Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin

Berserk: Ōgon jidai-hen III - Kōrin

Berserk: Golden Age Arc III - Descent

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2013, 110 min

Závěr téhle luxusní trilogie byl tak šokující, že v závěrečné fázi mě to doslova zvedlo ze židle. Měla jsem z toho ještě týden flashbacky a kompletně to se mnou otřáslo. Jak jsem opakovala svým přátelům týden po tom co jsem to viděla: "To prostě bylo...no, to prostě bylo sakra hustý! To bylo něco neskutečnýho!" A tak to přesně je. Dlouho mě nic tak nenadchlo a zároveň nepobouřilo. Óda na krutost, symfonie o třech dějstvích? Proboha, Kubooka, ty seš fakt frajer! Ráda bych ti potřásla klepetem, protože toto jsem fakt ještě neviděla. Ta úchvatná animace! Ten bolestný krutý příběh dokonalého Griffita a ubohý konec nově zrozené lásky Gutse a Cascy! O: Divím se, že jsem vůbec schopná t tomuhle veledílu napsat tolik slov, jelikož po shlédnutí mi všechna slova došla. ;) Kdo neviděl, nežil. >:O(6.8.2013)

Beztak jsou to pošahanci úchylný ty Japončíci. Jako vizuálně a emočně je to výborná podívaná, ale tohle už je na mě trošku moc. První dva díly mě bavily více, ale už je to moc impresionistický a zvláštním způsobem úchylný, ale smysl příběhu je pro mě dost zvláštní. Ale stejně si to alespoň tři hvězdy zaslouží, je to jedinečné dílo, určitě originální, nápadité i poutavé...(3.12.2013)

Tak jó no.. Navzdory všem mým obavá po slabé jedničce a tristní dvojce nakonec třetí část dopadla nejlépe a kdo není tak náročný jako já, ten si k mému hodnocení může domyslet i tu čtvrtou hvězdu. Pořád je to sice zkratkovité, většina situací a myšlenek nemá čas doznít a často ani vyznít (což třeba mě krutě rozčiluje) a animace je pořád z velké části taková umělá(ikdyž tady se snad poprvé setkáváme aspoň s fragmenty na kterých je znát nějáký umělecký rukopis ).. To co tenhle díl odlišuje a vyzdvihuje znatelně nad oba předchozí je fakt, že tentokrát se jen neškrtá(ikdyž pořád ano), ale naopak se i přidává a divák tak dostane pár informací které v seriálu nezazněly a dokonce i nakouknem co se stalo dál s Gutsem a Cascou. Divák tak nemá jen pocit, že se jen zkratkovitě přebrblává text, ale poprvé dostane šanci se bavit... Nutno ale dodat, že i tak o žádnou velkou výhru nejde, protože seriálový děs, hrůza a zoufalé peklo které nejednoho diváka nutilo zalézt strachy pod postel se zde absolutně nekoná. Nějáký chytrák se například rozhodnul vyměnit brutálně temný kontrast rudé a černé za jakousi modrošedou expozici s nachovorůřovými tóny což rázem proměnilo noční můru v temnější fantasy pohádku-a to je škoda. Casca už nezažívá pekelné znásilnění ale jen takovou dost sexy nedobrovolnou prcačku(na což se sice dobře kouká ale je to trochu mimo záměr). atd atd......... Vyhodnoťte si to každý po svém-Já v celém tomhle Golden Age Arc projektu vidím trestuhodně nevyužitou šanci, která to alespoň na konci dobojovala do bodu kdy nejde o drtivý provar a trapas.(6.10.2014)

Tak môžem povedať, že predchádzajúce diely sú aj o čosi lepšie, lebo tam nebolo démonov a neskutočné prefantazírované netvory.Ale film sa drží mangy, tak je to za 5.Kiež by teraz rýchlo natočili seriál, ktorý by zobrazil nastávajúce udalosti z mangy.Ale je to skoro nemožné, lebo manga ani nie je dopisaná, a ked ju už ktosi čmára aspoň 20 rokov, tak nám môže byť jasné, že je to japonský biznis, ktorý nebude mať konca..a keby mangu nedajbože aj za 20 rokov dopísali, tak budem mať už nejakého Berserka v prdeli..(13.7.2013)

Z celé trilogie asi nejslabší díl, ale vzhledem k tomu, že jde opravdu o velmi kvalitní dílo, nemohu o hvězdičku připravit ani tento kus. Velkolepé zakončení trilogie a poodtajnění osudu všech hrdinů, který nám zůstal v seriálu skryt. Úžasné, úchvatné, epické. Těšil jsem se jako malý kluk, a teď mě mrzí, že je po všem. Skvělý zážitek!(13.10.2013)