Sight

Krátkometrážní / Sci-Fi
Izrael, 2012, 8 min

Hudba:

Hanan Revivo

Diplomové video z Bezaleal Academy of Arts představuje zrakový implantát z hi-tech budoucnosti. Život se náhle stává hrou a vše je úžasné. Ovšem jen do té doby, než hra začne zasahovat do života. (mr.filo)

Aljak

Na mňa to dojem nespravilo takmer žiadny, za čo asi veľkou mierou môže aj moja averzia voči tej hyper-technologizácii, ktorá v tejto dobe postihla tento svet. Takže asi preto som si tento krátky film vôbec neužíval, skôr mi bolo z toho smutno ako už aj v dnešnej dobe je postupne všetko ľudské postupne nahrádzané kadejakými technológiami a tým pádom upadajú akékoľvek medziľudské vzťahy :( ()

ecceHOMMO

V ôsmych minútach dokonalá hi-tech budúcnosť. I keď o tej dokonalosti, by sa dalo polemizovať. V každom prípade "pán Boh" s nami, ak sa tohoto dožijeme. ()

Tereszka33

Dovedu si to živě představit a věřila bych tomu, že nebude dlouho a již se tento snímek nebude řadit do sci-fi. Docela hodně smutné řekla bych. Fruit Ninja tady dostává úplně jiný rozměr. ()

Zagi20

Technicky velmi dobře zpracované téma hi-tech budoucnosti, s poněkud slabšími dialogy a vlastně celý ten příběh mi přišel slabší. Ale tenhle filmeček je postavený hlavně na vizuálu který je parádní!!! ()

Melios

Toto ,že je izraelský projekt? Veď to vyzerá ako výtržok z jednej epizódy zo seriálu Black Mirror. Naozaj dobrá práca. Skvelé prevedenie ,ale možno až moc jednoduché. Chýba tomu nejaká tá hĺbka. Stojí za to venovať trochu pozornosti. ()

Earl10

Vizuálně úchvatná sonda do blízké budoucnosti! Snímek stojí na dobrém nápadu a skvělém zpracování. Jako celek poutavé, ovšem místy to drhne. Každopádně nadprůměrná záležitost, která stojí za zhlédnutí i zamyšlení. [70%] ()

Gogo333

Že by nás to taky brzy čekalo? Google Glass už se blíží. Videjko pěkný, graficky hodně povedený, nápad taky ušel. 70% ()

rekkky

Krátký film s námětem fiktivní, blízké, budoucí a zároveň rozšířené reality s nadčasovým technickým provedením. Budeme takhle závislí? ()

Destinytte

Trochu děsivý, ale s vývojem v dnešní době dost možný. Lidé chtějí pořád víc a víc.. Pak se jim to vymyká z rukou. Takovýhle budoucnosti se už doufám, nedožiju. Jinak perfektně natočeno, super nápad. ()

figliar

Ako krátkometrážny film, alebo vizionársky projekt super. No ako zástanca súkromia, odporca sociálnych sietí, internetu v telefóne a podobných vecí, by som si nedokázal predstaviť, respektíve by som nemohol žiť v takom svete. ()

redwik

Parádna vízia budúcnosti. I keď dúfam, že takto neskončíme. Chlapík, pracujúci pre firmu, ktorá vyrába život vylepšujúce zrakové implantáty, ide na rande s obyčajnou ženou. Je super, že vidíme skrz jeho oči. Môžeme vidieť, že všetko je len nejaká hra alebo aplikácia. A úplne najviac sa mi páči scéna, keď prídu ku nemu domov. Prázdne steny, a pritom také plné. Naozaj som fascinovaný ako si autori dali záležať, aby to vyzeralo čo najrealistickejšie. Nuž, ja len dúfam, že ak raz niečo takéto na svete bude, tak nedopadneme ako tá milá slečna. ()

Echoes

To bylo dobré! Ukázka, kam zítřek dospěje, když víc a víc budeme vytahovat všechny naše chytré hračky na rande, v hospodě, v práci? Asi ano... ()