara, určitě by se z jeho života dalo vyždímat více; a ač to bylo nevyhnutelné, nečekal jsem to tak brzy. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama