David po tragickej autonehode prichádza o svoju milovanú manželku. Po sérii vyšetrení mu doktori náhodne zisťujú smrteľnú chorobu lymfatických uzlín. Jedinou záchranou sa pre neho stáva transplantácia kostnej drene od jedného z rodinných príslušníkov. Požiadanie rodičov o pomoc v ťažkej životnej situácii však otvára množstvo tajomných otázok Dávidovej holej existencie, siahajúcej až do obdobia pred druhou svetovou vojnou. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

David po tragickej autonehode prichádza o svoju milovanú manželku. Po sérii vyšetrení mu doktori náhodne zisťujú smrteľnú chorobu lymfatických uzlín. Jedinou záchranou sa pre neho stáva transplantácia kostnej drene od jedného z rodinných príslušníkov. Požiadanie rodičov o pomoc v ťažkej životnej situácii však otvára množstvo tajomných otázok Dávidovej holej existencie, siahajúcej až do obdobia pred druhou svetovou vojnou. Čo už títo španieli nevymyslia. To je ako komplikovaný prechod Barcelony do útoku. Barca má, ale Messiho. Bohužiaľ Juan Carlos Medina túto jeho úlohu "strelca" neprebral. Síce sa mu podarilo namiešať originálny drink, ale ako keby pracoval len z farbami a na to najdôležitejšie, na chuť, úplne zabudol. Veľmi nudné, zdĺhavé, monotónne dielo, ktoré zaujme jedine príbehom - 40%. ()

Astaroth12

Začalo to tak, že chlapec mal zapálenú ruku a vobec nič necítil, polial benzínom dievča, ktorá ale z toho moc nadšená nebola. Tak som čakal pointu prečo aj som sa dočkal, ale teraz som pre zmenu nebol nadšení ja. Striedala sa tam minulosť a prítomnosť,bola tu zakomponovaná druha svetová vojna, ale aj tak tomuto filmu to už nepomohlo. Od momentu, keď som zistil pointu, už ma tento film nebavil, a už som ho dopozeral len s princípu.A hlavná postava Davida mi po celú dobu filmu pila krv, bol mi nesympatický. Poslednej dobe Španielskym filmom ide karta, ale v tomto prípade to nevyšlo. ()

George Stobbart

Síce miestami zaujímavá, ale dosť rozvláčna a nie moc hororová historická dráma s dvoma striedajúcimi sa dejovými líniami (ktoré tu sú už dostatočne popísané). Samotný nápad - čo dokážu deti, ktoré necítia bolesť - je síce pozoruhodný, no jeho realizácia je vlastne nevyužitá, dejové línie sa strašne ťahajú a prvú hodinu som občas až umieral nudou, obdobne ako kedysi pri podobnom, no pre mňa ešte slabšom "Devil's Backbone". Záverečná polhodina sa potom konečne zvrtla z dovtedy budovanej historicko-dramatickej fádnosti na napínavú vec s hororovou atmosférou, čo v rámci možností napravilo výsledný dojem a práve táto zmena mi sedela, aj keď predpokladám, že mnohí diváci to v súvislosti s predošlým dianím a tempom príliš neocenia. Celkovo to teda nebolo zlé, ale znovu by som to určite nepozeral. ()

kaylin

Snímek „Insensibles“ může někoho nudit. Někoho ale zase nadchne tím, jak je nepříjemný, jak se dokáže zatnout do vaší páteře jako drápy nějaké šelmy. A právě tohle se mi na filmu líbilo, protože tady jsou scény, které jen tak někde neuvidíte a jsou to scény, které si budete pamatovat. Ne každý film tohle dokáže a v hororovém žánru to bohužel platí také. „Insensibles“ je příjemnou výjimkou. ()

EvilPhoEniX

Zajímavá věc! Horory s dětma byly vždy mou silnou stránkou, co se týče Hororu na Baby blues a the Children vždy s radostí vzpomínám a ted se zjeví řemeslně skvěle zvládnutá hororová Novinka od velmi atraktivní Koprodukce zejména Španělsko a Francie! Hezky se na to kouká, má to příjemný vizuál, kvalitní herecké výkony, zázračné děti a občasné experimentování s nima bylo na filmu snad to nejlepší ! Nakonec jednu hvězdu srážím, jelikož jsem čekal větší "Nářez", ale jinak fajn! ()