Bývalý zubař Edouard-Alphonse Choiseul se po osmém rozvodu rozhodl, že už má všeho dost, a uchýlil se do zapadlého koutku amazonské džungle. Mezitím ovšem ne zrovna legálně získal jistý počet smaragdů, takže se teď navíc ještě musí schovávat před policií. Sbírá tu ohyzdné brouky, kteří ale slouží k léčebným účelům, a tak si jejich prodejem slušně vydělává. Právě si hodlá obstarat pas, podle čehož policisté usoudí, že už opustil zemi, a dají mu konečně pokoj. Jednou, když přijde velká bouřka, najde na provazovém můstku za vesnicí holčičku, která tvrdí, že sem přiletěla z velmi daleké hvězdy. Edouard tomu samozřejmě nevěří, ale brzy zjišťuje, že holčička, která si sama vybrala jméno Lulu, je skutečně pozoruhodná: všechno ví, dokonce i to, jak se jmenuje, přestože jí to nikdy neřekl… Při nejbližší cestě do města se seznamuje s doktorkou Margaux Bouvierovou, která přijela na tajnou misi: ví totiž, že v džungli přistála kosmická loď a chce najít to místo. Doprovází ji komando vojáků v čele s velitelem Benardem. Ti jí ale utečou, a tak se Margaux prodírá džunglí sama. Je ráda, když potká Edouarda, také Francouze, ten s ní ale nechce mít nic společného. Margaux se ale nedá a nakonec dojde s Edouardem až do vesnice. Ihned poznává, že dívenka skutečně přiletěla z hvězdy Beta Kentaurus… Na dívenčině planetě žijí jen děti, které díky pilulce, kterou musí pravidelně polykat, nikdy nezestárnou. Lulu chce ale poznat život na Zemi, lásku a také smrt. Až se příště zakulatí měsíc, její kamarádi si pro ni opět přiletí… Vesnici ale přepadnou divocí indiáni, kteří zabijí starého náčelníka, s nímž se Lulu stačila skamarádit. Lulu poznává, co je to smrt, a poprvé v životě pláče. Edouard nechce zůstat přes noc ve vesnici smrti a proto všichni i s Margaux a malým vesnickým chlapcem odcházejí. Lulu ale začíná stárnout: potřebuje svou pilulku… (TV Prima)

farmnf

Vůbec nevyčítám Belmondovi, že jako stařec natočil film. Ale proč takovou kravinu? Jenom z přátelství k de Brocovi? Myslím si, že se na to měli oba vysrat. Použil jsem osvědčeného NEXT, takže jsem s tím byl hotov za 20 minut. ()

Lukoboss

Neuvěřitelně zvláštní film, kterej jakoby ani nezapadal do Belmondova rejstříku, ale je jasný, že je to celý postavený na jeho charismatu. Zdánlivě se tam nic neděje, tempo je vcelku pomalý, ale zároveň musím říct, že je snímek takovej laskavej, lidskej, civilní. Postupně na povrch vyplouvají různý rysy lidských povah a nálad, a to je to, oč tu běží. Na druhou stranu si nejsem úplně jistej, jestli bych to nutně potřeboval vidět znovu, což taky o něčem svědčí. ()

aLPaC

Dokud ta malá holčička asi v půlce filmu neodhalí tu osudovou pravdu, jedná se o poměrně zábavné dobrodružství, ale poté je to už jen průměr, či spíš podprůměr. Scénárista musel asi dost fetovat, když dokázal tohle ze své hlavy vymámit. ()

mira007

Dobrodružná komedie s Belmondem v Amazonii. Teoreticky bomba, prakticky mne po shlédnutí spíš napadlo, že to, co fungovalo v de Brocových scénářích čtyřicet let, jakoby s příchodem nového tisíciletí vyčpělo, zestárlo. Publikum je jinde. ()

allebra

Velmi příjemný film, atraktivní prostředí, hezká hudba, pozitivní atmosféra a Belmondo stále ve skvělé formě! Nechápu tak nízké hodnocení. ()

sadlokan

De Broca a J.P.Belmondo nikdy nebyli v Amazonii,tak napsali asi tak 5 stránek scenáře a letěli na dovču.Sem nikdy netušil,jak může být z Amazonie strašně daleko do Acapulca.... ()

patroklos

Moc dobře nechápu, proč má tenhle filmík tak nízké hodnocení. Možná v minulosti Belmondo svým fanouškům nasadil příliš vysokou laťku. Nicméně já jsem si Amazonku dopřál v pátek pozdě večer a jako odlehčující film po těžkém dnu byla více než dobrá.... ()

Odpadlik odpad!

Chlápek se po osmi rozvodech rozhodne uchýlit do ústraní, do vesnice v pralese, neboť ženských už má dost. Hraje ho Belmondo ... to by mohlo být dobré, říkám si. Pak se ale objeví všetečná holčička, která přišla bůhví odkud, protivná doktorka, která hledá ... také nevíme co ... a parta přitroublých týpků á la Rambo, kteří se snaží najít totéž co doktorka. Asi se na mě nebudete zlobit, když prozradím ten stupidní zbytek ... holčička je mimozemšťanka, mluví náhodou francouzsky a čeká až pro ní přilétne loď z jejich planety ... nakonec se však nějak objeví další děti, kteří chtějí doktorku a Belmonda otestovat jako rodiče a vydávají se do Central Parku v New Yourk, po kterém holčička toužila a který se najdenou objevuje za džunglí ... Proboha pomoc, co to je? Už dlouho jsem neviděl takovou slátaninu! Původní slibný námět jak mladá doktorka nakonec zlomí starého bručouna se jaksi rozplynul a já jen žasnu že takový věhlasný herec jako Belmondo se uvoli hrát v tomto Paskvilu. A to jsem to napsal ještě velice slušně! ()

fandalehy

Běs a hrůza...jak se mohl do téhle parodie namočit samotný Belmondo a Phillipe de Broca - od téhle dvojice jsme zvyklí na trochu jinou třídu(Muž z Acapulca) atd... ()

John80

Príjemná Dobrodružná a z časti aj dovolenková komédia o dvoch ľudoch ktorý sa zoznámia  a jednom nájdením dieťati, príroda amazonskej džungle, príjemná oddychovka  3* ()

altaica

PRO MUŽE:Že užvaněná ženská leze chlapovi na nervy je běžný jev v životě i ve filmu. Když však leze na nervy i divákovi, až má chuť film vypnout, je něco špatně. Rašploidní pí*a, kterou hraje Dombasie je tak odporná, že to nepřebije ani standardní výkon Jean-Paul Belmonda, ani uchvacující amazonské scenérie..         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Blbina pro malé děti, madame, ale nejspíš se to nebude líbit ani jim. Jedna herecká hvězda = jedna hvězdička a víc ani ťuk. E.T. mimozemšťan po francouzsku prostě nevyšel.          HLÁŠKA:Sexuální kontakty netoleruji! Pouze v případě nevyhnutelné nutnosti.//Vy myslíte jenom na sebe! Jo, a zabere mi to spoustu času.//Nechal jsem si amputovat svoje genitální zařízení a to kompletně. A víte proč? Abych už nikdy neměl nic s ženskou, jako jste vy!! ()

Nathaniell

Nevěděl jsem, že v tom hraje Belmondo, když jsem to zapnul. A když jsem zjistil že jo, myslel jsem si, že je film tak o deset let starší. Ani nevím proč. A že tu Belmondo nehrál akční hovado? Copak on hrál vždycky jen akční role? Jo, vždycky byl střelenej non plus ultra, to jo, ale většinou to byla akčnost v kombinaci s dialogy jako žiletka. A když k těm dialogům místo akce dáte ležérního dědulu, kterýho sere i to co ho už sralo, dostanete ujetou ptákovinu... třeba jako je... Amazonka. :-) Na plnou palbu to není, ale 4* mu dám, to zase jo. ()

RedEagleSK

Inu co vám mám říct ? To je líp lehnout si pod hrušku a hrát si s čurákem než vidět takovýto film. Ale z úcty k nebožtíkovi Belmondovi to trocha rozvedu. Tak tady máme další scifi o mimozemštanovi v pralesu, bohužel v tom nehraje ani Arnošt ani Predátor ani jinej mezigalaktickej kočkomrd, a ten kdož tuto kokotinu natočil musel trpět totálním zatměním mozku. Nicméně, musím zprvu uznat, že z dnešního pohledu by se vskutku jednalo o scifi i bez teho přičmoudlého mřňavého indiánského potrata. Zubař po osmém rozvodu musí totiž to dnešní mladé generaci starých mládenců kteří se v drtivé většině nedočkají ani své první svatby, připadat jako těžké scifi. Za scifi by se dalo pokládat i to že Belmondo v Amazonském pralese natrefí na obstaróžní ale stále vysoce šukatelnou topmodelku, tudiž divák v té chvíli již tak nějak tuší nejen to že se dívá na kokotinu, ale také to že Belmonda čeká v budoucnu i devátý rozvod. Překvapivé je i to, že ač malá mimozemštanka Lulu všechno ví, jaksi jí uniká fakt že když bude pořád malá holčička tak si nikdy pořádně nezašuká (vycházim z toho že neví kde je Vatikán a nezná ani Jeffreyho Epsteina). A tak tenhle malej mimozemskej potrat hledá pilulku díky které nikdy nezestárne, narozdíl od indiánských dívenek v jejím věku které zase hledají pilulku díky ktere neotehotní. Belmondo se tak s tímhle ancáblem kodrcá po pralesu jak Babiš po předvolebních mítincích a také se tváří stejně znuděně. Zatímco Babiše z nudy vytrhl jistej psychiatrickej pacient s rozumem hrošího nemluvněte ze slovy : ahoj otec to som ja ako sa cítiš? Belmonda obávám se z nudy nevytrhli ani závěrečné titulky, a pokud mám mé neblahé pocity okomentovat v autentické madarštině ,, ja som sa cítil velmi na piču skoro ma jeblo boha tam do piče s tejto kokotiny,, . V závěru filmu kdy jsem už pouze nevěřícně valil oči jako když kocour sere do uhláku, jsem již musel zkonstatovat že film zálesák s Chuckem Norrisem byl ještě v porovnání s belmondovou Amazonkou solidní akční drama. Na závěr bych se měl ještě vyjádřit k nedávnému Belmondově offnutí ale mrdám na to, pouze si dovolím přeživší francouzské herce ze staré školy požádat ať už mrdají na to očkování, páč si myslím že dva mrtví ( Belmondo a Yves Renier) tenhle rok již stačili. Naopak bych chtěl všechny české a slovenské herce požádat ať se co nejdřív zaočkují protože když vidím všechny ty ordinace, ružové záhrady, ulice, 1 hajzlová mise a podobně, mám chuť těmto maňasům přihřátým i s celou přidruženou teplotechnou sám vrazit pfizera do prdele, páč i recyklovaná spermie ze želvího pinďoura má větší hodnotu než tyto cinematické československé počiny. ()

ariari

Plná podpora Enšpígla, môj skromný mentálny potenciál by nevyprodukoval nič trefnejšie, my sme sa skvele zabavili,a tí,ktorí majú väčšinou v sebe dosť odpadu, sa akosi s jednoduchosťou a relaxom nevedia stotožniť, ale nevadí, aspoň za odvahu , že takýto žáner skúsili ..majú bod. ()