Všichni jeho andělé (S04E15) (epizoda)

• Kanada

All His Angels

Všetci jeho anjeli

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2016, 44 min

• maruna0007

SPOILERY: Tuhle epizodu nebudu hodnotit, protože nevím jak. Zakončení Ragnarova příběhu může být pro někoho zklamáním. Pro mě ale ne. Přesně takhle totiž Ragnar umřel i ve skutečnosti. Asi patnáct minut před koncem mi začali téct slzy. Celkem dost slz na ty předchozí epizody. No a závěr? To jsem bulel jak malý dítě. Ragnar odešel jako největší Viking, který do poslední sekundy svého života naděloval strach svým nepřátelům. Jeho poslední proslov mě dostal. Ragnar Lothbrok navždy zůstane v mém srdci jako ta nejlepší a nejlíp zahraná( Travis Fimmel ) seriálová postava. Budu koukat do té doby než Ragnarovy synové nevykonají svou pomstu. Pak končím s tímhle seriálem, protože bez Ragnara nikdy už dál. :((12.1.2019)

• 0verseer

Neviem túto epizódu objektívne ohodnotiť. Ale viem, že som tesne po vzhliadnutí ostal trochu sklamaný. Nemôžem sa totiž zbaviť dojmu, že si Ragnar zaslúžil nejaký epickejší koniec. Pár flashbackov výsledný dojem zachrániť nedokázalo, čakal som niečo vskutku pamätihodné, prekvapivejšie či veľkolepejšie, čakal som jednoducho viac..(25.4.2017)

No tak stalo se to, co se podle legendy, stát muselo. Ragnar je ve Valhalle a já ted přemýšlím jaké to tak bez něj bude.. Každopádně doufám, že pomsta od synů přijde. Na to co se bude dít mezi Ivarem a Lagerthou, jsem taky zvědavej. A Bjorn je s Rollem pořád na cestě do středomoří. Vypadá to že se ještě máme na co těšit.(30.12.2016)

Na spoilery už asi není třeba upozorňovat, protože jsem asi poslední, kdo se k Vikingům dostal až teď. :) Jelikož legenda praví, že byl Ragnar Lothbrok popraven králem Aellou svržením do jámy s hady, předpokládal jsem, že to k tomu dospěje. Libí se mi, že alespoň v té kleci se z Ragnara ještě na chvíli stal největší drsňák, co kdy v nějakém seriálu byl. Strašně mě štvalo, když z něj tvůrci udělali trosku, která se ponižuje. Nakonec ale naháněl svým nepřátelům hrůzu do posledního dechu. Doufám jen, že jej jeho synové, z nichž jsem zatím alespoň trochu oblíbil snad jen Ivara, skutečně pomstí a useknou hlavu nejlépe všem anglickým králům, místo vyvražďování bezmocných lidí v klášterech a mešitách a chlastání s Rollem, největším zrádcem seriálu...(8.8.2017)

SPOILER! Do konce prvních dvaceti minut jsem nevěřil, že Ragnar zrovna v tomto dílu umře. Nicméně to opravdu přišlo a z finále úplně nadšený nejsem. Chyběla tomu nějaká ta epičnost (a že si ji největší seriálová postava desetiletí kurevsky zasloužila), která nechyběla například u smrti Athelstana, Borga ad. Hodně mi ale teď bude vrtat hlavou, jak to sakra bude bez Ragnara pokračovat?! Pravda, máme tam pár zajímavých linií (Bjorna proti Rollovi, Ragnarovy syny a Lagerthu, Ecberta), ale bojím se že další díly budou tak trošku bez toho sebevědomí, které Travis přinášel.(18.5.2017)