Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2013, 110 min

Předloha:

Kentaró Miura (komiks)

Překvapení, velké překvapení. Celá trilogie je úchvatná, ale ten třetí díl, to je teda brutalita, doslova. Takový zvrat jsem opravdu nečekala, a moje srdcovka Griffith to celé rozproudil..Nehledě na to, že Berserk je anime, tak je to velice nelítostný příběh, a při spoustu záběrech jsem musela přivřít oči. Nebyla chvíle, u které bych se nudila, protože je to velice poutavý příběh o lásce zradě, přátelství, a pokoře. Závěr na mě působil trochu zmatečně, proto 8/10 Všechno mělo svůj smysl a to na mě zapůsobilo snad nejvíc!!!(27.11.2013)

Doufám, že tahle minisérie byla natolik úspěšná, aby vynutila další pokračování. Protože zatím to vypadá nadějně a zfilmování následujících částí mangy by bylo prostě super. Tenhle film se mi ale jako celek nelíbil tak jako předchozí dva. Sice graficky to bylo skvělé, ale tak trochu neuměle se to snažilo filozofovat, přitom to používalo jen příměr s hradem, který se tam opakoval až moc. Samozřejmě tahle část mangy je plná otázek o podstatě osudu, života atd. Ale mohlo se to určitě udělat líp, aby to nevyznělo nudně a nevypadalo, že to je tam jen tak strčené jako protiváha krvavých orgií. Ušetřený čas se mohl naprat do normálního děje, ve kterém se (jako obvykle) nečtenář mangy pravděpodobně ztratí.(27.6.2013)

Z třetího dílu mám stejné pocity, jako z prvních dvou. Takže pořád platí to samé - pořád se mi nelíbila animace a pořád mi vadilo, že je příběh ořezaný. Jinak jsem chtěl napsal téměř to samé, co uživatel Wysch. Takže můžu na jeho skvělý komentář odkázat a jen dodat, že manga je prostě stejně lepší ;)(26.4.2014)

Z celé trilogie asi nejslabší díl, ale vzhledem k tomu, že jde opravdu o velmi kvalitní dílo, nemohu o hvězdičku připravit ani tento kus. Velkolepé zakončení trilogie a poodtajnění osudu všech hrdinů, který nám zůstal v seriálu skryt. Úžasné, úchvatné, epické. Těšil jsem se jako malý kluk, a teď mě mrzí, že je po všem. Skvělý zážitek!(13.10.2013)

Poslední z trilogie filmů mapující Golden Age Arc a nejlepší z nich. Ať už je to tím, že mapuje hlavně osvobození Griffitha a následné Zatmění, tak i po animační stránce se mi zdál nejvíce dotažen k dokonalosti. Naštěstí nekončí scénou znásilnění, jak tomu bylo u původního seriálu, ale díky nástupu Skeleton Knighta se dočkáme i několika scén po něm. Sice opět chybí Demon Dogs, ale to už vem čert. Snad se dočkáme teda dalších dílů mapující události, kdy Guts už je Black Swordsman. Akorát mám obavy, že manga se už nijak smysluplně neukončí a i když začnou mapovat další díly, tak to úsilí nebude úplně odměněno. Ve větších detailech o propojení mangy a těchto anime filmů se rozepsal uživatel Wysch.(26.12.2013)