Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin

Berserk: Ōgon jidai-hen III - Kōrin

Berserk: Golden Age Arc III - Descent

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2013, 110 min

Z celé trilogie asi nejslabší díl, ale vzhledem k tomu, že jde opravdu o velmi kvalitní dílo, nemohu o hvězdičku připravit ani tento kus. Velkolepé zakončení trilogie a poodtajnění osudu všech hrdinů, který nám zůstal v seriálu skryt. Úžasné, úchvatné, epické. Těšil jsem se jako malý kluk, a teď mě mrzí, že je po všem. Skvělý zážitek!(13.10.2013)

U prvních dvou částí trilogie můžu polemizovat nad tím zda je lepší původní seriál nebo obrazově vypiplaná, ale dějově střídmější kinoverze. V případě té třetí mám jasno. Především závěrečné děsivé inferno, včetně nového dovětku, snad ani nešlo zpracovat líp. Ságu "Berserk" řadím k tomu nejlepšímu co jsem kdy v žánru anime viděl. Jak pro sympatické a tajemně mnohovrstevnaté hlavní postavy, tak pro uhrančivý příběh odehrávající se ve snově malebném středověku, jenž se tak často překlápí do surové noční můry. Tam kde už standartní západní produkce řadí zpátečku se tady šlape na plyn.(23.5.2014)

Všechno dobré musí jednou skončit - a stalo se tak s minulým dílem, protože tento byl z části dost nudný a z velké části pak úchylný a nechutný. Znásilnění démonem jsem doposud ještě neviděl, film mi to pomohl napravit (a už si to opravdu zopakovat nechci). Co mě na Berserkovi bavilo byl temný "středověký" svět a možnost zajímavého prokreslení postav, plánoval jsem kvůli tomu i přečíst mangu. Jakmile ale do věcí vstoupí démoni, přestává to pro mě být zajímavé. Potřebuji asi střízlivější příběhy, tento mi to neposkytl. Jinak ale musím pochválit část s Griffithem v kobkách. 3*(19.5.2013)

Poslední z trilogie filmů mapující Golden Age Arc a nejlepší z nich. Ať už je to tím, že mapuje hlavně osvobození Griffitha a následné Zatmění, tak i po animační stránce se mi zdál nejvíce dotažen k dokonalosti. Naštěstí nekončí scénou znásilnění, jak tomu bylo u původního seriálu, ale díky nástupu Skeleton Knighta se dočkáme i několika scén po něm. Sice opět chybí Demon Dogs, ale to už vem čert. Snad se dočkáme teda dalších dílů mapující události, kdy Guts už je Black Swordsman. Akorát mám obavy, že manga se už nijak smysluplně neukončí a i když začnou mapovat další díly, tak to úsilí nebude úplně odměněno. Ve větších detailech o propojení mangy a těchto anime filmů se rozepsal uživatel Wysch.(26.12.2013)

Zakončení trilogie se odehrává v mezisvětě démonů, kteří připraví hlavního hrdinu o všechno a o všechny, které měl rád. Hodně drsný konec i na takový styl anime. Trýznění těla i duše na neživém místě plné zrůd, démonů a smrti. Filosofování nad existencí a uvědomění si sebe samotného. Nebo to je jen sen někoho jiného? Vizuální ztvárnění je nejlepší ze všech tří dílů - hodně experimentů a střídání stylů. Tato část je nejvíce depresivní, protože hlavní hrdina přijde o veškerou jistotu a nic není jako dřív. Je to jako krásná vůně s kterou se nechcete loučit. Ač seká, vypichuje oči nebo stíná hlavy, stejně to nestačí. Může zabít všechny na světě, ale není schopen se ubránit zradě přítele. Konec je slaná nechtěná realita, jenže hrdina místo smutku zase zatne zuby a vykročí dopředu. Teprve teď se zrodila legenda jménem Guts! Hodně věcí zde nebylo vysvětleno a to mě mrzí, ale seriál si hodlám určitě sehnat.(22.9.2013)