Epizody(13)

Mladý kluk je hledaný za zločin, jehož spáchání si vůbec nepamatuje. Musí utíkat, protože jej honí dva mocní králové a jejich síly. (Netflix)

Monoxid

Pokusím se napsat krátký komentář. Uvažovala jsem mezi 3 a 4 *, ale nakonec jsem usoudila, že si to seriál ničím nezaslouží. Nejvíc na něm oceňuji bišíky s jejich sexy hlasy, příběh mě obzvláště nedostal, přestože byl samozřejmě poměrně zajímavý a originální. Hudba fajn, ale z červenobílomodrých blýskajících se obrázků mě bolely oči, tudíž to za plus nepokládám. Suma sumárum, lehce nadprůměrný seriál, na který se rozhodně mrkněte, pokud žerete současnou animaci a schematické hrdiny v ne až tak schematických situacích. ()

hadoskorpion

Vynikajúca hudba dobre spracovane postavy začiatok zaujímavý ako po Shirovi išiel Kuro prezývaný čierny pes a Shiro mal ochranu mačky Neko ale koniec najlepší ty králi daimaiklov meč nad hlavou spoiler: cele anime bola bitka 4 kráľmi a to červeným , modrým, bezfarebným a stiebornym s požehnaním 5 kráľa a to druhého kráľa zlatého páčilo sa mi tam umierali postavy. koniec spoileru. Preto 4 * pre mňa príliš hlbokú myšlienku . ()

VanTom

Ten svět jakýchsi sedmi barevných králů a jejich soupeřících klanů, zákeřného vraha jednoho z nich a nevinného, dobrosrdečného studenta (hlavního podezřelého) s nahatou kouzelnou kočkou (neptejte se) mi přišel tak složitý, že se ho tu nebudu snažit více rozebírat. Ale nějak se zápletka i postavy postupem času roztřídily, až mě druhá půle a povedený konec chytly docela dost. ()

Hees

Niečo ako vojna "gangov" slengovo povedané, kde má každý vždy iný názor a skupinový názor a postupne sa medzi sebou bojuje a tak sa príbeh točí stále dokola a nijak neviete vlastne ani neviete komu držíte palce. Animácia, grafický vizuál, alebo podobne veľmi dobrý, postavy zaujímavé (síce dosť generické, ale zaujímavé), súboje naozaj výborné, ale bohužiaľ je tu veľká chyba. Ostatné tomu naozaj chýba, chýba tomu wau moment, chýba tomu dobrý scenár, alebo dobrý príbeh... ale osobne je táto prvá séria pozerateľná a je plno anime, ktoré má podobný koncept, kde to funguje trocha lepšie, ale za to by som toto veľmi nehanil, ono to totiž mohol byť začiatok niečoho lepšieho (a nie nakoniec nebol druhá séria je slabšia!!). ()

Chinese Ashio

Na tento komentár som sa tešila nehorázne dlho... K môžem prehlásiť za absolútne úžasné anime, ktoré... ma ku koncu rozplakalo ešte viac než také Angel Beats či "smrť" Hinaty z Naruta... Celkovo nápad môže niekomu prísť ako klišé, keďže idú všetci po chlapcovi, ktorý vlastne neurobil nič zlé, no v skutočnosti je to veľmi originálne anime. Tie boje, postavy... Bože, tie charaktery... Saruhiko, Misaki, Kusanagi, Shiro... každý týždeň som sa tešila na novú epizódu K ako malé dieťa, každý týždeň a už len ten samotný fakt, že ma to vôbec nepustilo... Povedala by som, že tomuto anime nič nechýbalo. Ked som videla koniec mala som chuť obesiť tých, ktorí to tak ukončili... (ako, došľaka, mohli? Shiro? Najskôr som ho neznášala, lebo bol taký usmievavý, no nakoniec ma zlomil a ja som si ho zamilovala... a on... a Mikoto)... prekliati hajzli, ktorím za ten koniec vlastne ďakujem - bol nehorázne smutný, no páčil sa mi a ja len môžem dúfať, že druhá séria prinesie ešte viac než prvá (ak je to možné)... ()

• Autorem námětu a spoluautorem scénáře je GoRA Project, tvůrčí skupina o sedmi členech, kteří se jednotlivě reprezentují barvami, a to konkrétně oranžovou, červenou, růžovou, zelenou, modrou, černou a žlutou. (Hromino)
  • Názvy všech epizod v angličtině začínají na „K“. (Hromino)
  • Důvodem, proč Misaki nesnáší své jméno, je fakt, že se v Japonsku jedná o běžné ženské jméno. (Hromino)