Ragnar požádá krále Ecberta, aby jej vydal králi Aellovi, který je odhodlaný Ragnara popravit. Ecbert souhlasí poté, co mu Ragnar slíbí, že svému synovi Ivarovi řekne, že pomstu bude nutné vykonat na Aellovi, nikoliv na Ecbertovi. Ecbert zařídí poslední setkání Ivara s Ragnarem. Ragnar ovšem Ivarovi naopak sdělí, že bude nutné se pomstít Ecbertovi, nikoliv Aellovi. Ragnara převáží za Aellou v kleci slepý kočí, čímž sepodle Ragnara naplňuje věštcovo proroctví, podle nějž měl zemřít v den, kdy jej uvidí slepec. Cestou Ragnar v myšlenkách diskutuje s věštcem o jeho proroctvích. Král Aelle si svého zajatce přejímá a slibuje, že jeho smrt pomstí všechny křesťatnské duše, kterým Ragnar a jeho vikingští druhové ublížili. Ragnara Aellovi vojáci mučí a poté jej shodí jámy plné jedovatých hadů, ve které Ragnar umírá. Jeho smrti přihlíží i král Ecbert, který se nemůže vzpamatovat z toho, e poslalpřítele na smrt. Ecbert ovšem zajistil Ivarovi bezpečnou plavbu zpět do Kattegatu. Když se Ivar vrátí, jeho bratři mu sděluji, že jejich matka Aslaug byla zavražděna Lagerthou. Ivar jim sdělí, že bude nutné pomstít otcvou smrt v Anglii, ale zároveň začne v mysli spřádat plány na mstu Lagerthě. (TV Prima)

PozorGranat

SPOILER Milník seriálu. Díl, který pokračování dějství otočil o sto osmdesát stupňů. Nyní se z novely stal román; děj již nerozvíjí osud jedné postavy, ale točí se okolo mnoha vedlejších - ze kterých se, pochopitelně, staly hlavní charaktery seriálu. Podle mého názoru to byl až moc rychlý spád osudu Ragnara, určitě by se z jeho života dalo vyždímat více; a ač to bylo nevyhnutelné, nečekal jsem to tak brzy. ()

PaTeXx

SPOILER! Do konce prvních dvaceti minut jsem nevěřil, že Ragnar zrovna v tomto dílu umře. Nicméně to opravdu přišlo a z finále úplně nadšený nejsem. Chyběla tomu nějaká ta epičnost (a že si ji největší seriálová postava desetiletí kurevsky zasloužila), která nechyběla například u smrti Athelstana, Borga ad. Hodně mi ale teď bude vrtat hlavou, jak to sakra bude bez Ragnara pokračovat?! Pravda, máme tam pár zajímavých linií (Bjorna proti Rollovi, Ragnarovy syny a Lagerthu, Ecberta), ale bojím se že další díly budou tak trošku bez toho sebevědomí, které Travis přinášel. ()

LinkEr

A je to tu! ///SPOILER/// Zaslúžene kvalitné ukončenie jednej z mojich naobľúbenejších seriálových postáv. Teším sa že tvorci Vikings spojili seriál späť s históriou. Teším sa na Ragnarssonov ///SPOILER/// ()

Mike88

No tak stalo se to, co se podle legendy, stát muselo. Ragnar je ve Valhalle a já ted přemýšlím jaké to tak bez něj bude.. Každopádně doufám, že pomsta od synů přijde. Na to co se bude dít mezi Ivarem a Lagerthou, jsem taky zvědavej. A Bjorn je s Rollem pořád na cestě do středomoří. Vypadá to že se ještě máme na co těšit. ()

SEVILIA

///SPOILER/// Ragnar a mrtvý? ha ha.... Ragnar nemuze zemrit! Stále som dúfala ze sa vráti k Lagerte :( revala som jak male decko a myslela si ze sa vráti naspat jak jeden z bohov... Najlepší herecký výkon vôbec :( bude mi chýbať v daľších častiach, sláva RAGNAROVI, SKOL! ()

Lacro

Konečně měl někdo v tomhle seriálu odvahu na to, aby zpochybnil existenci všech bohů!!!! Neskutečně silná epizoda tak jako ta předcházející a RIP jedné z mých nejoblíbenějších postav vůbec. ()